151 Yorum

Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

Uzaktan eğitim veren üniversiteler sayısında özellikle de son 3 yılda hatırı sayılır biçimde bir artış meydana gelmiştir. Özellikle de yeni kurulan üniversitelerin de işin içine girmesinin ardından uzaktan öğretim yoluyla eğitim alan öğrenci sayısında ciddi bir artış görülmekte. Türkiye’de uzaktan eğitim veren üniversitelerin sayısı, toplam üniversite sayısının yaklaşık %80′ine tekabül etmekte.

Uzaktan Eğitim Rehberi olarak çok ciddi bir araştırma için kolları sıvadık ve uzaktan eğitim veren, verme aşamasında olan bütün üniversiteleri sizler için bir araya topladık. Bir kaç tane yüksek lisans tezine dahi konu olan bu araştırmamızı sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca uzaktan eğitim veren üniversiteler çok geniş yelpazede uzaktan eğitim programları sunmaktadırlar. Bu makalede ilgili üniversite başlığına tıklayıp, merkez bünyesinde yer alan uzaktan eğitim programlarına ulaşabilirsiniz.Ayrıca listede yer alan çoğu uzaktan eğitim merkezleri ile sürekli irtibat halindeyiz. Eğer siz de bu listeden arkadaşlarınızın da istifade etmesini istiyorsanız lütfen bu yazıyı sosyal ağlarda paylaşmayı ihmal etmeyin.

Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

Okumuş olduğunuz bu makale sürekli güncellenmektedir. Son Güncelleme – 04.01.2014

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitimin Açıköğretimden Farkı başlıklı makalemizde açıköğretimle uzaktan eğitimin farkı, uzaktan eğitimin açıköğretimden farkı ve uzaktan eğitimin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar (151 Yorum)

 1. fama diyor ki:

  merhaba; 4 yıllık işletme mezunuyum uzaktan eğitim 2 yıllık çocuk gelişimi bölümüne başvurmak istiyorum, bunun için sadece eylül ayındaki başvuruları kaçırmamam gerekiyor sanırım fakat merak ettiğim her başvuran kişi kabul ediliyor mu, bir koşul var mıdır acaba?

 2. erbil diyor ki:

  pardon bu gün tercih yapıcam devlet üniversitesi mi bunların hepsi devlet üniversitelerinde uzem çocuk gelişimi arıyorum yardımcı olur musunuz acil

 3. kubra diyor ki:

  Merhaba adalet mezunuyum dgs ile uzaktan hukuk okuyabilir miyim ? Örgun egtimde hukuk okuyanlarla derecem ve işe girme imkanim ayni olur mu ?

 4. Ayşe diyor ki:

  ben uzaktan eğitimle arap dili ve edebiyatı istiyorum bu mümkünmüdür mümkünse hangi üniversitelerde var bi yardım edebilir misiniz??? :)

 5. nurdan şimşek diyor ki:

  Ben bu yıl 2014-2015 eğitim öğretim yılında halkla ilişkiler okuyorum uzaktan eğitim hemşirelik okuyorum sınava girip sayısaldan kaç,puan alırsam hemşirelik yazabilirim en kısa zaman da bilgi verirseniz çok sevinirim

 6. OSMAN diyor ki:

  Merhabalar kolay gelsin. Bir kaç bilgiye ve yardıma ihtiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim.

  Ben Sakarya Universitesine Elektronik Teknoloji bölümüne kayıt yaptıracağım. (Uzaktan Eğitim)

  Daha önce Konya Selçuk Üniversitesine 2 yıllık Endüstriyel Elektronik Bölümü okudum ama il değişikliğinden dolayı bitiremedim. 3. yıla uzamıştı okul ve çoğu dersi verdim ama sonra kaydımı sildirdim.

  Şimdi Endüstriyel Elektronik Bölümü Elektronik Teknolojisi oldu ve uzaktan eğitimle bitirmek istiyorum.

  Simdi sormak istediklerim;

  1 – Selçuk Üniversitesinde başarılı olduğum dersleri Sakarya da saydırabilir miyim ?
  2 – Varsa böyle bir imkan uygulamam veya takip etmem gereken bir prosedür varmı ?
  3 – Varsa eğer nerden bulabilirim ?
  4 – Ders saydırma için belli bir tarih varmı ? (Kaçırmak istemiyorum)
  5 – Kayıtlar 1-5 Eylül de ve sürekli Sakarya gitme şansım yok. Kayıt esnasında ders saydırabilir miyim ?
  6 – Selçuk Üniversitesinden almam gereken bir belge (Transkrip vb.) var mı ? Varsa Üniversite dışından eksta onay (Noter vb. ) vs. gereklimi?

  Yardımcı olursanız çok sevinirim kolay gelsin iyi günler.

 7. cansu diyor ki:

  ya arkadaşlar benim iş biraz karışık lütfen biriniz yardımcı olsun. şimdi ben tercihe açıköğretim yazdım ama gelmedi saçma sapan biyer geldi tercihten. neyse hoca da eğer istersen açıköğretim seçebilirsin dedi. tam olarak dediği şey nere geldiyse gidip oraya kayıt yaptırdıktan sonra o kayıt belgesi ile istediğimiz her açık öğretim bölümüne gidilebilir dedi. BUNUN ASLI VARMI ACİL YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM LÜTFEN…..

 8. şeyma diyor ki:

  Merhaba, ben çocuk gelişimi önlisans mezunuyum acaba uzaktan eğitimle lisansimi tamamlayabileceğim 4 yillık uzaktan eğitim olarak çocuk gelişimi veya okul öncesi öğretmenliği var mı? Varsa nasil tamamlayabilirm?bu konuda bilgilendrirseniz sevinirim..

 9. Simon diyor ki:

  Radyo ve Televizyon Programcılığı hakkında bilgi verebilir misiniz hocam.

