84 Yorum

Uzaktan Eğitim Lisans Programları

Uzaktan Eğitim Lisans Programları

Uzaktan eğitim sisteminde kullanılan teknolojik altyapıların her geçen gün gelişmesi ve buna paralel olarak eğitim kalitesinin artmasının bir sonucu olarak bazı lisans (4 yıllık) programları da artık uzaktan eğitim ile verilebilir hale gelmiştir. Uzaktan eğitim lisans programlarında verilen eğitimin genellikle %30 gibi bir kısmının örgün eğitim şeklinde alınması şart koşulmuş olsa da neticesinde 4 yıllık bir lisans programını uzaktan eğitim ile okumanın avantajının yanında bu oran göz ardı bile edilebilir. Sitemizde yer alan uzaktan eğitim lisans programlarının listesi aşağıda verilmiştir. bu bölümlerle ilgili detaylı bilgilere ise buradan ulaşabilirsiniz. Bazı bölümlerle ilgili makaleler henüz siteye eklenmemiş olabilir. Bu bölümler hakkında detaylı bilgileri ilgili uzaktan eğitim merkezinin internet sayfasından alabilirsiniz. Uzaktan eğitim veren üniversitelerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Eksik/yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz. Liste mümkün olduğunca güncel tutulmaya çalışılacaktır.

Uzaktan Eğitim Lisans Programları

 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Endüstri Mühendisliği
 • Tarih
 • İngiliz Dili Ve Edebiyatı
 • Yönetim Bilişim Sistemleri
 • Bilgisayar Ve Eğitim Teknolojileri Eğitimi
 • İktisat
 • İşletme
 • Gazetecilik
 • Halkla İlişkiler Ve Tanıtım
 • Radyo Televizyon Ve Sinema
 • Türk Dili Edebiyatı
 • Maliye
 • Ekonometri
 • Çalışma Eknomisi Ve Endüstri İlişkileri
 • Çağdaş Türk Lehçeleri
 • Bilişim Sistemleri
 • Bilgisayar Bilimleri
 • Kamu Yönetimi
 • Muhasebe Bilgi Sistemleri
 • Bankacılık ve Finans
 • Coğrafya
 • Sosyoloji
 • Sağlık Yönetimi
 • Ebelik
 • İnsan Kaynakları Yönetimi
 • İlahiyat

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , ,

Yorumlar (84 Yorum)

 1. turan diyor ki:

  merhabalar önlisans mezunuyum ue ile çalışma ekonomisi ve endüstri ilşkileri okumak istiyorum bunun için ygs gereklimi yardımcı olursanız sevinirim

 2. Abdulmenaf KILICARSLAN diyor ki:

  Ben elektrik teknikeriyim lisans tamamlamak istiyorum ne yapmalıyım.

 3. Özgül Özdemir diyor ki:

  Merhabalar. Ben arap dili ve edebiyati bölümünün uzaktan okunup okunmadığını öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

 4. yeliz diyor ki:

  Beslenme ve diyetisyenlik bölümünde uzaktan eğitim veren bi üniversite var mı bilgisi olan var mı. Pek bilgim yok uzaktan eğitim konusunda. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

 5. Burcu diyor ki:

  gıda mühendisliği için uzaktan eğitim yok muu yaaa :(

 6. Maviis diyor ki:

  Lütfen cevap verin!!! Ben uzaktan eğitimde okuyorum ve bilgisayar dersi gördüm.Memur olma şartlarından biri bilgisayar sertifikası alma örgünlere veriliyor peki bizde bu konuda aynı seviyedemiyiz yoksa sertifika almamız mı gerekiyor.. .(Admin cevabını bekliyorum)

 7. melis diyor ki:

  merhaba ben lise mezunuyum uzaktan eğitimden yararlanabilir miyim? sağlık yönetimi bölümü okumak istiyorum. yukarıda verdiğiniz bölümler hangi üniversite de cevaplarsanız çok sevinirim :)

 8. meltem diyor ki:

  bende çocuk gelişimi bölümü mezunuyum. lütfen bize yardımcı olun bizde lisans tamamlamak istiyoruz. diğer bölümlere verilen hakkın bizede tanınmasını istiyoruz. neden sadece çocuk gelişimi bölümüne o hak verilmiyor o zaman 2 yıl okuma hakkı da kaldırılsın bari bizden sonra gelenler mağdur olmasın. duyun sesimizi

 9. Sadet Yıldız diyor ki:

  Bir Çocuk Gelişimi ön lisans mezunu olarak bizimde diğer bölümler kadar lisans tamamlama hakkımızın olduğunu düşünüyorum ve tüm Çocuk Gelişimi ön lisans mezunları adına bu konudaki mağduriyetimizin bir an önce giderilmesini istiyoruz. Eğitim bizimde hakkımız.

