68 Yorum

Lisans Tamamlama Programları

Lisans Tamamlama Programları

Uzaktan eğitim belki de en çok lisans tamamlama niyeti olanları memnun etti. Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama’nın avantajlarını ve şartlarını burada daha önce yazmıştık.
Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama programlarının sayısı diğer uzaktan eğitim programlarına göre daha az. Bunun nedeni se Bakanlık düzeyinde bir hak tanınması gerekli olması. Aşağıdaki listede halihazırda verilmekte olan uzaktan eğitim lisans tamamlama programlarını bulabilirsiniz. Maalesef lisans tamamlama programlarının sayısı az iken bir de üstüne Hemşirelik ve Ebelik Lisans tamamlama programlarının kapatılması lisans tamamlama imkanını kullanamayan hak sahiplerini üzmüştür.

Listede yer verdiğimiz uzaktan eğitim lisans tamamlama programlarının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Programları

 • İlahiyat Lisans Tamamlama
 • Ebelik Lisans Tamamlama
 • Sağlık Eğitimi Lisans Tamamlama
 • Hemşirelik Lisans Tamamlama
 • Uluslararası Ticaret Lisans Tamamlama
 • İşletme Lisans Tamamlama
 • Konaklama İşletmeciliği Lisans Tamamlama

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , ,

Yorumlar (68 Yorum)

 1. ABDULLAH diyor ki:

  Arkadaşlar, hemen hemen birçok bölümün lisans tamamlama proğramı var ve bu gün uygulanmakta,tabiki teknik bölümler,yani mühendislik bölümleri hariç. Mühendislik bölümlerinin uzaktan eğitimle veya dikey geçişle lisans tamamlanmasına MÜH-ODASI Karşı çıkıyor ve bunların mecliste büyük bir etkisi oluyor.Zira şirket ve müteahhitlerin çoğunluğunu bunlar oluşturuyor. Sanıyorlarki Teknikerler mühendis olursa aç kalacaklar. Korkmasınlar aç kalmazlar ama onlarda böyle bir aşağılık kompleksi var. Mühendislikte uzaktan eğitim için belli şartların olması elbette kaçınılmaz, mesela bir Teknikerin mesleğinde en az 5 yıl çalışmış olması gibi. Zira bu Tekniker mesleğini tam kavramış olsunki uygulamalı derslerden muaf olsun.Bunu YÖK bilmiyormu? Elbette biliyor, ama onların üzerindede bu adı geçen odanın baskısı var. Teknikerler Birliği bir girişimde bulundu ama ben samimi olduklarına inanmıyorum.Çünkü elindeki üye mühendis olursa onun aidatı kesilecek, Zaten Teknikerler Birliği ODA olmak için çalışıyor.Bu uzaktan lisans tamamlama eğitimi için mücadele ettiğine inanmıyorum.

 2. Elif diyor ki:

  Meslek lisesi ve önlisans çocuk gelişimciyim ama atamamız bile yok. Açıköğretimden öğretmen olma şansı da kalktı bari uzaktan eğitim çocuk gelişimi lisans tamamlama hakkı verilsin..

 3. coni diyor ki:

  20 yıllık mühendis olan amca sana yazıyorum mühendislik nedir ya.adam mı oldun önce efendi şimdi beymi oldun 20 yılki ünv şimdiki birmi.şimdi kafa lazım 20 yıl öncesinde torpil.tekniker olmassa sen bir hiçsin çalışan herkes hizmetkardır.dostum.biri 2 diğeri 4 yıl fark 2 olunca 2 kuruşsun 3 yükselemessin.

 4. Hulya diyor ki:

  Ben 2 yıllık muhasebe önlisans okudum ama bi ders kaldı aynı üniversitede okuycam tabi aciktan lisans tamamalıycam bi ders kalsada basvurabılırm,ıyım

 5. selçuk diyor ki:

  Herkes lisans tamamlama diyor da, Yeni mühendisler acaba ne kadar tecrübe kazandıktan sonra mühendis oluyor? Ben 1988 mezunu teknikerim ama yeni mezun çoğu mühendisler metraj, keşif çıkarmayı bile doğru yapamıyor, minhanın ne olduğunu kaç mühendis biliyor? Bizim dönemimizdeki mezun teknikerler bugünkü mühendislerden çok fazla bilgiye sahip kendi adıma bugünkü mühendislerin bilgisi çok yetersiz diyebilirim. Yök mevcut mühendisleri bi sınava tabi tutsa % 70 i yetersiz kalır.