 10. Kadir diyor ki:

  Ben önlisans gemi inşaatı mezunuyum ve dgs ile makine mühendisliğîne geçiş yapmak istiyorum uzaktan eğitim makinr mühendisliği seçebiliyormuyum ve hangi üniversitrlerde var dgs ile alan birde taban puanlar nedir teşekkürler bîde buntür bilgilere nerden ulaşabilirim

 11. Abdullah Erg. diyor ki:

  2014 Tercih klavuzunda bilgisayar mühendislikleri uzaktan eğitim bölümleri görünmüyor?? Kaldırıldı mı acaba?

 12. gonul diyor ki:

  Mrb su an örgün egitim gormekteyim ve guz donemi icin acik veya uzaktan egitime gecis yapmak istiyorum ortalamanin 2.00 olmasi yeterli bunun bilgisine sahibim.yatay gecis yapmak istiyorum istanbul universitesine fakat belirtilen yatay geçiş tarihleri bana uygun degil yaz okulundayim.su anda ve okulum agustos ortasinda bitecek agustosta direk istanbul University uzem merkezine gidipte gerekli belgelerle acik veya uzaktan eğitime gecis yapabiliyor muyum?

 13. erhan diyor ki:

  Yüksek lisansımı tezli olarak yeni bitirdim. hemen doktoraya başlamak istiyorum ancak Hakkari’ye tayinim çıktı. Uzaktan doktora eğitimi veren Üniversite var mı acaba? YÖK tarafından denkliği verilmiş? Araştırmalarımda sadece Turgut Özal Üniversitesine rastladım onun da yıllık 6500 GBP olduğunu gördüm.

 14. turgutkartal diyor ki:

  ben iki yıllık tarım bölümü muzunutum daha sonra lisans tamamlayıp işletmeyi bitirdim uzaktan eğitimle ziraat mühendisliği peyzaj mimarlığı veya orman mühendisliği okuyabilirmiyim acaba saygılar

 15. tuba diyor ki:

  ben önlisans adalet bölümü 2 sınıf ögrencisiyim uzaktan egitim tıbbı sekreterlik okumak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor

 16. esra diyor ki:

  endüstri mühendisliği örgün eğitim ögrencisiyim bulunduğum üniversitenin uzaktan eğitimleendüstri müh lisans proğramı açıldı ona geçiş yapabiliyormuyum yoksa tekrar sınavamı girmem gerek yada

 17. funda berker diyor ki:

  merhaba hocam ben açık ögretm lisesi mezunuyum ygs3 puanım 235 uzaktan eğitimde tıbbı dokumantosyon okumak istiyorum yerleşme ihtimalim nedir sizce

 18. funda berker diyor ki:

  merhaba hocam acıköğretm lısesi mezunuyum ygs3 puanım 235 uzaktan egitime gitmek istiyorm yerleşme ihtimalim nedir

 19. ayfer diyor ki:

  Merhabalar, 2012 ea mezunuyum, önlisans yaşlı bakım bölümünü istiyorum ancak ygs2 puanım 160 okul puanım 37 örgün eğitim yazsam çıkma ihtimali var mıdır? bu bölümü liselerden geçiş yapanlar mı dolduruyor? benim asıl hedefim hemşirelik.. Yaşlı bakım Amasya üniversitesi uzaktan eğitim okursam DGS ye girip hemşirelik tercih edebiliyor muyum? nasıl bir yol izlemeliyim, beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum, teşekkürler iyi çalışmalar..

 20. Emre diyor ki:

  Merhabalar
  Öncelikle böyle bi rehber oluşturup insanlara rehberlik ettiğiniz için teşekkür ediyorum.
  Ben kamuda çalışıyorum.Ygs ye hazırlanırken atamam gerçekleşti.Ben 2 senedir işim nedeniyle çalışmadım seneye biraz daha gayret edip bi hukuk fakültesini özelden yazmak istiyorum.bi ayda en fazla 10 gün gidebileceğim okula devamsızlık sorun olur mu ?
  daha doğrusu uzaktan denildiği gibi hukuk okuyabiliyor muyuz ?

 21. Ecem hanım puan türü seçeceğiniz bölüme göre değişiyor. Ama önlisans programları için ygs sınavına girmeniz gerekli. Lisans programları için lys sınavı. Bazı lisans tamamlama sınavları için de DGS sınavına girmeniz gerekiyor. Yüksek lisans ise ALES sınavı ile alıyor.

 22. ecem diyor ki:

  merhaba hocam uzaktan egitim için biraz bilgi verirmisinizç kaç puan gerekiyor ygs den mi yoksa lys den mi tercih edebiliyoruz.

 23. Eğer aynı dersler var ise ve yeni üniversitenizin öğrenci işlerine bu dersleri saydırabilirseniz bu derslerden muaf olabilirsiniz.

 24. Bahsettiğiniz öğretmenlik bölümleri ise AÖF, Uzaktan Eğitim ve İkinci Öğretim öğretmenlik bölümleri kapatıldı. Maalesef.

 25. Muhammed diyor ki:

  Uzaktan Eğitim Ingiliz dili ve edebiyatı eğitimi veren üniversite var mı acaba

 26. ali diyor ki:

  sosyal bilgiler öğretmeniyim. istanbul universitesi coğrafya bölümünü uzaktan okumak istiyorum. ilk üniversitemle ortak olan derslerden muaf mı olacağım

 27. Bir tanesi örgün bir tanesi uzaktan eğitim şekline bile olsa aynı anda 2 tane ön lisans programı bildiğimiz kadarı ile okunmuyor. Ama yine de bir sormak gerekli

 28. Samir diyor ki:

  Yabancı öğrenciler için türkiye de uzaktan eğitim sistemi var mıdır ؟

 29. mustafa diyor ki:

  iyi günler kolay gelsin.ben bu sene elektrik elektronik 2 yıllık bölümüme geçiş yapacagım endüstri meslek lisesi mezunuyum.aynı zamanda uzaktan eğitim veren üniv.bilgisayar bölümünün okuyabilir miyim.bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim..

 30. major diyor ki:

  uzaktan eğitimle fizik okumak istiyorum böyle bir programı olan üniversite var mı ??