 10. eminee diyor ki:

  kimya teknikeriyim kimya mühendisliği bölümüne uzaktan eğitim var mı ? varsa hangi üniversite ?

 11. sibel diyor ki:

  ben ziraat teknikeriyim uzaktan lisans tamamlama ile ilgili herhangi bir gelişme varmı acaba

 12. Zeynep diyor ki:

  Ben istanbul üniversitesi maliye uzaktan eğitimi kazandım merak ettiğim şey ise istanbulda yaşamıyorum sınavlara gittiğimde devlet yurdunda kalabiliyormuyuz ? Cevap verirseniz sevinirim..

 13. sezer diyor ki:

  bn istanbul maliye (ue) kazandım ücretleri ne kadar ? burs alabilecek miyim ?

 14. murat diyor ki:

  laborant ve veterıner lısans tamamlama cıksın artık…senelerce bu konuyu cozemedınız ALLAH rızası ıcın bu konuyada el atın …

 15. aslı diyor ki:

  ya lütfen uzaktan eğitimde mimarlık olsun hem mimarlığı isteyen çok üniversiteler için de avantaj

 16. GÜLCAN diyor ki:

  çocuk gelişimi önlisans mezunları uzaktan eğitimle lisans tamamlamak istiyoruz .Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 17. çiğdem diyor ki:

  laborant ve veterinerlik bölümü önlisans mezunuyum.bu bölümle ilgili lisans tamamlama proğramı düşünülüyor mu acaba.ayrıca kamuda hemşire olarak görev yapmaktayım.geçen yıl kamuda hemşire olarak görev yapan laborant ve veterinerlik bölümü önlisans mezunlarınada hemşirelikte lisans tamamlama hakkı verileceği söylenmişti bu konuyla ilgili bir gelişme var mı acaba ?

 18. özge diyor ki:

  merhaba ben gıda teknolojisi mezunyum mühendisliğe nasıl geçiş yapabilirim yani uzaktan egitim alabiliyormuyum ?

 19. Büşra ÖZTÜRK diyor ki:

  asi kıza katılıyorum. Devam zorunluluğunuz yok dersleri tekrardan izleyebiliyorsunuz ki üniversitelerde hadi anlamadık hocam baştan anlat gibi bir şey söz konusu değil. Ve araştırmalarıma göre bazı firmalar uzaktan eğitimde üniversitelerin arka planında yazılımsal olarak çalışmakta imiş. İddalı olduklarınıda söylüyorlar.

 20. ezzra_32 diyor ki:

  merhabalar bir çok kişi sormuş ancak hiç kimse bir cevap vermemiş. ben işletme mezunuyum uzaktan eğitim ile mimarlık okumak istiyorum ancak araştırdığım kadarıyla mimarlık bölümü yok. bu konu hakkında bir bilgisi olan varsa bilgilendirebilirmi lütfen.

 21. inşaat teknikeri diyor ki:

  inşaat teknikeriyim uzaktan eğitimle mimarlık okuyabilirmiyim bi bilginiz varmı???

 22. zeynel diyor ki:

  ben 2 yıllık endüstriyel elektronik mezunuyum uzaktan eğitimle birlikte 4 yıllık mezunu olabilmem için ne yapmam gerekir. çalıstığım için bu bana uygun bir öğretim gibi görünüyor ayrıca endüstriyel elektronik mezunu olup 3. sınıftan baslayabilecegim bölümler hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim

  iyi çalısmalar…

 23. murat diyor ki:

  merhaba sağlık kurumları işletmeciliği uzaktan yüksek lisans veren üniversiteler yok mu ?
  olursa burada yayınlanır değil mi ?
  teşekkürler iyi çalışmalar.

 24. Nurdan GùZEL diyor ki:

  Gida Teknolojisi mezunuyum. Uzaktan egitimle gida mùhendisligine geçis yapilabiliyor mu?

