2 Yorum

Yalova Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Yalova Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Türkiye’nin küçük ve şirin illerinden birinde 2008 yılında kurulmuş olan Yalova Üniversitesi’nin uzaktan eğitim faaliyetleri bugünkü konumuzun yazısı.

Yalova Üniversitesi uzaktan eğitim denemelerine yeni yeni başlamış, bu eğitim sistemi konusunda henüz ısınma turlarında olan bir üniversite. Kurum 2012 – 2013 eğitim öğretim döneminde uzaktan öğretim modelini denemeye başlamıştır. Kurum uzaktan eğitim kanalı ile ders vermeye yeni başladığı için internet sitesindeki bazı içerikler boş. Yalova Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde internet sitesinin içeriğinin ilerleyen zamanlarda doldurulacağına eminiz.

Yalova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, şu anda sadece kendi örgün öğrencilerine dersler vermektedir. Kampüs dışı her hangi bir uzaktan eğitim programı bulunmuyor. Bunun nedeninin ise uzaktan eğitim sisteminin yen yeni test edilmeye başlanması diye düşünüyoruz.

Yalova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinde verilen dersleri alabilmek için Öğrenci Bilgi Sistemi’nde kullandığınız kullanıcı adı ve şifrelerle sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Bu uzaktan öğretim platformu üzerinde yapabilecekleriniz ise daha etkin bir eğitim alabilmeniz için gayet yeterli. Örneğin; dersi veren öğretim görevlisine bu sanal platformdan her daim ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca yine öğretim görevlisi size bu sistem üzerinden cevap yazabiliyor. Buna ek olarak ders atama ve kayıt hatırlatma işlemlerini de sistem size hatırlatıyor. Bu anlamda sistemin kullanışlı olduğunu düşünülebilir. Son olarak Yalova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Modelinde sınavlar sanal ortamda değil, örgün eğitimde olduğu gibi sınıflarda yapılmakta.

Yalova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Dersleri

  • Atatürk İlke Ve İnkılap Tarihi
  • Türk Dili
  • Temel Bilgi Teknolojileri Ve Tasarımı
  • Yabancı Dil

Bu derslerin örgün öğrenciler tarafından alındığını tekrar hatırlatalım

Yalova Üniversitesi Uzaktan Eğitim İletişim Bilgileri

Öğretim Yönetim Sistemi için tıklayınız.
İnternet Sitesi için tıklayınız.
E-posta Adresi: uzem@yalova.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Esra diyor ki:

    Yalova üniversitesi fizyoterapi teknikerliği 2 yıllık uzaktan eğitim bölümü var mı

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


yedi + 2 =