9 Yorum

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

Daha önce buradaki yazımızda sizlerle uzaktan eğitim veren üniversiteleri paylaşmıştık. Bu yazımızda da uzaktan eğitim yüksek lisans veren üniversitelerde hangi uzaktan eğitim yüksek lisans programlarının mevcut olduğunu yazdık. Liste periyodik zamanlarda güncellenmektedir. Fakat uzaktan eğitim yüksek lisans programlarının en güncel halini burada yer alan “Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları” kategorimizde bulabilirsiniz. Yüksek lisans programlarının detayları için buraya bakabilirsiniz.

 • Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans
 • Yerel Yönetimler Yüksek Lisans Programı
 • Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans
 • Yönetim Ve Organizasyon Yüksek Lisans
 • Uzaktan Eğitim İşletme Yüksek Lisans
 • Engelliler Öğretmenliği Yüksek Lisans
 • Finansal Ekonometri Yüksek Lisans
 • Enformatik Bölümü Yüksek Lisans
 • Eğitim Yönetimi Ve Denetimi Yüksek Lisans
 • Elektronik Ve Bilgisayar Yüksek Lisans
 • Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans
 • Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans
 • Sosyal Bilimler Mba Master, Yüksek Lisans Programı
 • Sermaye Piyasası Uzmanlığı Yüksek Lisans Programı
 • Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans
 • Kurumsal İletişim Yüksek Lisans
 • Konaklama İşletmeciliği Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans
 • Anadolu-Suny, Esc E-Mba

Eksik yanlış bilgi için lütfen tarafımıza ulaşın.

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , ,

Yorumlar (9 Yorum)

 1. ESRA ÖZCAN diyor ki:

  Merhaba ben işletme lisans mezunuyum ve şuan mali müşavirlik stajımı yapmaktayım.Hem stajımı üç yıldan iki yıla düşürmek için, hemde öğrenimimi artırmak için uzaktan eğitim ile tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum.İstanbul Anadolu yakasında hangi üniversitelerde, hangi bölümlerde yüksek lisans yapabilirim? Ayrıca uzaktan eğitimle yüksek lisansta bitirme projesi tüm okullarda yapılıyor mu? Ve bitirme projesi özetle nedir?
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler…

 2. merve yıldız diyor ki:

  hemşirelik lisans mezunuyum.kendi mesleki branşlarımızda yüksek lisans yapmak istiyorum.uzaktan eğitim yapan üniversiteler var mı.

 3. Ayşe Çevik diyor ki:

  Merhaba ben sağlık meslek lisesinde meslek dersi öğretmeniyim sağlık eğitim enstütüsü att bölümünden sonra sağlık eğitiminden tamamlama yaptım yüksek lisans yapmak istiyorum ales ten geçerli puan aldım ama kendi bölümümle ilgili bir alanda yapmak istiyorum bizim alanla ilgili bir yüksek lisan bölümü varmı veya girdiğimiz derslerle ilgili mesela anatomi gibi anatomiden yüksek lisans yapabilirmiyim veya hangi alanlarda yapabilirim alanımla ilgili ve bu alanlarda uzaktan yüksek lisans programları varmı

 4. aslı diyor ki:

  slm. ben eğitim programı ve öğretimi bölümünde tezli yükseklisans yapıyorum. aynı anda uzaktan eğitim yükseklisans programlarına başvurabilir miyim. ayrıca hangi üniversitelerde uzaktan eğitim yüksek lisans okul öncesi bölümü var? teşekkürler

 5. okan diyor ki:

  Hocam alanımız dışında yapacağımız hangi yüksek lisans programı extra avantaj sağlar? mesela işletme mezunu tarih veya sosyal bilimler yüksek lisans yapsa exta katkısı ne olur..saygılar..

 6. ardacan... diyor ki:

  Merhaba ben sınıf öğretmenliği mezunuyum.Uzaktan eğitim ile Eğitim Yönetimi Ve Denetimi alanında yüksek lisans yapmak istiyorum. Türkiye’de bu alanda eğitim veren bir üniversite var mı acaba? Özellikle de tezli yüksek lisans olmasını istiyorum.

 7. Cerkeskizi diyor ki:

  Ben iktisat bölümünde okuyorum. Açıköğretim şeklinde okuyorum.
  Uzaktan yüksek lisans mümkün mü? Hangi üniversitelerde bu var?
  İktisat mezunu hangi alanlara başvurabilir?
  Saygılarımla

 8. Altun diyor ki:

  Göksel Hanım eMBA programları uzaktan eğitim merkezileri için genelde en çok kar getiren programdır. Sırf bu nedenle sadece bu bölümü açan üniversitelerde mevcut. Ülkemizdeki fiyatlar yurt dışındaki fiyatlara bakıldığında biraz daha uygun görünüyor. Yurt dışında iyi bir okulda eMBA programı alırsanız döküman, materyal ücreti hariç ders başı yaklaşık 650-700 dolar ödemek durumundasınız.
  eMBA programları için üniversiteler arasında rekabet oluşmadıkça fiyatların düşeceğini düşünmüyorum. Bu rekabet ortamının da 2-3 seneye oluşabileceğini söyleyebiliriz.

 9. Göksel Kargı diyor ki:

  Ben e mba işletme yüksek lisansı yapmak istiyorum.bankacıyım.yüksek lisans fiyatları neredeyse 6 aylık maaşımız daha uygun fiyatlarda yüksek lisans programları bulamazmıyım…

  yardımcı olursanız sevinirim…

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


− 5 = bir