 25. derya diyor ki:

  peki uzaktan egitmi tercih ettiğimzde üniversitede derslere girebilme şansımız varmı?

 26. aysegul diyor ki:

  Bende onlsans gida tek mezunuyum uzaktan egitim ile nasil lisans tamamlama yapicam yardimci olabilirmisiniz.gida muh ligi yada beslenme ve diyetetik uzm okumak istiyorum ilgilenen arkadaslar bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirmisiniz

 27. Mustafa Bilgen diyor ki:

  Sayın Deniz Duru. Araştırdım fakat bulamadım. Mimarlık okumayı bende istiyorum. Uzaktan eğitim ile Miamarlık Lisans eğitimi veren yada ilerde vereceğini duyduğunuz bir üniversite var mı?

 28. fatma diyor ki:

  merhaba ben ön lisans çocuk gelişimi mezunuyum çocuk gelişimi olarak lisans tamamlamak istiyorum çocuk gelişimi uzaktan eğitim veren üniversiteler hangileri bilgilendirirseniz sevinirim

 29. havva diyor ki:

  merhaba ben süt ve süt ürünleri teknolojisi 2.sınıf öğrencisiyim gıda mühendisliği uzaktan eğitim proğramına nasıl kayıt yaptırabılırım yardımcı olursanız sevınırım teşekkürler.

 30. Deniz Duru diyor ki:

  Googel’da aradım bulamadım. Muhtemelen yok ama emin olmak istiyorum. İstanbul’da (yada Türkiye genelinde) uzaktan mimarlık eğitimi veren üniversite var mı?

 31. kaan diyor ki:

  merhaba ben gıda teknolojisi mezunuyum,uzaktan eğitimle müh. e gecebilirmiyim ve nereye başvurmam lasım lütfen yardımcı olun

 32. filiz diyor ki:

  merhaba,
  ben uzaktan eğitim ile çocuk gelişimi okumak istiyorum uzaktan eğitimde bu bölüm mevcut mu acaba ? konu hakkında acil olarak bilgilerinizi rica ediyorum.
  verdiğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ediyorum.

 33. Emin Arslantürk diyor ki:

  Matematik Mühendisliği mezunuyum fakat uzaktan eğitim ile gerek yurt içi gerekse yurt dışından uzaktan eğitim ile mimarlık okumak istiyorum. Uzaktan eğitim ile Mimarlık eğitimi veren üniversiteler hangileri acaba ?

 34. Asii Kızz.) diyor ki:

  arkadaslar ben suan istanbul aydın ünw.si 2.sınıf uzaktan eğitm öğrencisiyim.Ve cok memnunum.Devam zorunluluqun yokhocalar anlattıgında interntten o anda dinleyemesen bile dersler kaydoluyor.daha sonra tekrarını izleyebiliyoruz.Sınavlarda test.Heryönden cok avantajlı ayrıca diplomada hiçbir farklılık yok. terchi etmenizi öneririrm.

 35. programcı diyor ki:

  Mrb ben 2008 bilgisayar tekn.ve prog.mezunuyum.Aöf edebiyat okumak istiyorum,kaçıncı sınıftan başlatilirim. Aöf önlisans sağlık bölümünü de düşünüyorum,eğer bu bölüm olursa kaçıncı sınıftan başlatilirim? Tesk.

 36. ayşe diyor ki:

  selam ben uzaktan eğitim çocuk gelişimini okuyorum 2 yıllık bu yıl kazandaım 2 yıl okuduktan sonra 4 yıllığa nasıl çevirebilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 37. canan diyor ki:

  ben bu sene istanbul üniversitesi coğrafya (uzaktan eğitim açıköğretim) kzandım acaba derslere girebilir miyim beni bilgilendirirseniz sevinirim acil olursa sevinirim…

 38. emin diyor ki:

  2002 yılında önlisans mezunu olarak endüstriyel elektronik bölümünden mezun oldum lisans mezunu olabilmem için uzaktan eğitim almak istiyorum(çalıştığım için) ne yapmam gerekiyor yardım edebilirmisiniz hiç bir bilgim yok????

 39. nurr diyor ki:

  2 yıllık uzaktan eğitimler için 250 puan yeterli mi????? Lütfen yardımcı olun bilgisayar prog. düşünüyorum?