 6. End. Elektronik Tekn diyor ki:

  Yorumuyla Teknikerleri küçümseyen ve çarpım tablosu bilen o vatandaş ilk önce ÖNLİSANS, LİSANS VE YÜKSEKLİSANS kavramları üzerine biraz düşünse ve açsa teknisyen ve teknikerlerin çalışma hayatında bedenle, mühendislerin ise akılla çalıştığını söyleyebilecek kafa yapısını iki çarpı ikinin kaç edeceğini öğrenmeden önce öğrenerek düzelte, ondan sonra çarpım tablosu öğrenseymiş mühendis, teknisyen ve teknikerlerin konumlarını analiz edecek ve hastabakıcıdan doktorluğa göz dikilirmi gibi alakasız, saçma örnekleri vermeyecek bir kafaya sahip olabilirdi. Önlisans adı üstünde önlisansdır. yani dileyen bu diplomayla çalışma hayatına devam eder, dileyen ve Lisansını tamamlayabilen teknikerler mühendisliğe, yüksek lisansını tamamlayan mühendislerde yüksek mühendis diploma ve bilgisine yükselir. Bunun yanlış olduğunu düşünen bir mühendis geri kalmış düşüncelerin, yerinde sayan ve kendini geliştirmeyen insanlar ve ülkeler isteyen düşüncelere hizmet eden bir anlayış ve küçümsemenin tasarlamasını yapmıştır ancak. başka bir şey değil. Ayrıca çarpım tablosu bilmeyen bir tekniker varsa ki lisansını tabloyu öğrenmeden alamaz merak etmesin. Ne biz önlisans diplomasını doğuştan ilham edilen bilgilerle alacak bir zekaya sahibiz. Nede o doğuştan mühendislik yetkisinin tek kendilerinde olduğunu ve sanki makamına göz dikildiğini düşünen bilgi düzeyini doğuştan elde etmiştir.

 7. NURAY diyor ki:

  Optisyenlik mezunuyum, AÖF ile Lisans tamamlamak istiyorum.Örgün Eğitimle bir Fakülte mezunu olmak uhde olarak içimde kaldı zaten, şuan şartlarım dolaysı ile okumam mümkün değil,evliyim çocuklarım var ve Kamu Kurumunda Eğitim Hemşiresi olarak görev yapıyorum.Ancak ön lisans mezunu olmak ilerlememi ciddi anlamda engelliyor. Lütfen ben ve benim gibi azimli olan tüm mağdur arkadaşlarım için birileri birşeyler yapsın artık.Bizler işyükümüzün arasında ancak AÖF ile lisans tamamlayabiliriz.Ve yine lütfen bizler pes etmeden EĞİTİMİ desteklyin.Umarım duyulmuşumdur….Saygılar.

 8. Yeliz diyor ki:

  Lütfen Duyun bizleri de ön lisans çocuk gelişimi bölümü mezunları içinde uzaktan eğitim veya açık öğretim den lisans programları açılsın yada özel üniversitelerde ikinci öğretim açılsın…

 9. asya diyor ki:

  Ben Onsekizmartüniversitesi 2 yıllık grafik mezunuyum …Aynı bölümüm üzerinde lisans tamamlamak istiyorum mümkünmüdür.. Mezun olalı 12 yıl oluyor..Cevap alabilirsem çok mutlu olucam…Saygılar…

 10. 4 kademeli tekniker diyor ki:

  Mühendis tekniker tartışmasına ne dört dörtlük bi mühendis girer nede tekniker.vesselam
  Herkes konuyu biliyo..

 11. Sadet diyor ki:

  Bende bir Çocuk Gelişimi ön lisans mezunu olarak uzaktan eğitim lisans tamamlama programının bir an önce açılmasını istiyorum. Eğitim diğer bölümlerde okuyanlar kadar bizimde hakkımız. Ücretli öğretmenlik yaparak lisansını tamamlamış olan öğretmenler tarafından hor görülmek değil. Bizler bunu HAK ETMİYORUZ .