 31. Hatice Hanım sorunuzun cevabını forumlarımızda cevapladık. Buradan kontrol edebilirsiniz: http://www.uzaktanegitimrehberi.com/forum/konu-sakarya-universitesi-uzaktan-egitim-merkezi.html

 32. hatice diyor ki:

  sakarya üniversitesinde arap dili ve edebiyatı uzaktan eğitim var mı veya öyle bi hazırlık

 33. Bölüm bilgilerini güncelliyoruz. Takip etmenizde fayda var.

 34. ŞİRİN diyor ki:

  merhaba,
  sosyoloji ve psikoloji uzaktan eğitim ya da ikinci öğrenim programı açan universiteler hangileridir? Bu konuda bilgisı olan varsa yardımcı olabılır mı lutfen? Teşekkürler.

 35. Bölüm listesini güncelliyoruz fakat şimdiye kadar bu bahsettiğiniz bölümlerden birisine rastlamadık. Takipte kalmanızda fayda var.

 36. arslan06 diyor ki:

  mrb.ben petrolve doğalgaz,maden,jeoloji,jeofizik mühendisliklerinden birini uzaktan eğitim proğramıyla okumak istiyorum.Bu bölümlere uzaktan eğitim veren üniversiteler var mıdır.yardımcı olursanız sevinirim.

 37. Ealtun diyor ki:

  Bahar Hanım öncelikle teşekkürler;

  Formasyon şu anda örgün öğrencileri için bile zor veriliyor. Kaldı ki uzaktan eğitim kanalıyla öğretmenlik bölümleri de kapatıldı. Bu hususunda uzaktan eğtim ile foröasyon verilmemesinde çok katkısı var. Kısacası uzaktan eğitim yolu ile formasyon şu anda yok.

 38. bahar diyor ki:

  merhabalar: siteniz gercekten cok faydali ben bir arkadasim icin arastirma yapiyorum kendisi belcikada siyasal bilimler mezunu yuksek lisansini da bu alanda tamamlamis ve belcikada dubaide universitede ogretim gorevlisi olarak calismis bir kisi kendisi turkiyeden uzaktan egitim yoluyla formasyon almak istiyor boyle birsey mumkun mu uzaktan formasyon veren uni mevcut mu
  tesekkurler:

 39. burcu diyor ki:

  2 yıllık çocuk gelişimi mezunuyum.4yıla tamamlamak istiyorum .dgs denedim fakat olmadı herhangi bir üniversitenin uzaktan eğitim bölümü için öss yada dgs sınavından puan gerekiyor mu?

 40. İLHAN diyor ki:

  merhabalar
  ben 2 yıllık mezunuyum dgs ile 4 yıllığa tamamlamak istiyorum uzaktan eğitim veren bilgisayar mühendisliği varmı öyle oluyormu yani 2 yıllığı dgs sınavını kazanaraktan 4 yıllığa tamamlayabileceğim uzaktan eğitim veren bir ünüversite varmı

 41. arif diyor ki:

  merhaba, ben maliye bölümü mezunuyum.

  yüksek linsansı yine maliye olarak mı yapmalıyım? mesela sakarya üniversitesi maliye uzaktan eğitim yüksek lisans programı var şu sıralar. bunun bana bir avantajı ya da dez avantajı olur mu?

  maliye yerine yoksa iktisat gibi başka bir alanda mı y. lisans yapmalıyım.

  hedefim ise a grubu müfettişlik/uzmanlık sınavlarına hazırlanmak dolayısıyla bu sınavlarda karşıma çıkacak alanlarda (iktisat, maliye, muhasebe, hukuk gibi) yüksek lisans yapmak istiyorum. bu konuda bana ne önerirsiniz?

 42. filiz diyor ki:

  2 yıllık çocuk gelişimi için kaç puan almak gerekir ayrıca ücretleri nasıl

 43. zülfiye tutuk diyor ki:

  Çocuk sağlığı vehastalıkları hemşireliğinde tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum.Hangi üniversitelerde var acaba.Teşekkürler.

 44. Zeynep diyor ki:

  Ben denkliği olan bir yurtdışı ünv edebiyat öğr mezunuyum , bende uzaktan eğitimle yüksek lisans yapmak istiyorum . Ne gibi bir süreç izlemem gerekir, neler yapmalıyım , bilgilendirirseniz çok mutlu edersiniz ..
  Şimdiden teşekkürler

 45. çağla diyor ki:

  hemşirelik alanlarında uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisasns veren üniversiteler ne zaman yayınlanacak bilgisi olan var mı?

 46. eda diyor ki:

  meraba güzellik uzmanligi bıtıcek bu sene dgs ile bizim sadece kımya geçis var ve aöf isletme acaba uzaktan egitimle mesala istanbul üniverstesinde işletme seçebiliyor muyız? tesekkurler sımdıden

 47. hakan diyor ki:

  Hitit Üniversitesindede yeni açıldı…

 48. Cenk diyor ki:

  Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Uzaktan Eğitim Elektrik Programı 2013-2014 eğitim öğretim yılında 150 kontenjan ile öğrenci almaya başlayacaktır. Uzaktan Eğitim Elektrik Programı, tüm kamu ve özel sekörde çalışan meslek lisesi mezunu arkadaşlara duyurulur.

 49. tuba diyor ki:

  artık çocuk gelişimi içinde lisans tamamlama açılsınnnnn

 50. Sermet diyor ki:

  TEKNOVADİ ONLINE KURS PROGRAMI
  TEMEL DÜZEY JAVA KURSLARI SPSS KURSLARI
  PHP KURSLARI MATEMATİK KURSLARI
  MATLAB KURSLARI C++ KURSLARI
  İNGİLİZCE KURSLARI VE SPEAKING SINIFLARI

  -Her hafta çarşamba günleri saat 19:00’da demo dersler yapılacaktır.
  -Demo derslere katılmak isteyenler ön başvuru yapmak zorundadır. Ön başvurularınızı http://www.teknovadi.com.tr adresinden ya da 05373506423 nolu telefondan yapabilirsiniz.
  -Kontenjanlarımız sınırlıdır.
  -Eğitimler uzman eğitimciler tarafından verilecektir.

 51. ılgm diyor ki:

  ben istanbul üniversitesi işletme uzaktan eğitim okuyorum ama memnun değilim. okul nasıl değiştirebilirim acaba ? okul ve bölüm değişikliği süper olur aslında…

 52. emine diyor ki:

  @Gökhan tesekkür ederiz.

 53. emine diyor ki:

  @seda şu an üniversitelerde tekstil bölümünün ön lisans programı bulunmamaktadır.

