15 Yorum

Yıldız Teknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Yıldız Teknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Yıldız Teknik Üniversitesi uzaktan eğitim konusuna erken eğilen üniversitelerimizden. Türkiye’de uzaktan eğitim faaliyeti vermeye başlayan ilk 5 üniversiteden birisi konumunda. Bu deneyimini de özel sektör ile birleştiren Yıldız Teknik Üniversitesi, kendi örgün öğrencilerine verdiği ortak dersler dışında, özel sektör ile işbirliği yaparak sunduğu uzaktan eğitim sertifika programları ile de göz dolduruyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi uzaktan öğretim sayesinde hatırı sayılır miktarda bir gelir kalemi oluşturmuş gibi görünüyor. Açıkçası ilk defa rastladığımız bir şekilde kendi örgün öğrencilerinden de uzaktan eğitim ile aldıkları ders başına 25 TL lik ücret talep ediyor. Sanırız bunu bir ayrıcalık olarak örgün öğrencilerine sunmakta.

Yıldız Teknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, sertifika programlarına başvurmak için başvuru sürecini çok kısa bir hale getirmiş. Başvuru sürecini de şu şekilde özetlemişler.

Katılmak istediğiniz uzaktan eğitim programlarını belirliyorsunuz. Sonra ön kayıt formunu düzenliyorsunuz. Sonra seçtiğiniz sertifika programının ücretini YTÜ Uzaktan Eğitim Merkezi’nin hesabına yatırıyorsunuz. Sonra parayı ödediğinizi Yıldız Teknik Üniversitesi’ne yatırıyorsunuz. Sonra size yollanan kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapıp dersleri çalışıyorsunuz. Son olarak eğitim sonunda adınıza düzenlenmiş sertifikayı alıyorsunuz.

Bu arada bu sertifika programlarının Yıldız Teknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi ve Sürekli Eğitim Merkezi iş birliği ile verildiğini ve bu beraberliğin çoğu ünlü markaya da referans olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Yıldız Teknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

 • Web Yazılım Uzmanlığı – Php Eğitimi
 • Oyun Programlama Eğitimi
 • Web Yazılım Uzmanlığı – Asp.Net Eğitimi
 • Autocad Ve 3ds Max Eğitimi
 • Programlama Uzmanlığı Eğitimi
 • Bilişim Teknolojileri Sertifika Programı
 • İngilizce Eğitimi
 • Matlab Eğitimi
 • Spss Uygulamalı İstatistik Eğitimi
 • Python İle Programlama Eğitimi

Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Merkez Yerleşim N Blok Yıldız 34349 Beşiktaş İstanbul
Telefon: 0212 236 41 78, 236 85 70, 383 70 70 (Dahili: 3145 – 3146 – 3147)
Fax: 0212 383 31 49
E-posta: sem@yildiz.edu.tr
İnternet Sitesi: www.uzem.yildiz.edu.tr, www.sem.yildiz.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,

Yorumlar (15 Yorum)

 1. gülüşan diyor ki:

  RESTORASYON BÖLÜMÜNÜN LİSANS PROGRAMI AÇILMICAKMI ARTIK ? TAŞINABİLİNİR KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA VE ONARIM BÖLÜMÜNDEN BAHSETMİYORUM.RESTORASYON 4 YILLIK EĞİTİMDEN BAHSEDİYORUM,BÖLÜM KENDİ ADINI TAŞIYACAK.TEKNİK OKUL OLARAK EĞİTİM PROGRAMLARINIZA RESTORASYON BÖLÜMÜ İLE İLGİLİ BRANSLAŞMA ADINA EĞİTİM PROGRAMLARI OLUŞTURMAK HAYAL Mİ ACABA… ÖRNEĞİN; Kağıt Restorasyonu,Yağlı Boya Restorasyonu,Metal Restorasyonu,Küçük Obje Restorasyonu,Taş Restorasyonu,Ahşap Restorasyonu,Cam Restorasyonu,Klasik Cilt Restorasyonu bunlar şuan aklıma gelenler bu alanda çok yeteneksiz ve bilgisiz ilgisiz meslek guruplarını çalıştırıyorlar zaten yapılan işlerden de anlaşılıyordur. Restoratör olmak okumak cidden çok zor ve geniş bir alana sahip,fakat bizim ülkemizde mimari ile sınırlı kaldı gibi… Bu mesleğe ve işe ünüversiteniz sahip çıkmasını ümit ediyorum.Uzaktan eğitimle de desteklenebilirse de daha geniş kitlere ulaşma olanağı sağlar…