 12. serpil diyor ki:

  Allah rızası için duyun artık sesimizi ya bizlere ne kpss ile atanma şansı nede lisans tamamlama şansı veriliyor haksızlığın neresinden başlayacağımı bilemiyorum açıkçası yıllardır bir umut bekliyoruz ama hep hüsran….bizlerde bu ülkenin insansı olarak okumak istiyoruz bölümümüzü bitirmek istiyoruz

 13. Neşe diyor ki:

  merhaba ben çocuk gelişimi ön lisans mezunuyum. lütfen bize de lisans tamamlama programı açar mısınız? ben bir çok arkadaşımın sesiyim. ne olur bizi de duyun.

 14. ayşe diyor ki:

  yeter artık.. 7 yıldır çocuk gelişimi bölümünden mezun oldum açık öğretime başvurdum dgs ile bölüm kalktı.uzaktan eğitim diyoruz oda yok çalışan insanlar nasıl okul bitirip görevde yükselecek….ilahiyat bölümüne hak var sağlık bölümüne hak var ya bize önce çocuklarımız diyoruz fakat onlar için biz bir şey yapmıyoruz çocuklarımız çocuk gelişimi mezunu arkadaşlara emanet kendimizi geliştirip okumalıyız ki onlarada faydamız olsun bizde işe yaradığımızı fark edelim..yeter artık önümüzü açın okumak istiyoruzzz

 15. HALDUN diyor ki:

  MESLEK YÜKSEK OKULU İNŞAAT BÖLÜMÜ MEZUNUYUM. OKULUMUZDA EN DÜŞÜK ÜNVANLI ÖĞRETİM ÜYESİ YRD DOÇENTTİ. DOÇENT VE PROFESÖRLERLE EĞİTİM ALDIK. ANCAK 1 DOÇENTİ OLAN O DA BÖLÜM BAŞKANI, MÜHENDİSLİK FAKÜLTELERİ TEKNOLOJİ ENSTÜTÜLERİ VAR. GENEL EĞİTİM KADROSU ÖĞRETİM GÖREVLİSİ, ÜYESİ DEĞİL. VE BUNLAR MÜHENDİSLER. DUYURULUR TEKNİKERLERİ KÜÇÜMSEYENLERE.

 16. fatih diyor ki:

  bence lisans tamamlama yerine tekniker arkadaşlar işi öğrenseler.özel sektörde işi bilen insanlara ihtiyaç var .ha bu arada mühendis arkadaşların dediği gibi değil ben teknikerim ve çarpım tablosundan da haberim var .

 17. fadime diyor ki:

  merhaba ben odyoloji mezunuyum lisans tamamlamam için hangibölüme başvuru yapabilirim ve ne yapmam gerekiyor yardıcı olur musunuz? teşekkürler.

 18. casmin diyor ki:

  Okul öncesi öğretmenliği bölümünden mezunum önlisans hakkının özellikle bizlere de verilmesi gereklidir.Liseden ünv.kadar bir çok ders alıp uygulama görüyoruz. Ücretli çalışarak yarım sigortayla çalıştırmak ne demektir. İnsan ücretli maaslarıyla evlenemiyor,intihar ediyorlar.Bizlere direk kadro verilsin demiyoruz sadece binlerce ön lisans mezunu olduğu ıcın dgsde şansımız azalıyor en azından dısardan hakkı olan tamamlamalıdır bu konuyla ilgili çalışmaların artık yürütülmesini bekliyoruz.iyi çalışmalar…

 19. safiye diyor ki:

  2 yıllık çocuk gelişimi mezunuyum ne olur bizlerede lisans tamamlama hakkı verilsin

 20. neco baba diyor ki:

  neco babayı bilen bilir altım da çalışan 15 adet mühendis var hepsine hes konusunda saatlerce eğitim vermeme rağmen kafası teknisyen kadar basmayanı çok

 21. bigen diyor ki:

  çocukgelişimi önlisans mezunuyum lisans tamamlama hakkı istiyorum lütfen bizede yardımcı olun benim gibi binlerce arkadaşımızın sesini duyun

 22. esevinç diyor ki:

  AYRICA EKLEME YAPMAK İSTİYORUM.BEN EBEYİM VE BİRÇOK EBE HEMŞİRE BİNLERLE İFADE EDBİLİRİM.çOĞU LAB.VET ÖNLİSANS MEZUNU BİZE VERMİŞLER ÜST ÖĞRENİM HAKKI OLARAK VETERİNERLİK-BİYOLOJİ 15 YILDIR BU MESLEĞİN İÇİNDEYİM.ALLAH RIZASI İÇİN KENDİ MESLEĞİMİZE UYGUN ÜST ÖĞRENİM PROĞRAMLARI HAZIRLAYIN.LÜTFEN.