 54. Gökhan Gökdoğan diyor ki:

  Bir sürü sitede parçalar halinde bile ulaşamayacağımız toplam bilgiye tek bir sayfada ulaşmamızı sağlamışsınız. Kim niye uğraştı bu bilgilerle bilmiyorum ama bunu paylaştığınız için çok sağolun.

 55. seda diyor ki:

  meslek lisesi tekstil bölümü mezunuyum..sınavsız geçiş hakkıyla önlisans uzaktan eğitim programına yerleşebilirmiyim.yardımcı olursanız sevinirim.

 56. Ealtun diyor ki:

  Mahmut Bey iki yıllık uzaktan eğitim almak için ön lisans programlarına bakmanız gerekiyor. Ön Lisans programı olarak şu an üniversitelerde Elektronik Haberleşme ve Elektronik Teknolojisi programları bulunmaktadır. Şartları uygunsa değerlendirebilirsiniz.

 57. mahmut diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben eml elektrik bölümü mezunuyum iki senelik uzaktan eğitim almak istiyorum fakat elektrik bölümü olan üniversite bulamadım bu konuda bilgisi olan var mı ? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.

 58. Ealtun diyor ki:

  Doğrudur, vardır

 59. yusuf diyor ki:

  dgs ile uzaktan eğitimle elektrik-elektronik müh. eğitimi veren üniversite varmı?

 60. ahmet diyor ki:

  açık öğretim işletme fakültesi mezunuyum… psikoloji bölümünde yüksek lisans yapmak istiyorum… psikoloji alanında uzaktan eğitim veren üniversite var mı? varsa yıllık fiyatları nedir? Ales’den kaç puan almamız yeterli olacak…ve kontenjanları hakkında bilgi veirseniz sevinirim …. şimdiden tşkler..

 61. kadirye diyor ki:

  çocuk gelişimi bölümünde uzaktan eğitim var mı varsa hangi üniwrstlrde ve puanları allah rızası için biri söylesin cevap versn ??????????

 62. meryem diyor ki:

  sevgi erol fiyatlar nasıl biraz açarmısınız !! mesela istanbul üniversitesi ve marmara üniversitesi ne kadar ister cevap bekliyorum

 63. nevra diyor ki:

  ben kadın doğum uzmanlığını okuyorumm kadın doğum bölümünde alanında sertifika veren kurumlar nelerdir

 64. Aysenur diyor ki:

  ciddimisin..super ins. acilir ya.sizce ozel universitedemi uzaktan okumak iyi olur devlettemi? burs konusundan dolayi

 65. ezgi diyor ki:

  ayşenurr bende senin gibi istanbul üniversitesi sosyoloji istiyorum sanırım bu sene sosyoloji bölümüde açılacakmış

 66. mehtap...81 diyor ki:

  çocuk gelişimi bölümü uzaktan egıtım veren ünıversite var mı varsa hangi üniversite arkadaşlar.Lütfen acil yardım.tşk

 67. sevgierol diyor ki:

  uzaktan eğitim iyi ama biraz pahalı

 68. tugba diyor ki:

  merhaba ben bilgisayar öğretmenliği mezunuyum. pdr den yuksek lısans yapabılıyor muyum?
  oluyorsa meb den atanabılıyor muyum???,,

  teşekkürler…

 69. tugba diyor ki:

  merhaba ben bilgisayar öğretmenliği mezunuyum. pdr den yuksek lısans yapabılıyor muyum?
  oluyorsa meb den atanabılıyor muyum???

 70. hilal diyor ki:

  iyi gunler ben aol den mezunum simdi uzakdan eğitim ile universite mezunu olmak istiyorum ancak uzakdan eğitim ile eczacılık bolumu okunuyor mu , puanı kac . hangi universıte verıyor bunu oğrenmek istiyorum lutfen yardımcı olun

 71. ayşenurr diyor ki:

  ben istanbul üniv. istiyorum …keşke sosyoloji bölümüde olsaydı..bi de uzaktan eğitimde okuyanlar erasmustan yararlanabiliyolarmı merak ediyorum..nettde araştırdım ama bi sonuç bulamıyorum bilen varsa söyleyebilirmi.tşk…

 72. burakk diyor ki:

  ben istbul ünisinde ekonometri okuyorum ve arkadaşlarla konuştugum kadarıyla dersler aynı gördüklerimiz aynı onlar sadeçe yazılı sınava giriyo biz test hem kolay geçiş saglanıyo tabiki okumak isteyene sınıfı geçinçe birşey olunmuyo diyer bölümlerden daha iyi hem evinizde hemde sokaktasınız tekrar sansınız da var tavsiye ederim tek sıkıntım derse giren hocalarımız prof. ve puanı bukadar düşük olması örgünden farkı sadeçe int olmanız ! tavsiye siddetle ederim ! PİSKOLOJİ UZAKTAN EGİTİM VARMI BİLENLER LTF BANA ULAŞŞIN

 73. tolga türközü diyor ki:

  insan kaynakları uzmanlık eğitimi almak istiyorum ancak iş yoğunluğundan dolayı uzaktan sertifika programına kayıt olmak istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz? 0506 814 77 74

 74. Abdullah diyor ki:

  Arkadaslar ben Atatürk uiniversitesi sosyal hizmetler bolumu uzaktan egitim de okuyorum yazdığıma çok pişman oldum derslerden hiç bı şey anlamıyorum zor oluyor bence yakarak egitim yazmayın

 75. emine diyor ki:

  uzaktan eğitim eskiden ekstern olan bölümler gibi midir ? hangi bölümlerde açılacak

 76. İbrahim ALTUNDAĞ diyor ki:

  Aslında uzaktan eğittime dgs ile alım olsa daha faydalı olur; Çünkü myo mezunları en azından teorik ve pratik tecrubeye sahip. mesela ben Radyo-Tv mezunuyum yani kamera ve fotoğraf makinasıyla epey haşir neşir oldum yabancısı değilim. sıfırdan başlayan biri ne öğrenebilir ki uzaktan eğittimle. DGS ile alım olması dileğiyle…

 77. ZEYNEP diyor ki:

  MERHABA uzaktan eğitim ile ilgili merak ettiğim konu şu üniv sınavı ilemi trcih ediliyor yoksa başka bir sınav varmı? tarihleri nezaman

 78. volkan diyor ki:

  uzaktan egıtıme katılabılmek icin ygs veye lys den kaç puan almamız gerek.