 2. gülüşan diyor ki:

  Merhaba ben Safranbolu MYO. Restorasyon Böl.2005 mezunuyum;Restorasyon Bölümünün lisans programı yok aslında,şöyle ki direk programın adını taşıyan bölüm programı yok. Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü var bazı üniversitelerde.Sizin üniversiteniz ilkleri başarmakta öncüdür,teknik ünv. olarak Restorasyon Bölümünün lisans programını açmak,bu programın ön lisans kısmını örgün eğitimle okumuş olan kişilere uzaktan eğitimle Restorasyon alanında branşlaşmaya yönlendirmek,3.sınıftan itibaren alan seçimi yaptırarak(kağıt restorasyonu,yağlı boya tablo,metal v.b.) 4.sınıfta belli dönemlerde uygulama yapmak için okula gelinebilinir,teorik dersler sınavla dışardan verilir son sınıfta seçilen bölüme göre uygulama dersler okulda sınav yapılır.Yarı örgün yarı açıköğretim acaba hayal mi edilebilinir yoksa her gün yok olup giden Kültürel Mirasımıza katkımı sağlamış olurdunuz?…

 3. Mezun olduğunuz lise ile alakalı olarak bazı uzaktan eğitim önlisans bölümlerine sınavsız giriş yapma hakkınız var.

 4. Özge diyor ki:

  Anadolu ÜNİ açık öğretim okuyorum uzaktan eğitim için öss girmem gerekiyor mu? 2.ci üniversite olarak okuyabilir miyim?

 5. [...] Yıldız Teknik Üniversitesi [...]

 6. Ealtun diyor ki:

  yıldız teknik üniversitesinde lisans tamamlama programı bulunmuyor maalesef. Ama ilerleyen zamanlarda bu programı açarsa başvurabilirsiniz. Uzaktan eğitim programlarına başvurmanız için seçtiğiniz üniversitenin o programı veriyor olması gerekmektedir.

 7. serkan özkan diyor ki:

  uzaktan eğitim de yıldız teknik üniversitesi lisans tamamlama hakkını veriyor mu??buradan bunu anlamak pek mümkün değil…

 8. emine diyor ki:

  bu şekilde bir lisans tamamlama mevcut değil. Lisans tamamlama belli şartları tasıyan ve okudugu ön lisans programı su an lisans olan bölümlerde yapılmaktadır.

 9. cuma diyor ki:

  ben 24 yıl önce 2 yıllık harita kadastro bölümü biirdim halen kamu kurumunda şef olarak çalişmaktayım aynı bölümüm ile lisans tamamlayarak mühendislik bölümü bitirmek istiyorum

 10. süheyla diyor ki:

  gıda müh için bişiler yapabliriz. sesimizi duyurma için yoksa kimsenin bizi dyacağını sanmıyorum..

 11. Mehmet KÜÇÜK diyor ki:

  Atatürk üni Erzincan MYO DAN 1989 yılında Elektrik Teknikeri olarak mezun oldun 20 yıldır kamuda(TEDAŞ AYEDAŞ TA) ŞEF konumunda çalışıyorum aynı bölümüm ile lisans tamamlayarak mühendislik bölümünü bitirmek istiyorum . Fakültenize kabulunun yapılması Bilginiza arz olur

 12. elif genç diyor ki:

  Bankacılık ve Sigortacılık lisans tamamlama istiyoruz uzaktan eğitim olarak umarım açılır.

 13. özlemm diyor ki:

  ewt katılıyorum süheyla gıda müh. açılsa süper olurrrr

 14. süheyla diyor ki:

  HER MÜHENDİSLİĞİ AÇIYOSUNUZ NE OLUR GIDA MÜHENDİSLİĞİNDE UZAKTAN EĞİTİMİ AÇILSA.. ZATEN HAFTA SONU DERSLERE GİRİLİYO.. LAB DERSLERİNE GİREBİLİRİZ…UMARIM OLUR..

 15. aslı denizli diyor ki:

  uzaktan eğiitimde diş hekimliği fak. olursa bizde size minnettar oluruz…

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


9 + sekiz =