 23. ayça diyor ki:

  çocuk gelişimi mezunuyum lütfenn bize de lisans tamamlamak için uzaktan egitim açılsınnn

 24. esevinç diyor ki:

  YETKİLİLER LÜTFEN AMA LÜTFEN DUYUN SESİMİZİ BİZLER EBE VE HEMŞİRELER OLARAK KENDİ BÖLÜMÜMÜZÜMÜ OKUYAMADIK(BÖLÜMLERİMİZE ÖNLİSANS KAPATILMIŞTI) .MECBURİYETTEN LABORANTLIK VETERİNERLİK OKUMAK ZORUNDA KALDIK.VE SONRASI HAYAL KIRIKLIĞI YILLARDIR BEKLİYORUZ LÜTFEN LİSANS TAMAMLAMA VERİN LAB.VET BÖLÜMÜ İÇİN.

 25. yasemin diyor ki:

  çocuk gelişimi lisans tamamlama istiyorum………………

 26. Aligül Alaçayır diyor ki:

  yorum yazıyoruz da ne oluyor. teknikerlerin sorununu çözmek için yök ve üniversiteler ilgi göstermiyor.yetkililerin dikkatini çekmek için ne yapmak lazım.TBMM ve Basın 2 milyon teknikeri ne zaman görecek.Aslında bizde iş yok pasif davranıyoruz.Siyasette ağırlığımızı koysak bu sınavsız lisans tamamlama çok kısa zamanda gerçekleşir.

 27. kaya harman diyor ki:

  arkadaşlar ben makina mühendisiyim 20 yıldır bu mesleketeyim.çok net gördüğüm bişey var bizim meslekte nedense.adam çarpım tablosunu bilmez.kesiri bilmez. ama mühendisle boy ölçüşür.sen teknikersen tabii ki bedeninle çalışacaksın.hastanelerde çarşafı yorganı yastığı nasıl ki hasta bakıcı serip toplar doktor karışmaz. aynı şekilde tekniker sahada çalışır mühendis masada yada bilgisayarda. arkadaşlar biraz mantıklı olalım. tekniker ben mühendis olmak istiyorum derse yarın hemşire ben doktor olmak istiyorum der.yada astsubay bende general olmak istiyorum der.hatta okuldaki müstahdem öğretmenlik benimde hakkım der. ne bileyim çoğaltabiliriz mahkemedeki katip benim hakimden savcıdan neyim eksik der. sizleri anlıyorum. ama bir düşünün. istediğinizin akla mantığa yatkın olmadığını anlayacaksınız.

 28. ali diyor ki:

  arkadaşlar bende 2 yıllık elektrik bölümü 2009 mezunum. aynı bölümle uzak eğitim lisan tamamlama bitirmek istiyorum öyle birşey varmı…? bilen arkadaşlar varsa lütfen cevap versin.

 29. ramazan diyor ki:

  Merhaba ben Endüstri meslek lisesi endüstriyel otomasyon teknolojileri bölümü ögrencisiyim. Dalım mekatronik ygs1′den 205 gibi düşük bir puan aldım
  benim amacım dikey geçişle 2 yıl okumak ve dgs girmek veya bir sene dershaneye gitmek ve lys den 4 yıllık üniversteye gitmek fakat ben ikisininde aynı anda yapılabilir oldugumu düşünüyorum yani azaktan egitimle 2 yıllık bölümümle ilgili herhangi dal okuyup aynı zamanda sınava hazırlanmayı düşünüyorum fakat bunu gerçekleştirirsem ne gibi sorunlar beni bekler
  yani hangi konularda zorlanırım,uzaktan egitim normal 2 yıllık gibi zorlumu ben rahat olmasını bekliyorum ama nasıl olur ? Mezun olan herhangi bir arkadaş karşılaştıgı zorlukları,avantajlarını vb. durumlarını anlatabilirse sevinirim…