 79. selma diyor ki:

  merhaba ben çoçuk gelişim uzaktan egitim hakkında blgi almak istyorum . 2 yıllık mı yoksa 4 yıllık mı? puanı kaç ögrenmek istiyorum çükü tercih klavuzunda puan belirtilmemiş yardımcı olursanız teşekkür ederim . …!!!

 80. sevgi diyor ki:

  Uzaktan eğitim işletme ve yan dallarıyla ilgili bölümlere var diye biliyorum.
  yanılıyor da olabilirim.
  istanbulda pedoğojik formasyon sertifikası veren yerleri yazarsanız çok dua ederim.

 81. metin diyor ki:

  slm arkadaşlar bütün üniv. baktım tarih ve edbiyat formasyon veren yok sizin bildiginiz vvarsa yazarsanız sevinirim saygılar herkese

 82. demet diyor ki:

  Merhaba bende İstanbul Üniversitesi Radyo,TV,Sinema bölümünü yazacağım uzaktan eğitim olarak. Ama eğitim iyi mi yetersiz mi bilgi almak istiyorum. Bir yerde okudum uzaktan eğitimden mezun olan bir öğrenci hiç memnun değil. Kimseyede önermiyor. İstanbul ünv.nin sitesine girdim int.her seferinde o sayfayı kapatıyor. Okuduğum kadarıyla uzaktan eğitimde derslerin %70i int.üzerinden videolu anlatımla %30uda okulda oluyormuş ama benim yorumunu okuduğum arkadaş videoyla değil dersler demiş. Yazı yazıyorlarmış sadece onları okuyormuşuz. Tercih yapacağım yapamıyorum bilgisi olan biri cevap yazarsa çok memnun olurum. Hayırlı günler.

 83. beyhan şakar diyor ki:

  ben dil bölümünden mezun oldm.uzaktan eğitim görmek istiyorum hangi okullara başvuru yapmam gerekiyo bilgilendirmek istiyorum…tşkler

 84. metin diyor ki:

  varlığınız bizim için bir onurdur sağolun sizin sayenizde inş. sorularıma cevap bulabileceğim

 85. metin diyor ki:

  slm arkadaşlar ya allah aşkına tarih ve edebiyat tezsiz yüksek lisans veren üniv yokmu hiç uzaktan egitimde parası neyse vereceğiz be kardeşim

 86. ŞEYDATY diyor ki:

  sadece ygs puanıyla giriliyomu acaba lys ye girmiş olmakta gerekiyo mu ??

 87. ali diyor ki:

  Akdeniz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi bu sene açıldı, listede Akdeniz Üniversitesini göremedim akuzem.akdeniz.edu.tr adresinde gerçi bilgi var ama sizde listeye ekleyip ayrıca bilgi eklerseniz diğer arayan arkadaşlar içinde yardımcı olacaktır.

 88. ömer diyor ki:

  Açıköğretim Felsefe bölümü ikinci sınıfa geçtim. Ancak uzaktan eğitim Edebiyat veya Tarih olursa bu bölümlere kayıt yaptırmam halinde Felsefe’den kaydımı sildirmem mi gerekecek? Örgün eğitimdeki gibi Açıköğretime devam edemez miyim? Lütfen yanıt yazar mısınız?

 89. ali salan diyor ki:

  1988 eml elektrik mezunuyum 2 yıllık uzaktan eğitim almak istiyorum. ne yapmam gerkiyor. tşk

 90. funda diyor ki:

  okul öncesi öğretmenliği uzaktan eğitim var mı acaba

 91. rabia diyor ki:

  çocuk gelişimi ve egitimi 2 yıllık devlet hangı unıversıtelerde var? ve uzaktan egitimi geciş hakkıyla gecebılıyormuyuz bılgılendırırsenız sevınırım .. teşekkürler…

 92. esra diyor ki:

  arkadaşlar ben çocuk gelişimi mezunuyum.çocuk gelişimi bölümü üzerine uzaktan eğitim varmı bilgisi olan cevp verirse sevinirmm………

 93. husamettin diyor ki:

  ben 2 yıllık myo mezunuyum muhendislik fakültesi okumak istiyorum bilgisi olan varsa iletişime geçmesini istiyorum 5425851100

 94. samet diyor ki:

  ben e-sertifika bölümlerine bakıyorumda az denicek kadar az
  pazarlama ve satış konusunda e-sertifika bölümlerine bakıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim
  aöl nin e-sertifika başvuruları bitmiş sanırım bu sene için dimi

 95. yasemin diyor ki:

  1300 dedıgınız sanırım 4 yıllık ıcın pekı 2 yıllık ıcın ne kadar bılıyomusunuz

 96. lolalola diyor ki:

  uzaktan hemşirelik yüksek lisans (tezsiz) okumak istiyorum.hangi üniversiteler bu imkanı veriyor acaba??

 97. nilay diyor ki:

  arkadaşlar ben iki yıllık çocuk gelişimi mezunuyum bizim bölümün uzakdan eğitimi var mı yardımcı olursanız sevinirim…

 98. Ahmet diyor ki:

  Merhaba.
  Ben 2 yıllık elektrik bölümü mezunuyum sınava girmeden direk uzaktan eğitime kayıt olabilirmiyim.??konu hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum..

 99. Neşe diyor ki:

  marmara üni dış ticaret okuyorum son senem ve DGS yapmayı düşünüyorum.DGS programıyla uzaktan öğretime geçebilirmiyim..? Birde eğer geçemiyosam lisans programları tercih edebilmem içn öss sınawınamı girmen gerekiyo? puanları dahamı düşk yoksa çok bi fark yokmu ?

 100. zeynep diyor ki:

  Psikoloji alanında sertifika veren kurumlar nelerdir

 101. ilhan diyor ki:

  çocuk gelişimi bölümü uzaktan egıtım veren ünıversite var mı varsa hangi üniversite arkadaşlar.tşk

 102. aytun diyor ki:

  Kesinlikle evet canım, sıkma canını.

