1 Yorum

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin uzaktan eğitim faaliyetlerine geçmeden önce, bu üniversitenin Ankara’da kurulan beşinci devlet üniversitesi olduğunu ve 2012 – 2013 yılında öğrenci almaya başladığını belirtelim. Bundan da anlaşılacağı üzere Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yeni, genç bir devlet üniversitemiz. Buna rağmen uzaktan eğitim konusunda rekabet etmek zorunda olduğu bir sürü deneyimli üniversite olmasına karşın Yıldırım Beyazıt Üniversitesi uzaktan öğretim faaliyetlerine girmekten çekinmemiş.

YB Üniversitesi, uzaktan eğitim kanalı ile eğitim vermeye başlayan çoğu üniversite gibi ısınma turları olarak işe kampüs içi örgün öğrencilere ortak dersler vererek başlamıştır. Bu sayede kazanılan tecrübe ve geliştirilen altyapı sayesinde ilerleyen dönemlerde kampüs dışı öğrencilere uzaktan eğitim yüksek lisans, uzaktan eğitim sertifika, uzaktan eğitim ön lisans vb. uzaktan öğretim programları verilmeye başlanacaktır.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, uzaktan eğitim çalışmalarına başladığı ilk sene Sağlık Bakanlığı ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi işbirliği ile Sarıgöl’deki aile hekimlerine internet üzerinden eğitimler vermiştir. Bu yolla da ilk kampüs dışı uzaktan eğitim faaliyetlerini denemiş, bunda da başarılı olmuştur.

Sağlık Bakanlığı çeşitli konularda bazı uzaktan eğitim merkezleri ile sürekli işbirliği yapmaktadır. Konu dışı fakat Sağlık Bakanlığı daha önce Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi ile ağız ve diş sağlığı teknikerliği sınavı ile psikolojinin tıbbi uygulamaları adlı sınavları Türkiye’nin 11 ilinde gerçekleştirmişti. Çeşitli bakanlıkların bu şekilde uzaktan eğitim merkezleri ile işbirliği yapması Türkiye’de uzaktan eğitimin gelişmesi için itici bir unsur konumunda.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programları

  • Kampüs içi örgün öğrencilere yönelik Türk Dili ve Tarih Dersleri

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İletişim Bilgileri

İnternet sitesi: tıklayınız
İnternet üzerinde ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin internet sitesinde, YBÜ uzaktan eğitim merkezi konusunda her hangi başka bir iletişim bilgisine rastlayamadık.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,

Yorumlar (1 Yorum)

  1. masoud diyor ki:

    merhaba
    ben ıran ulkesınde lısan aldım

    uksek lısans katılılabılırım mı?
    kayıt ne zaman dır?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


sekiz − = 5