 30. nihal diyor ki:

  çocuk gelişimi önlisans mezunuyum bizlerde uzaktan eğitimle lisans tanınmasını istiyoruzzz…

 31. FADİME diyor ki:

  merhaba ben 2 yıllık odyometri bölümü mezunuyum lisans tamamlama bölümü açıldımı yada ne zaman açılacak hiçbir bilgiye ulaşamıyorum yardımcı olur musunuz???

 32. Aligül Alaçayır diyor ki:

  Yorumlarımıza cevap verecek olanlar cevap vermiyor.sorunlar dağ gibi.tüm iki üç yıllk yüksek okullar sınavsız lisans tamamlama hakkına kavuştu makine inşaat v s teknikerlere tanınmadı .yök veya milli eğitim bakanlığı bizleri tatmin edecek bir yasa yada genelge çıkarırlarsa bizim ızdırabımızı dindiremezlermi.işçi olarak çalışmak için yüksek okul okumaya gerek yok zaman kaybından başka bir şey deiğl.sanıyorum ilk öğretimden sonra iki yıl veya üç yıllık meslek okulları açarak bu ara eleman ihtiyacı giderilir?Lütfen sorunumuzu görün artık.cevabı yetkililerden bekliyoruz.selam ve saygılarımızı iltiyoruz.

 33. yasemin diyor ki:

  her ne kadar cevaplar verilmesede sormak istiyorum tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik önlisans mezunuyum uzaktan eğitimle lisans tamamlayacağım bölümler var mı? sağlık eğtimi lisans tamamlama bizleri kapsıyormu?

 34. süheyla diyor ki:

  ARKADAŞLAR TEKNİKERLER BİRLİĞİ 2 YILLIK TÜM BÖLÜMLERE LİSANS TAMAMLAMA ADINA PROJE BAŞLATTI SİTEYİ TAKİP EDİN ZİYARET EDİN. BİRLİK OLUP HAKKIMIZI ARAYALIM….

 35. süheyla diyor ki:

  YOROMCUYA SESLENİYORUM….. YUKARDA BİYERLERDE ÖSS DE BİZDEN 10 NET FAZLA YAPIP KENDİNİ MÜHENDİS ZANNTEN İNSANLIKTAN PEKHABERDAR OLMAYAN ARKADAŞA SESLENYORUM.. UZAKTAN EĞİTİMLE MÜHENDİSLİKLER ÇIKMAYA BAŞLADI. AYRICA MÜH. LER SADECE İMZA ATIYO TÜM İŞLERİ TEKNİKERLER YAPIYO. BEN DÜZ LİSE SAYISAL MEZUNUYUM. GIDA TEKNİKRİYİM TÜM İŞİ BEN YAPIYORUM MÜH . HİÇ Bİ İŞE ELİNE SÜRMEDEN SADECE İMZA ATIP GİDİYO BU YÜZDEN Mİ OKUYOSUNUZ BEN HAKKIMI HELAL ETMEM SİZİN GİBİ MÜH.LERE. BİZ OTURALIM SİZ DİPLOMA VERİN DEMİYORUZ ŞIMARIK İNSAN . BİZDE OKUYARAK ALICAZ O DİPLOMAYIIIIII MÜH. OLMUŞUN AMA NE YAZIKKİ ….SANA..YAZIKLAR OLSUN…OKUMAK İSTEYEN OKUSUN HERKESİN OKUMYA HAKKI VAR…

 36. Ali diyor ki:

  MYO çıkışlı sonra 4 yıl okumuş bölümüne ilgili sağlam bir müh. emin olun o memur zihniyetli para odaklı okuyan disket sürücü takmasını bile öğrenemeden matematik fizik dehası olarak mezun olanlara beş basıyor. Hemde vatana millete faydalı oluyorlar.

 37. emine diyor ki:

  otomotiv lisans tamamlama seklinde bir uzaktan eğitim programı mevcut değildir.