 103. DENİZ diyor ki:

  EĞİTİM BÖLÜMLERİ İÇİN MERSİN ÜNİVERSİTESİNDE TEZSİZ YÜKSEKLİSANS VAR MI…BİLGİNİZ VAR MI..TEŞEKKÜRLER

 104. yeşil diyor ki:

  merhaba.. ben abant izzet baysal üniversitesi 4 yıllık iktiat bölümündeyim fakat bazı nedenlerden dolayı 4 yıl okuyamadım 2 yıllık önlisans diploması aldım.. bunu açıköğrtmle yada uzaktan eğitimle 4 yıllık lisans diplomasına tamamlayabilirmiyim yine aynı iktisat bölümünü 4 yıla tamamlayabilirmiyim ayrıntılı bilgilendirriseniz sevinirm
  teşekkürler..

 105. mesut diyor ki:

  okul öncesi öğretmenliği bölümü varmı ?

 106. Ersin diyor ki:

  Merhabalar,
  İsmim Ersin. Yurt dışında öğretmenim.
  Eğer imkanınız varsa Bilgisayar Bölümü adına Uzaktan Yüksek Lisans imkanı olan üniversiteleri öğrenebilir miyim?
  İlginize Teşekkür ederim.

 107. yücel bayrak diyor ki:

  merhaba.ben gazi uniersitesi atatürk myo ya kayıtlıyım daha dogrusu bu sene kayıt oldum ve dondurdm.maddi durumumdan doları dondurdm.şimdi ıkıncı donem baslıyck ve gene kayıt yaptırıp dondurucm.uzaktan eğitime gitmek ıstıyorum 2 yıllık bı elektronık bolumu veya elektrık bölümü ıstıyorum.bir fiil okula gıdemeyecegm ıcın uzaktan egıtım cok mantıklı geldı bana.ıstanbulda yasıyorum kayıtlı oldugum okul ankarada.sizden cok rca edıyorum bana akıl verın kafam cok karısık. eger uygun ıse tel ıle goruselm hatta mumkunse yüzyüze goruselm.inanın cok zor durumdaym…

 108. erkan diyor ki:

  2yıllık Süleyman Demirel unıversıtesı elektronik MYO mezunuyum.

  elektronik mühendisliği uzaktan eğitim veren fakülte varmı? üniversiterler bu ımkanı sağlıyor

 109. ali diyor ki:

  s.a kamu yönetimi mezuyum iktisat tan yüksek lisans yapmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 110. Altun diyor ki:

  İnci hanım sorunuza cevap vermeden önce halihazırda bulunan programlar arasında psikoloji eğitimi olmadığını belirteyim. Bunun dışında biraz gayret ile değil psikoloji, istediğiniz her alanı okuyabilirsiniz. Fakat bunun için birazcık ÖSS puanı gerekmekte.
  Ek olarak ülkemizdeki rehberlik faaliyetleri hala çok kısıtlı ve seçim çağında olan geçnlerimize meslek seçimi konusunda her hangi bir sunum, yönlendirme, test vb. hala uygulanmamakta, bunun neticesinde işini sevmeyen bireyler çoğalmakta. Eğer gerçekten psikoloji alanını sevebileceğinizi düşünüyorsanız bu bölümü seçin. Cevap yine kendinizde saklı

 111. Altun diyor ki:

  Funda hanım okul öncesi öğretmenliğini uzaktan eğitimi yoktur. Fakat kısmen benzer bir sistem olan açıköğretim ile Anadolu Üniversitesi bu eğitimi vermektedir.

 112. Altun diyor ki:

  Merve hanım bölümünüz için lisans tamamlama programları şu anlık mevcut değildir.

 113. Eren diyor ki:

  Merhaba… lise son sınıf öğrencisiyim marmara üniversitesini istiyorum neyse şöyle bi durumum var anadolu yakasında örgün olarak girtme şansım var bölümleri araştırdım muh. ve ver. uygulamaları beyazıt kampüsünde bana ulaşım olarak ters kaldı…
  Göztepe kampüsü var bilgiayar proğramcılığı bölümü seçsem bittiklten sonra ileride açık öğerime başvurabilirmiyim lisans tamamlamak için… yani hedefim mali müşavirlik buna engel our mu cevap verirseniz çok minnettar olucam… şimdiden teşkkürler…

 114. kadriye diyor ki:

  uzaktan eğitimden sadece devlet kurumunda çalışanlar mı faydalanıyor. yurt dışında yaşayan ve özel sektörde çalışanlara yönelik bir lisans tamamlama varmı. Teşekkürler.

 115. yiğit diyor ki:

  İyi günler

  2yıllık istanbul unıversıtesı ormancılık MYO mezunuyum.

  uzaktan eğitim ile MYO eğitimimi lisans olarak tamamlıyablırmıyım?

  tamamlıyabılırsem hangı üniversiterler bu ımkanı sağlıyor

 116. Dilek diyor ki:

  Iyi günler.ben ıngilizce öğretmenliği mezunuyum.yüksek lisans yada doktora istiyorum ama uzaktan eğitimle.ama hiçbir bilgim yok.ayrıca kendi bölümümden puanların daha yüksek olduğunu biliyorum ve eğitim bilimlerinden başvurmayı düşünüyorum.ama çok kararsızım.ve puanlar ücretler vs bilen varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler şimdiden…

 117. aslı han diyor ki:

  yha ben lise 4 öğrencisiyim… adalet yüksek meslek okulunu seçmek istiyorum uzaktan eğitim dior… öyle bir tercih hakkım gelirse tercih yapayım mı yapasam bile nasıl olur hiç bir bilgim yo odamı normal üniversiteler gibi mi… beni aydınlatırsanız çoq sevinirim…şimdiden çoq teşekkürler…

 118. rabia aydın diyor ki:

  nerhaba ben harran üniversitesi meslek yüksek okulu işletme mezunuyum açıköğretim 3 sınıf öğrencisiyim ama bi türlü bitiremiyorum işletme bölümü ile ilgili hangi üniversite ile görüşebilirim yardımcı olabilir misiniz?

  iyi çalışmlar;

  saygılarımla

 119. fatma diyor ki:

  ben anadaolu üniversitesi iktisat bölümü 4. snıf öğrencisiyim.güzellik uzmanı estetisyenim milli eğitimden ustalık belgem var.bunun üzerine yüksek lisans yapabilirmiyim şartları nedir.eğer yapabiliyorsam nasıl bir yol izlemeliyim.teşekkürler

 120. Sercan diyor ki:

  Merhaba
  ben su anda örgün ön lisans işletme öğrencisiyim uzaktan eğitime geçme gibi bir düşüncem var bunun için tekrar sınava girmek gerekiyormu diyelim ki gerekiyor ve uzaktan eğitim programına yerleştim vermiş oldugum dersleri tekrar almak zorundamıyım bunları merak ediyorum ilginize şimdiden teşekkürler.