 40. yaşar diyor ki:

  kamuda çalışıyorum inş.teknikeriyim yurt dışında mimarlık okumak istiyorum uzaktan eğitim veren üniversiteler hangileridir. birbilen varsa yazarsa sevinirim. (ayasar_002@hotmail.com)

 41. Mesut IŞIK diyor ki:

  Ben gıda teknolojisinden mezunum ve gıda mühendisliğine uzaktan eğitimle tamamlamak istiyorum.Bu mümkün mü bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

 42. ayşe diyor ki:

  ben türk dili ve edebiyatı bölümünü bitirdim.kamuda memurum.s.demirel ünv.de uzaktan tezsiz yüksek lisan yapabilirmiyim.

 43. Ebru budur diyor ki:

  İç-mimarlik uzaktan egitim veren yer var mı acaba???

 44. fethiye diyor ki:

  merhaba ben uzaktan eğitim gazetecilik bölümünü tercih etmek istiyorum bunun için en az kaç puan lazımdır lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim saygılar.

 45. mine diyor ki:

  mrb. ben uzaktan eğitim bilgisayar teknolojisi ve proğramlama mezunuyum. bilgisayar öğretmenliği veya bilgisayar müh. lisansa tamamlamak istiyorum bu mümkünmü acaba. mümkünse tekrar ygs ye girmem gerekiyormu. gerekiyorsa kaç puan almak yeterli. ve bu bölümlerin olduğu ünv adları ve ücretleri hakkındada bilgi almak istiyorum. bu konularda aydınlatırsanız sevinirim..

 46. Abdullah diyor ki:

  Admin kardeşim şahsım 10 yılı geckin yüksek gerilim orta gerilim gibi elektrik arıza bakım onarım ve trafo işletmecisi olarak çalışmaya devam ediyorum yüksek gerilim alanında onley sistemiyle önlisans veya lisans diplaması alabileceğim yer varmı

 47. alev diyor ki:

  selamlar
  ben 2003 restorasyon mezunuyum, şu an aöf işletme fakültesi lisans tamamlada hazırlık sınıfındayım, uzaktan eğitim ile sınava girmeden de lisans tamamlama yapılabiliyormu acaba, ve herhangi bir önlisans programından mezunsak istediğimiz lisans programını seçebiliyormuyız. iyi çalışmalar

 48. hidayet diyor ki:

  öncelikle sizleri buçalışmalardan dolatyı tebrık ediyorum. ben kamuda calışıyorum. myo süt ürünleri teknolojisi son sınıf öğrencisiyim.aynızamanda AÖF elektrik üretim iletim dağt. okuyorum bu bölumlerde hangi mühendislikleri uzaktan okuyabilirim mesala gıda muh. elektrik muh. zşrat muh. yada diyetetik bu konuda bana yardımcı olursanz sevnırım maile cvp beklıyorum ıyı calışmalarr

 49. aslı denizli diyor ki:

  u.eğ.de ing.öğretmenliği yok ama bölüm olarak var diye biliyorum.onuda hangi unıversıtede var dıye araştırırsan googleden karsına cıkacaktır….bazı üniversiteler örnegin sakarya üniversitesi%30 örgün %70 uzaktan zorunluluk koymuş.ozamanda duyduguma gore hafta sonları işte 2 gun derse giriyormuşsun.ama sadece o unıversıtede var bu . dıgerlerınde %100 uzaktan….bolumu okuyup sonrasındada formasyon alırsan oğretmen olursun…ama aöf den 4 yıllık ing.oğretmenliği var.senın ıcın daha hesaplı olacaktır.ve dıgerınden ınan bı farkı yok okul olarak.hatta daha avantajlı cunku formasyon derdı olmıcak…tercıh senın…ama ıstegın cok guzel ing. oğretmenlığı…kolay gelsın….

 50. irem diyor ki:

  Altun bey
  ‘Devlet kuruluşları bünyesinde çalışabilen bölümler için uzaktan eğitim olduğunu’ söylemişsiniz. Artık devlet kuruluşları denetçi ve danışman olarak gıda teknikerlerinide barındırdığına göre acaba gıda mühendisliği içinde aynı şansa sahip olabilir miyiz?