 38. osmanlı diyor ki:

  Otomotiv önlisans mezunu,kendi branşında veya farklı proğramda lisans tamamlaması yapablirmi ?

 39. yorumcu diyor ki:

  Arkadaşlar, bir mühendislik öğrencisi olarak şunu söyleyeyim sizlere: Uzaktan okuyarak mühendis olamazsınız yani teknisyenler programcılar vs okuyanlara diyorum. Açıktan mühendislik bölümü yok. Girin bakın açıktan eğitim veren ünivlerin bölümlerine. Anadolu ve İstanbul üniv açıköğretim fakültesine sahip ve mühendislik bölümü yok. Eğer çok istiyorsanız paşa paşa DGS’ye (Dikey Geçiş Sınavı) na girecek ve yüksek yüksek puanlar alacaksınız. Ve bir mühendislik bölümüne girdiğinizde de efendime söyliyim ben 2 sene okumuştum işte 2 senecik okuyup 4′e tamamlicam olmayacak. 3 sene okuyacaksınız fakat ilk sene 1. ve 2. sınıfın derslerini birlikte alacaksınız, yani ilk sene sabahtan akşama kadar derste olacaksınız. Öyle bitecek o bölüm. Muhtemelen sizler meslek lisesi çıkışlı ve matematik, kimya, fizik, geometriden bihaber insanlarsınız. O yüzden üniv sınavında 50′de 45 mat neti yapan ben bile zorlanırken daha 2. sınıfta olmama rağmen, sizler baaaaayağı bir zorlanacaksınız.
  Fakat bu zorlanmanın ardından da teknisyenken çalışıp didinip azıcık paraya tav olma durumlarından kurtulup, tek bir imza ile çok güzel paralar kazanabilirsiniz.
  Ve işte o zaman mühendislerin işinin sadece tek bir imza olmadığını, bütün işi ve projeyi çok iyi inceleyip imza attığını(o inceleme ve yorumlama kısmı için 40 fırın ekmek yemek gerek) ve teknisyen ortalama bir hata yaptığında halen işine devam edebilirken mühendisin çoook minik bir hata yaptığında hemen işinden atılabiceğini göreceksiniz. ;) Ne kadar riskli ve kafa olarak ne kadar yorucu bir meslek olduğunu o zaman anlarsınız. :)

 40. ARSHAD diyor ki:

  IRANDA YASARIM TURK TARIH VE EDEBIAT RISTESIDE UZAKTAN LISANS ALMAK ISTERIM

 41. ARSHAD diyor ki:

  BEN TABRIZDE(IRANDA) YASARIM TURK TARIH VE EDEBIAT RISTESINDE UZAKTAN LISANS ALMAK ISTERIM BENE YOL GOTERIN

 42. Halis diyor ki:

  Elektrik teknikeriyim uzaktan bişekilde lisans tamamlama şansım var mı ya da şartları nelerdir?

 43. Aligül Alaçayır diyor ki:

  diğer bölümler neden lisans tamamlayamıyor?

 44. doqu diyor ki:

  selamlar..
  2yıllık makina mezunuyum lisans tamamlama olayı tam olarak nedir nasıl yapılır sınavsız geçişle aöfde 2yıl daha okuyabilir miyim ve sonrasında 4yıllık mezunu statüsünde olabilir miyim bilgi verirseniz sevinirim..

 45. Nuray diyor ki:

  AÖF halkla ilişkiler önlisans mezunuyum. İÜ lisans tamamlamak için DGS sınavı varmı yokmu anlayamadım.. sss da olmadığını önlisans mezunlarının devam ettiğini yazıyor…ama başka bir açıklamada olduğunu anlıyorum…bu konuda net bilgisi olan varsa bilgi verirse çok sevinirim ..teşekkürler

 46. ozal guler diyor ki:

  bende bilgisayar teknolojisi ve programlama teknikeriyim. bende uzaktan lisans tamamlamakistiyorum. mezun teknikerler olarak ilgililerin ilgisini bekliyoruz.

 47. FATİH diyor ki:

  GIDA TEKNİKERİYİM LİSANS TAMAMLAMAK İSTİYORUM, BENİM ALANIMDA LİSANS TAMAMLAMA YOKMU. VARSA NE YAPMAM GEREKLİ.