 121. inci sueda akbulut diyor ki:

  ben şuan açıktan liseyi okuyorum 1. sınıf psikolog olmak için lisede hangi bölümü okumak gerekiyo ve hengi üniwersitede psikolog üzerine bölüm war..çevremde herkez bana geliyo bana yardım edermisin diyolar bnde yardım ediyorum onlara yardım edrken aklıma psikolog gldi.. ilerde neden bu mesleği yapamam die düşündüm aileme felan danıştım istiyosan ol ddiler ama benim bu aralar kafam karışık psikolog olmak için çok yüksek puan istiyolar..?? bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim…
  sueda_inci_92@hotmail.com

 122. funda diyor ki:

  okul öncesi öğretmenliği uzaktan eğitim veren okul var mı ?

 123. merve diyor ki:

  merhaba ben grafik tasarımı önlisans mezunuyum. Uzaktan egitm ıle lisansa tamamlamam munkunmu acaba ve mumknse hangı unıv.

 124. Altun diyor ki:

  Gülperi hanım bahsettiğiniz bölümler şu anda sadece Mersin Üniversitesinde bulunmakta ve kayıt şartları ile ilgili bir bilgi kurumun web sitesinden belirtilmemektedir. En sağlıklısı mesai saatleri içerisinde arayıp bilgi edinmek veya mail ile sormak

 125. gülperi diyor ki:

  merhaba.ben düzlise eşit ağırlık mezunuyum.uzaktan eğitim ile eczacılık hizmetleri önlisans programı yada sağlık kurumları işletmeciliği önlisans programına başvuruda bulunabilir miyim yoksa bu alanları sadece ilgili liselerden mezun olanlar mı seçebiliyor?eğer öyleyse hangi alanlara başvuruda bulunabilirim.şimdiden teşekkür ediyorum.

 126. Altun diyor ki:

  Sakarya üniversitesi ve KTÜ web sayfalarında Bilgisayar Öğretmenliği bölümünün karma eğitim olduğu belirtilmiş. İstanbul Üniversitesi web sayfasında ise böyle bir ibare belirtilmemiştir fakat bahsi geçen eğitimin karma eğitim olmadan bitirilemeyeceği aşikardır(en azından şimdilik) Daha net bilgi için istanbul üniversitesini arayıp sorabilirsiniz. Bu gibi kararlar şansa bırakılmamalıdır.

 127. nusret diyor ki:

  UZAKTAN EĞİTİM BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜNDE ( SAKARYA Ü. _İSTANBUL Ü._KARADENİZ T. ÜNİVERSİTELERİN ÜÇÜNDE DE ) DERSLER KARMA EĞİTİM Mİ? AYRICA BU BÖLÜMDE STAJ YAPMA ZORUNLULUĞU VAR MI?

 128. Altun diyor ki:

  Hayal hanım hemşirelik veya ebelik lisans tamamlama yapmak istiyorsanız sağlık bakanlığının koyduğu bazı şartları yerine getirmeniz gerekmekte. Eğer bu şartları taşımıyorsanız kayıt yaptırmanız maalesef mümkün değildir. Tek olur yol en baştan bir üniversite okumak gibi görünüyor. Uzaktan eğitim ile Eczane Hizmetleri Önlisans Programı, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı, Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümlerini de düşünebilirsiniz.

 129. Altun diyor ki:

  Mehmet bey bu adresten (http://uzaktanegitim.sayfalarim.org/2010/09/uzaktan-egitim-lisans-programlari/) lisans programlarına ulaşabilirsiniz. BÖTE bölümü halihazırda vakıf üniversitelerinde uzaktan eğitimle verilmeye başlanmadı. Devlet üniversitesi olarak da KTÜ, İstanbul Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi bu bölümleri uzaktan eğitim ile vermektedirler.

 130. Altun diyor ki:

  Tuğba hanım hemşirelik lisans tamamlamayı Erzurum Atatürk üniversitesi vermekte. Bu okulun uzaktan eğitim merkezi ile irtibata geçerseniz en sağlıklı bilgiyi alabilirsiniz. Fakat acele etmeniz gerekmektedir. İmzalanan protokol gereği bu bölüm uzun süreli olmayacaktır.

 131. Altun diyor ki:

  Murat bey bildiğim kadarı ile uzaktan eğitim alanında lektronik veya Yazılım Mühendisliği bölümü mevcut değil. Fakat böyle bir bölüm açılması durumunda veya başka bir bölümde okumanız durumunda önceden aldığınız dersleri muaf saydırabilirsiniz.

 132. Altun diyor ki:

  ilhan bey halihazırda yurtiçinde Elektrik Mühendisliği uzaktan eğitim programı mevcut değildir. Fakat yurtdışında bu şekilde eğitim veren üniversiteler vardır. Takdir edersiniz ki bu okullarında denklik sorunları olabilmektedir.

 133. hayal diyor ki:

  merhaba ben önlisans örgün işletme mezunuyum.mutlaka hemşirelik veya ebelik üzerine çalışmak istiyorum telefi eğitimi alarak ikinci lise diplomasına razı oldum ama sağlık bakanlığı kabul etmiyormuş.Haliyle yaşımda 35 biraz fazla 4 yıl gidip okuyamam nasıl bir yol izlemem gerekli bana bu konuda yol gösterirseniz size minnettar kalırım.
  Saygılar

 134. mehmet doğan diyor ki:

  vakıf üniversitelerine 2011-2012 böte uzaktan eğitim açılacak mı ? yada açmayı planladıkları başka 4 yıllık bölümler var mı?