 51. gülhank diyor ki:

  mrb ben de şimdi hemşirelik okuyorum örgün, çalıştığım için başka bi şehirde ve çok zor oluyor, yani uzaktan eğitim devam ederse hala 3.sınıftan sonra uzaktan eğitime çevirebiliomuymuşuz, biraz bilgin var sanırm bu konuda yardımcı olusan sevinirim.

 52. özge diyor ki:

  arkadaşlar uzaktan eğitimde gıda mühendisliği yok mu? ya da özel bir üniversitede gıda mühendisliği bölümü var mı? varsa hangi üniversite?

 53. emine diyor ki:

  ben bilgisayar programcılıgı okuyorum bu yıl mezun olucam ve bilgisayar müh yada bilgsayar ögretmenligi uzaktan egitim var mı yada benm alanımda gidebilecegim bölümler nereler ve fiyatları nelerdir ve hangi sınavla basvurabiliyoruz kac puan almamız gerekiyor??

 54. esras diyor ki:

  mrb ben hemsırelık yuksekokulunu(4 yıllıktı) 2 yıl okuyup bırakmıstım1 dersımde eksık toplam 2 yıldan.sımdı af kanunuyla okula donucem fakat acık öğretım veya uzaktan egtım veren unıverseıtelerede kayıt yaptırabılırmısım hemsrılek bolumu olan uzaktan egtım veya acıkoğretımden farketmez unıverııte var mıdır acaba devlet veya ozel unıvesite de olabilir

 55. hatice8 diyor ki:

  ben de uzaktan öğretim ingilizce öğretmenliği okumak istiyorum ancak hatayda yasıyorum baska bir ildeki uzaktan öğretime kayıt olsam derslerine girme zorunlulugu varmı? ayrıca hangi üniversitelerde ingilizce öğretmenliği var( uzaktan öğretim)? ve puanları hakkında fikriniz var mı?

 56. dede altun diyor ki:

  ben ankara üiversitesi gazetecilik okudum 3.sınıfta bıraktım okulu bitirmek istiyorum uzaktan eğitim programı benim okulumu bitirmem için olur mu yardımcı olursanız sevinirim

 57. şenay diyor ki:

  Merhabalar,
  Ben 2 yıllık kocaeli üniversitesi sogortacılık bölümü mezunuyum. Tesadüfen uzaktan eğitimi duydum.Sormak istediğim bazı şeyler var. Ben o okuduğum 2 senenin üzerine uzaktan eğitim alarak işletme mezunu olmak istiyorum.Bunun için bir daha sınava girmem gerekior mu?

 58. Gökhan diyor ki:

  Merhaba..
  Öncelikle bu ne garip sorulardır böyle…o bölüm var mı bu bölüm var mı diye…yaz google a var mı yok mu öğren!
  Neyse;benim soru ne gooogle ile çözüldü ne de yetkili mercii ile…belki fikriniz vardır;
  uzaktan eğiyimle halkla iliişkiler bölümü okuyacağım ancak korktuğum şey tecil durumu.burada örgün eğitimdeki gibi tecil hakkımız oluyor mu yoksa tecil kabul görmez mi?

 59. çetin diyor ki:

  Selamlar,
  2 yıllık makina resim konst. mezunuyum, mühendislik lisans programlarından birini uzaktan tamamlama şansım nedir ?

 60. hulya diyor ki:

  ya bende uzak egitim tarih bölümü okumak istiyorum ama uzak egitimin çok masraflı oldugunu söylüyorlar uzak egitimin masrafaları nelerdir veyea yıllık masrafı nedr şimdiden tşk

 61. elif diyor ki:

  ben istanbul üniversitesi uzaktan eğitim edebiyat okumak istiyorum ama bazı sorularım var diplomada uzaktan eğitim olduğu belli oluyor mu ? Puanı kaç? bitirince öğretmen olabilir miyim? sınavlarına nerede giriliyor? bir de bazen derslere katılınabiliyormuş diye duydum katılınabilir mi? lütfen sorularıma cevap yazın şimdiden çok teşekkür ederim!!

 62. tuğba diyor ki:

  merhabalar 2009 yılında bir önlisans programından mezun oldum.2. bir üniversite okumak istiyorum çalıştığım içinde uzaktan eğitim düşünüyorum. tıbbı laboratuar veya tıbbi sekreterlik bölümlerinden birini yazmak istiyorum.sayısal çıkışlıyım tıbbi sekreterlik bölümü ise sözelde sizce tercih konusunda bir problem yaşar mıyım?birde daha önceki ön lisans eğitiminde gördüğüm türk dili tarih bilgisayar ingilizce gibi derslerden muaf tutulur muyum?