 48. HÜSNÜ MURATT diyor ki:

  Bende inşaat Teknikeriyim.bende lisans tamamlamak istiyorum.kendi branşımda.

 49. Çağlar diyor ki:

  Merhaba,
  Neden ,Niçin ,Niye Bazı meslek grupları Lisans tamamlayabiliyor?Sınavsız Uzaktan Eğitim. 2. eğitim.v.b. gibi İlahiyat ,Ebelik,Hemşirelik,Sağlık, Tarım, Bunlara Lisans tamamlama varda Diğer MYO mezunlarına Niye Yok,Yukarıda yazdığım Soruların cevabı Var Mı?Bu Ayrılmcılık Değil mi?İnsan hakları ihlali Olmuyormu; Toplumun Bir Bölümüne Açık Teknik Okul mezunlarına kapalı Neden? Avrupalı,Amerikalı üniversitelerde Lisans Tamamlama Her Branşta Dil, Din,mezhep,Ülke Ayrımcılığı Yapılmadan Oluyor,YÖK efendilerde Denklik veriyor.TÜRKİYEDE neden Ayrım Var.MYO mezunları Avrupa ve Amerikan Üniversitelerini Beslesinler Kaynakları Kesilmesin diye mi Bu ayrımcılık var.Bulgar,makedon,Romanya Üniversitelerini kalkındıralım Diyemi,Bu Kuralları Bunlar mı Koyuyor.Türkiyenin Yöneticileri Bunlarla ortak mı? Nasıl Bir Düzen Bu Anlayan Varmı?Meslek Lisesi Memleket meselesi Diyenler Bunu Nasıl Yorumluyor? Fabrikalarında Kaliteli Amele meselsi mi Yoksa?Pahalı makinalarına Amele mi arıyorlar?,Yollar Köprüler Sanayi İşte Ortada,Cem Karaca iyi Söyledi rahmetli; “Bindik Bir Alamete Gidiyoruz Kıyamete”

 50. HELAL edilemez HAK... diyor ki:

  sayın ilgili;
  yukarıda belirtilen tüm konuların aynısı benim içinde geçerli olup, myo elektrik teknikeri olarak çalışmaktayım. bende uzaktan eğitim ile lisans tamamlamak istiyorum. yurt içi veya yurt dışı farketmeyeceği gibi ayrıca önemli bir konuyuda paylaşmak istiyorum.
  tekniker olarak, yapılması gereken her türlü işi yapıyorum sadece mühendisin imza etmesi yeterli sayılıyor. bakın yemin ediyorum sadece birkaç imza. yapılan iş teknikere ait olup sadece bir kaç imza. ne kadar komik, değerli mühemdisim yatıp yatıp geliyor, imzayı atıp gidiyor. ücret malüm kendisinde, per-perişan olan, geç saatlere kadar afedersiniz eş.. gibi çalışan tekniker. aman bir parça ekmek yiyoruz, aman çoluk çocuk, amanın el alem ne der…v.s daha bir nedenler;
  buradan diyorum ki! kim benim hakkımı yiyor buna göz yumanlar oluyor ya… hepsinin…ALLAH’a haval ediyor, AHİRET’te hakkım karşılığı imanlarını isteyeceğimide unutmuyorum.
  iyi çalışmalar.
  saygılarımla,
  allah’a emanet olunuz…

 51. ezgi yeşim diyor ki:

  merhaba ezgi ben elektronik ve haberleşme mezunuyum mühendisliği uzaktan tamamlamak istiyorum bu bölümü açılan yer neresi

 52. orhan diyor ki:

  yüksekokul ilahiyat mezunuyum bunu uzaktan eğitimle lisansa nasıl tamamlarım. bunu hangi üniversiteler yapıyor

 53. yusuf diyor ki:

  slm ben önlisans otomotiv mezunuyum elektrik elektronik lisans tamamlaya bilirmiyim.böyle bir imkan var mı tekrar selamlar.

 54. öykü diyor ki:

  merhabalar ben radyo ve televizyon yayıncılığı mezunuyum (2 yıllık) bunu 4 yıla tamamlayabıleceğim lisans programları hangilerıdır ve buna hak kazanmak ıcın tekrardan sınava girmeme gerek varmıdır direkt kayıtla başvuru yapabılıyormuyum yoksa ???