 135. TUĞBA VAR diyor ki:

  Ben sağlık meslek lisesi hemşirelik mezunuyum ve önlisan optisyenlk mezunuyum.Hemşirelikte lisan tamamlamak istiyorum.Fakat nasıl nerden ne zaman yapabilirim?Hiç bir bilgim yok…Beni aydınlatabilecek biri varsa çok memnun olucam

 136. TUĞBA VAR diyor ki:

  Ben sağlık meslek lisesi hemşirelik mezunuyum ve önlisan optisyenlk mezunuyum.Hemşirelikte lisan tamamlamak istiyorum.Fakat nasıl nerden ne zaman yapabilirim?Hiç bir bilgim yok…Beni aydınlatabilecek biri varsa çok memnun olucam :)

 137. Murat Y. diyor ki:

  Bu güzel bilgiler icin sizleri tebrik ederim. Bir konuda tavsiyelerinizi rica edecektim;
  Marmara Üni. Teknik eğitim Fakültesi, Elektronik-Bilgisayar Bölümü (İngilizce) 2005 mezunuyum. Uzaktan eğitim veren üniversitelerin birinde Elektronik veya Yazılım Mühendisliği bölümüne kayıt yaptırmam ve bu bölümlerde daha önce aldığım ortak dersleri saydırarak birkaç dönemde mezun olmam mümkün müdür? Yani amacım, Marmara’da zaten uzaktan eğitim almak istediğim bölüme ait derslerin bir bölümünü aldığımdan onları saydırmak ve kısa sürede Elektronik veya Yazılım Mühendisi olmak istiyorum. Konuyla ilgili olarak Gazi, Sakarta, İTÜ ve Yıldız Üni. ile bağlantıya geçeceğim ama konunun uzmanı olarak sizlerin de tavsiyesini alabilir miyim lütfen?

 138. İlhan diyor ki:

  Elektrik mühendisliği varmı

 139. Altun diyor ki:

  Mine hanım henüz ülkemiz üniversiteslerinden psikoloji alanında uzaktan eğitim vermeye başlamış okul maalesef yoktur. Fakat bu alanda sertifika ve eğitim veren özel kurumlar vardır. Bu kurumlardan maalesef diploma değil, sertifika alabilirsiniz.

 140. mine diyor ki:

  merhaba psikoloji alanıda uzaktan eğitim veren üniversite varmı?

 141. Alperen diyor ki:

  Merhaba,
  Ben Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü mezunuyum,şuanda Kayseri’de bulunan kendi büromda mesleğimi icra etmeye çalışıyorum.

  Uzaktan eğitim ile,
  1)Kendi bölümümde yüksek lisans yapma şansım varmı?Varsa koşulları nelerdir?Nerelerde yapabilirim?
  2)Mesleğimle birleştirebileceğim herhangi bir dalda yüksek lisans yapabilirmiyim?(hukuk-işletme vs.)
  3)Başka ve geçerli bir bölümde (Hukuk-İşletme-İktisad-Mühendislikler gibi..) lisans alabilirmiyim?Cevabınız evetse detaylı bilgi rica ediyorum..

  Ayrıca siteniz ve paylaşımlarınız ayrıca ilginiz için çok teşekkür ederim..

 142. Altun diyor ki:

  Merve hanım şu an bu konu üzerinde araştırmalar yapıyoruz. En kısa sürede ekleyeceğiz fakat şimdiye kadar araştırdığımız okullardan sadece birkaçında uluslararası UE veren üniversiteye rastladık onda da diploma vs. bir belge vermiyorlar sadece kişisel gelişim amaçlı

 143. merve diyor ki:

  yurt dışında yüksek lisans düzeyinde uzaktan eğitim veren ünv hakkında bilgi verebilir misiniz

 144. Altun diyor ki:

  Efe bey tıp fakültesinde uzaktan eğitim şu aşamada sadece lisans tamamlama düzeyinde var. Lisans tamamlama kayıtları da sağlık yüksek okullarına yapılıyor, yani tıp fakültesine değil.
  Şu anda sağlık alanında lisans tamamlama veren Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi var.
  Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Lisans Tamamlama verirken, Ondokuzmayıs Üniversitesi de Ebelik Lisans Tamamlama imkanı sunuyor.

 145. Efe DEMİR diyor ki:

  Tıp fakültelerinden uzaktan eğitim veren varmı? Ya da lisans tamamlama imkanı veren…

 146. kadir diyor ki:

  büşra eğer 2 yıllık bir bölüme gtcksn.derslere girmiyorsun.vizeler online finaller de okulda yapılıyor. 4 ylılık bolum istiyosan sakarya da var.karma egitim dye gecıyo.hafta da 2 gun derse giriyosun.ctesi pazar.vize ve finallere orgunlerle beraber ayını sınava gırıyosun.derslerin haftalık vıdyoları ve pdf dokumanları yayınlanıyo.1300 cıvarında donemlık harc yatırıoyosunn.

 147. büşra diyor ki:

  uzaktan eğitim nasıl oluyo anlatırmısınız????

 148. Tayfun diyor ki:

  dünyada yüksek lisans ve doktora eğitimini uzaktan eğitim yöntemiyle veren üniversitelerin listesini yayınlarsanız sevinirim

 149. can diyor ki:

  Merhaba,
  Gıda bilim teknolojisi 2006 mezunuyum.uzaktan eğitim programlarından hangisine katılabilirim.Özellikle mühendislik geçisi mümkün müdür??? Mümkün ise hangi üniversiteler?? yurtdışı uzaktan eğitim programlarıda olabilir.
  Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Simdiden teşekkürler

 150. Altun diyor ki:

  Rıza Bey talebiniz doğrultusunda çok değerli Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi de listemize eklenmiştir. İlginiz için çok teşekkür ederiz.

 151. Rıza Oğraş diyor ki:

  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
  Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi
  Bilgisayar Programcılığı önlisans programı 2010-2011 eğitim öğretim yılında uzaktan eğitime başlamıştır. Listeye eklerseniz sevinirim. Selamlar.

  http://uze.mehmetakif.edu.tr/moodle

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


× 2 = dört