 63. RAHİL diyor ki:

  merhabalar ön lisans mezunuyum ankuzemle lisans tamamlıyorum benim diploma notum nasıl hesaplanıyo bi fikriniz var mı ön lisans dip. notumda işleme katılyo mu?

 64. nilay diyor ki:

  merhababu uzaktan eğitimin örneğin bilgisayar mühendisliğinin sınavları nasıl ve nerede olmakta? ayrıca ben kimya öğrencisiyim sınava girerek uzaktan öğretim seçebilir miyim bu derslerimi etkilermi? ayrıca kriminoloji sorulmuş kriminoloji eğitimi veren yok ki uzatan eğitimi olsun bir enstitü veriyor bu eğitimi ??

 65. erol gm diyor ki:

  Uzaktan eğitimle Bilgisayar müh Olunabilir müfredat aynı aynı dersler ve aynı sınavlar yapılıyorsa ki yapılıyor tek fark yerleşkede bulunamamak o da (kampüs ortamı bambaşka birşey )ise bunda anlaşılamayacak bir şey göremiyorum hem çok daha ucuz
  Karabük Üniversitesi yeni bir üniversite bilgi birikimi kökleşme sistemin oturması v.s gidip görmekte öğrencileri ile konuşmakta fayda var.

  Ahmet Yesevi Üniversitesi kısa zaman önce açılmasına rağmen Ünü çabuk yayıldı öğrencileri ve ğretim görevileri ile konuşmakta fayda var.mantıklı gelirse olabilir

  Sakarya Üniversitesi Oldukça kaliteli bir okul iyi bir eğitim sistemi var Gebze Yüksek teknolji ensütüsü ile entegredir
  Maltepe Üniversitesi Yeni olmasına rağmen oldukça İyi bir eğitim sistemi var Devasa Yerleşkesi var Başıbüyük Marmara eğitim köyü

  Adı geçen üniversitelerde örgün vardır haftada 2 gün olabilir haftasonu tam gün 08:00-18:00 arası ders işlerler gerisi sizin kavrama yeteğinize ve eğitim temellerinize kalmış

  Başarılar dilerim

 66. celal diyor ki:

  merhabalar Muğla Üniversitesi önlisans dış ticaret mezunuyum acaba benim tercih yapabileceğim bir lisans programı var mıdır? Şimdiden teşekkürler…

 67. ahmet diyor ki:

  merhaba ben yapı tasarımı teknik öğretmeniyim bölümümle lgili bi mühendislik fakültesinde muhendıslık uzaktan egitimi warmıdır acaba?* ve eğer varsa bazı derslerden muaf olmam söz konusumudur??

 68. Özgür diyor ki:

  Slmlar benm değerli admın kisiye bi sorum.olack.uzaktan egtm sistemnde hukuk bölümü varmı? Varsa nasıl başvrablrm.yoksa neden yok…tşk…

 69. Altun diyor ki:

  esra hanım bir önceki yoruma verdiğim cevap sizin sorunuz için de geçerlidir.

 70. Altun diyor ki:

  Derya hanım bölümünüzle ilgili Lisans Tamamlama programı mevcut değildir. Lisans tamamlama şu anda ağırlıklı olarak devlet kuruluşları bünyesinde çalışılabilen bölümler için var. Örneğin ebelik, hemşirelik,ptt,ilahiyat gibi.

 71. Altun diyor ki:

  Uzaktan kriminilog eğitimi halihazırda yoktur. Fakat bu eğitim üniversitelerde değilde daha çok polis yüksek okullarında verilmekte. KPSS puanı ile de kriminlog olabiliyorsunuz. Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans elbette yapabilirsiniz fakat bunun için yüksek bir ÖSS puanınız olması gerekli.