 55. Gülay Dede diyor ki:

  Merhaba ben önlisans ebelik mezunuyum. Uzaktan Eğitim ile Davranış Bilimleri yada psikoloji alanında lisans tamamlamak istiyorum.Bu bölümlerin bulunduğu Üniversiteler hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Selamlar

 56. Ekrem diyor ki:

  Bilgisayar programcısıyım Lisans tamamlamak istiyorum demekki bu ulkedının evladı degılım sağlıkçılar hemsıreler ilahiyatçılar bu ulkenın cocugu Lisans Tamamlıyorlar dıger branşlar ne oluyor bu nasıl adaletsızlıktır oyle YÖK hakıkan Allah Bılıyosa oyle yapsın senı!!!!!!

 57. saglık meslek acık lısesi varmı diyor ki:

  ben buyıl acık lıse kaydoldum saglık meslek meslek lısesını okuyabılırmıyım

 58. dilek kurtoğlu diyor ki:

  tıbbi labratuvar ve veterinerlik bölümünü bitirdim.lisans tamamlama bize hangi bölüm adı altında gelecek?yada lisans tamamlama tanınacakmı*

 59. RAHŞAN YEŞİLYURT diyor ki:

  Merhaba ben sağlık meslek lisesi+sağlık kurumları işletmeciliği mezunuyum ve kamuda çalışıyorum.Ben de lisans mezunu olmak istiyorum ancak hemşirelik önlisans programı açılmadı.Sağlık kurumları işletmeciliğinde de lisans tamamlama programı açılmadı.Ya da ben bilmiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler…

 60. KENAN KALAV diyor ki:

  ANESTEZİ TEKNİKERİYİM BİZE NE ZAMAN LİSANS TAMAMLAMA VERİLECEK MERAK EDİYORUM.AYNI ÜNVANI TAŞIYORUZ ”SAĞLIK TEKNİKERİ”.ANLAMADIM NASIL BİR MANTIKTIR

 61. Bahar diyor ki:

  Merhaba,
  Sağlıkla ilgili meslekler dışında başka bölümlerin uzaktan eğitim hakkı yok mu??Neden sadece bu meslekler hakkında bilgi veriyorsunuz..Mümkünse teknik bilimler hakkında bilgi rica ediyorum..

 62. hazal diyor ki:

  ben uludağ üniversitesi işletme yönetimi myo öğrencisiyim.bu sene mezun olucam acaba dgs ile 4 yıllık işletme mezunu olabiliyormuyum uzaktan eğitim ile.bilgi verirseniz çok memnun olurum..

 63. mehmet diyor ki:

  ben harita kadasro mezunuyum harita mühendisliği için uzaktan eğitim programı veren yurt içi yurt dışı üniversiteleri varmı bilgi verirseniz sevinirim

 64. serpil diyor ki:

  tıbbı laboratuvar teknikerliği,anestezi teknikerliği gibi sağlıkla ilgili önlisans bölümlerine lisans tamamlama ne zaman gelicek?

 65. kadri_34i diyor ki:

  MAKİNA BÖLÜMÜ MEZUNUYUM BİLGİSAYAR MÜH. BAŞVURABİLİRMİYİM

 66. okan diyor ki:

  Bazı bölümlere bu fırsatı verip bazılarına vermemek fırsat eşitliğine aykırıdır, ileride inşallah bütün bölümleri kapsar…

 67. burak diyor ki:

  merhaba ben önlisans mezunuyum bilgisayar programcılıgı lisans tamamlamam için hangi bölümlere basvura bilirim…

 68. TUĞBA diyor ki:

  MERHABA.2000 SAĞLIK MESLEK LİSESİ HEMŞİRELİK MEZUNUYUM.2002 SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEK OKULU ÖNLİSANS OPTİSYENLİK,2010 ANADOLU ÜNİVRSİTESİ AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ ÖNLİSANS LABORATUVAR VE VETERİNER SAĞLIK MEZUNUYUM…UZAKTAN EĞİTİM İLE HEMŞİRELİK LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMLARINA BAŞVURAMAZMIYIM YADA BAŞKA BİR LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMINA KAYIT YAPTIRABİLİRMİYİM???

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


− üç = 3