5 Yorum

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim nedir sorusunu kendimize sorarak yazımıza bir giriş yapalım. Günümüzde eğitime verilen değer, kalifiye elemana verilen değer arttıkça eğitimin önemi de zamanla daha çok öne çıkmaya başladı. Artık “ne iş olsa yaparım” devri kapanmaya, “hangi bölümden mezunsunuz? Hangi sertifikalarınız var?” Devri açılmaya başladı.

Bir işe girdiğinizde ya da başvurduğunuzda, ister çok bilin ister bilmeyin diplomanızın sözü geçiyor. Diplomanız ya da sertifikanız yoksa ilgili işe başvurmak dahi, iyimser olmaktan başka bir şey değil. Gerek işe girme, gerekse bulunulan pozisyondan yükselme artık tandıklarla, torpille değil, tamamen eğitimizle alakalı.

Öğrenci olan evi barkı ve hali hazırda işi ve bakacak bir ailesi olmayanlar için örgün okumak pek bir sorun teşkil etmezken, halen çalışan, başka bir şehre seyahat imkanı olmayan, veya bakmakla yükümlü bir ailesi olanlar için bu noktadan sonra eğitime devam etmede sorunlar başlıyor.

Uzaktan eğitim ile, başladığınız programdan mezun olarak eğitim seviyenizi yükseltebilir, yeni sertifikalar alabilir. Lise mezunu iken, okula bile uğramadan üniversite mezunu olabilir, ya da Yüksek Lisansınızı internet üzerinden yapabilirsiniz.

Ülkemizde gerekli internet altyapısının oluşması, neredeyse her evde artık bir bilgisayar olması ülkemizde Uzaktan Eğitimin önün açtı. Artık sağlık eğitiminden tutunda, yüksek lisans eğitimine kadar geniş bir yelpaze de eğitim internet üzerinden yapılıyor. Buna internet üzerinden açılan sertifika programlarını da katmak mümkündür.

İlerleyen zamanlarda da Uzaktan Eğitim daha çok değer kazanması, Öğrenci sayısında büyük bir artış olması öngörülmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,

Yorumlar (5 Yorum)

 1. tuba diyor ki:

  uzaktan eğitim hakkında bilgi alabilirmiyim ve şunu öğrenmek istiyorumsadece sınav için mi üniv. bulunduğu şehre gidiyoruz ve internrt üzerinden sınav yapan üni. varmı teşekkürler

 2. Farklı bir kategori olursa evet. Mesela aynı anda 2 tane 4 yıllık fakülte okuyamazsınız ama aynı anda hem 2 yıllık hem de 4 yıllık fakülte kapsamında eğitim alabilirsiniz.

 3. ülkü diyor ki:

  benim şu anda bir örgün eğitim öğrencisi olmam, uzaktan eğitim sistemine başlamamda engel oluşturur mu ? her iki programı da aynı zaman diliminde devam etmem mümkün mü ?

 4. UE_Rehberi diyor ki:

  Başvurular ile ilgili diğer yazılarımıza göz atmanızda fayda var.

 5. candan diyor ki:

  basvuruların nerden yapılacagına daır neden bılgıı yok … sınavlar ne zamn vee nezaman kadar basvuru yapabılıyoruz… lutfen bu konu hakkında bılgı verebılırmısınız…?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


× beş = 25