3 Yorum

Uzaktan Eğitim İşletme Yüksek Lisans

Uzaktan Eğitim İşletme Yüksek Lisans

İşletme bölümü, Açık Öğretim Fakültesi’nin de yüksek sayıda mezun verdiği bir bölüm olması münasebetiyle, yüksek lisans açısından oldukça dar kontenjanlarla sınırlı kalan bölümler arasındadır. Bu sebeple her yıl on binlerce mezun veren işletme bölümünde yüksek lisans yapmak birçok teferruatı ve engeli aşmak gerektirmektedir.

Ales puanının yanı sıra, diploma not ortalaması ve İngilizce dil yeterliliği gibi kıstaslarla karşılaşan İşletme lisans programı mezunları için, yüksek lisans yapmak haliyle zor olmaktadır. İşte bu noktada devreye giren uzaktan eğitim yüksek lisans programı, bu derde bir nebze çare olacakgibi gözüküyor. Öğrenciler uzaktan eğitim ile yüksek lisans programını okumaları sonucunda açılan kadroları değerlendirebilecek ve öğretim görevlisi olma yolunda ilk adımlarını atmış olacaklardır. Kariyerini üniversite hocalığı ile düşleyen İşletme lisans bölümü mezunları için, uzaktan eğitim ile yüksek lisans eğitimi almak bir hayli cazip gibi görünüyor.

Uzaktan Eğitim İşletme Yüksek Lisans Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Engelliler Öğretmenliği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde engelliler öğretmenliği, zihin engelliler öğretmenliği ve zihinsel engelliler öğretmenliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , ,

Yorumlar (3 Yorum)

  1. enes diyor ki:

    çalışma çok güzel olmuş arkadaşların ellerine sağlık . bide ben fen edebiyat mezunuyum uzaktan yüksek lisansı herhangi bir bölümde yapabilirmiyim

  2. Ealtun diyor ki:

    1-2 hafta içerisinde sitede komple bir yenilenme-revizyona gideceğim. Bölümler güncellenecek ve site http://www.uzaktanegitimrehberi.com adresine taşınacak. Olmasını istediğiniz değişiklikleri yorumlar kısmına ekleyerek bildirebilirsiniz.

  3. okan diyor ki:

    Hocam mersin üniversitesi falan daha bir kaç üniversite daha var onlarıda liseteye eklerseniz iyi olur..

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


üç + 3 =