1 Yorum

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Bu günkü yazımızda Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin uzaktan eğitim faaliyetleri ile ilgili sizlere bilgi vereceğiz. Ancak konuya giriş yapmadan öne Yüzüncü Yıl Üniversitesi’ni kısaca tanımaya çalışalım.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi, 20 Temmuz 1982 tarihinde Van ilinde kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Aslında doğu bölgesinde bir üniversite kurma çalışmaları, Atatürk’ün Cumhurbaşkanı olduğu döneme, 1927 yıllarına dayanmaktadır. 1927 yılında Atatürk, Milli Eğitim Bakanı Mustafa Necati Bey’i incelemeler yapması için Van iline göndermiş. Mustafa Necati Bey’de, Van da bir Üniversite kurulmasını gerekli görmüştür. Ancak Üniversite’nin tam olarak eğitim öğretime başlaması, yukarıda da belirttiğimiz gibi 1982 yılıdır.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin uzaktan eğitim faaliyetlerine gelecek olursak, uzaktan öğretim yapan diğer üniversitelere göre geride kaldığını söyleyebiliriz. Üniversite’nin uzaktan eğitim ile ilgili yönetmeliği 1 Mart 2012 tarihinde yayınlanmış, ancak hala Üniversite bünyesinde herhangi bir uzaktan eğitim programı açılmamıştır. Resmi Gazete’de yayımlanan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Yönetmenliği için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar (1 Yorum)

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


− iki = 0