2 Yorum

Tarih Bölümü Lisans

Tarih Bölümü Lisans

Tarih bölümü de uzaktan eğitim programları arasında yerini yeni almış lisans programlarından biridir. Bu bölümde okuyan kimseler mezun olduktan sonra gerek üniversitlerde araştırma görevliliği, gerekse liselerde eğitmenlik yani öğretmenlik yapabilirler.Tarih bölümünü okumayı düşünen bir kişinin bu alana meraklı olması oldukça önemlidir. Tarihi sevmeyen bir kişi için gerek bölümü okumak gerekse meslek hayatı boyunca bu işle uğraşmak oldukça meşakkatli gelecektir. Mezunlarının iş bulma konusunda bir nebze sancı çektiği bu bölüm, gerçekten sevilerek ve çalışılarak okunacak olursa başarılı olmak ve araştırma görevliliği yolunda ilerlemek zor olmayacaktır. Tarih bölümü mezunları aynı zamanda formasyon almaları koşulu ile özel okullarda öğretmenlik yapabilir ve dershaneciliğe yönelerek öğretmenlik vazifesini özel sektörde de gerçekleştirebilir.

Uzaktan Eğitim Tarih Programı Veren Üniversiteler

 

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , ,

Yorumlar (2 Yorum)

  1. ferit diyor ki:

    2013 tarih mezunuyum ..yurt dışında formasyon alabilir miyim…para sorun değil…?

  2. okan diyor ki:

    Şimdi elinizi vicdanınıza koyarak düşünün bakalım, bu ülkede meslek lisesi mezunu bir sürü kişi var bu kişilerin tarih bölümünü okumaya hakkı yok mu? yalandan var derler şimdi Türkiye birincisini meslek lisesi mezunu olarak sınava sok bu tarih bölümünü kazanamaz size söyleyeceğim budur, halbuki tarihe o kadar meraklı bir dostum var ki kelimeler kifayetsiz,
    YAw uzaktan eğitimde bile adaletsizlik var yazıktır günahtır o potansiyeli yüksek olan kişilerin vebali her zaman sorumluların yakasında olacaktır…
    uzaktan eğitim yaparlar meslek liseleri gene mağdur olur, dgs olmaz, başka bölüm okumak istese okuyamaz…keşke lise mezunu olduktan sonra birde açık lise bitirseydik en azından çalışınca emeğimizin karşılığını alacağımızı bilirdik..

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


− 2 = bir