 72. esra diyor ki:

  merhaba.. şuanda bir yüksekokulda halkla ilişkiler ve tanıtım okumaktayım. uzaktan eğitim ile lisans tamamlayabilir miyim? eğer bu mümkünse dgs’ye girmem yeterli midir? şimdiden teşekkürler…

 73. derya diyor ki:

  Çanakkale Onsekiz Mart Ünv. Tekstil Teknikerliği mezunuyum uzaktan eğitimle lisans tamamlamam mümkünmüdür acaba ?? ayrıca ben hangi lisans tamamlama bölümlerini seçebiliyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 74. Altun diyor ki:

  Halil bey halihazırda bir Kriminolog programı uzaktan eğitim ile verilmeye başlanmadı. Diğer sorunuza gelince sanırım işletme önlisans bitirdiniz. Buna dayanarak sorunuzu cevaplayacak olursam, bu alanda lisans yapabilirsiniz fakat lisans tamamlama değil de yeni bir üniversite şeklinde bir önceki okulunuzda aldığınız dersleri muaf tutturarak tabiiki. Bilgisayar mühendisliği alanında lisans içinse gerekli ÖSS puanını alabilmeniz gerekmektedir.

 75. Altun diyor ki:

  Hasan bey belirttiğiniz bölümler lisans tamamlama bölümleri değil, yeni bir üniversite gibi en baştan okuyup bitirmeniz gereken bölümlerdir. Tabi önceden bitirdiğiniz üniversitelerde aldığınız dersler yeni okuyacağınız bölümlerde muaf tutturabilme şansınız da var.

 76. Hasan KARA diyor ki:

  Uzaktan Kriminolog lisans eğitimini veren üniversite mevcut mu? Ayrıca İşletme Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdim, Kriminolog yada Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans yapabilir miyim?

 77. Halil GENÇ diyor ki:

  Uzaktan Kriminolog lisans eğitimini veren üniversite mevcut mu? Ayrıca İşletme Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdim, bu alanda lisans yapabilir miyim? yada Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans yapabilir miyim?

 78. Hasan KARA diyor ki:

  Bilgisayar – Yazılım Endüstri Meslek Lisesi Mezunuyum. Ayrıca İşletme Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdim. Uzaktan eğitim ile Bilgisayar ve Sistem Mühendisliğini veya Bilgisayar Mühendisliğini Lisans eğitimi olarak tamamlamak istiyorum. bu mümkün mü?

 79. Altun diyor ki:

  Merhabalar. Karabük üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği dönem başı 1000TL, Ahmet Yesevi Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği hakkında bir ücret belirtilmemiş, Aynı şekilde Sakarya Üniversitesi de ücret belirtmemiştir. Bu okullara mail atarak bilgi talep edebilirsiniz.

 80. Altun diyor ki:

  Salih bey, 2008 yasalardaki gerekli düzenlemelerle beraber önlisans eğitimini mesleki alanlarda yapanlara lisans tamamlama hakkı verilmiştir. “Endüstriyel Elektronik” de bu kapsamın içindedir fakat henüz hiç bir uzaktan eğitim merkezi, endüstriyel elektronik eğitimi vermeye başlamamıştır.
  Artan eğitim merkezleri sayesinde yakın zamanda bu bölümünde eğitime başlayacağını tahmin etmekteyiz

 81. zatinur türkmen gezici diyor ki:

  bilgisayar öğretmenliği ve bilgisayar mühendisliği lisans programlarına kayıt olmak istiyorum kayıt ücretleri ve punaları hakkında bilgi almak istiyorum

 82. salih diyor ki:

  ben 2 yıllık endüstriyel elektronik mezunuyum uzaktan eğitimle birlikte 4 yıllık mezunu olabilmem için ne yapmam gerekir. çalıstığım için bu bana uygun bir öğretim gibi görünüyor ayrıca endüstriyel elektronik mezunu olup 3. sınıftan baslayabilecegim bölümler hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim

  iyi çalısmalar…

 83. Altun diyor ki:

  Melek hanım uzaktan eğitim ile mühendislik lisans diploması veren üniversiteler şunlardır :
  Karabük Üniversitesi
  Ahmet Yesevi Üniversitesi
  Sakarya Üniversitesi

  sitemizde arama yaparak bu okulların bilgilerine ulaşabilirsiniz. Okulların web sitelerine bakarak katılım şartlarını öğrenebilirsiniz.

 84. melek kutlu türk diyor ki:

  uzaktan eğitimle nasıl bilgisayar mühendisi olunur ya?biri açıklayabilir mi lütfen!nerelerde var ayrıca…

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


− 4 = iki