10 Yorum

İngiliz Dili ve Edebiyatı Lisans

İngiliz Dili ve Edebiyatı Lisans

İngiliz dili ve edebiyatı bölümü uzaktan eğitim modeli ile okunabilen bölümlerden bir tanesidir. İngiliz dili ve edebiyatı bölümünde, İngilizce dilinin kuramsal yapısı, İngiliz tarihi, Amerikan tarihi gibi dersler de okutulmakta olup, bölümü yalnızca dil bölümü gibi değerlendirmek yanlış olacaktır.İngilizce diline ait bütün gramer yapılarının ilk yıldan itibaren verilmeye başlanacağı bu bölümden mezun olan kişiler dil filoloğu unvanı alırlar. İngilizce’nin günümüzde iş bulma konusunda olmazsa olmazlardan olması, mezunlarının iş sıkıntısını çözecek niteliktedir. İngiliz dili ve edebiyatı bölümünden mezun olan kişiler, özel sektörde tercümanlık yapabilir, uluslar arası faaliyet gösteren firmalarda çalışabilir, formasyon almaları halinde öğretmenlik yapabilir ve yüksek lisanslarını yaparak araştırma görevlisi olarak iş hayatına atılabilirler. Bölümden mezun olan kişiler ayrıca özel dershanelerde çalışabilir ve hatta özel ders verme imkanı ile çok iyi kazançlar elde edebilirler. Bu nedenle İngiliz dili ve edebiyatı bölümü, uzaktan eğitim bölümleri arasında revaçta olan bölümlerden bir tanesi olmaktadır.

Uzaktan Eğitim İngiliz Dili ve Edebiyatı Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , ,

Yorumlar (10 Yorum)

 1. berna diyor ki:

  Uzaktan egitim edebiyat ve tarih bolumleri 2015 yilinda ogrenci alacakmi… Merakla bekliyorum cevabini

 2. Nazan Bulca diyor ki:

  Arkadaslar Karabuk Universitesi,İngiliz Dili ve Edebiyati bolumu YOK tarafindan kapatilmis.Orgun ogretimde okuma imkani bulunmayan ve bu bolumu tercih etmek isteyen bir cok kisinin de hakki ihlal edilmistir.lutfen YOK e bu konuyla ilgili sikayet dilekcesi gonderelim,sikayet telefonlarini arayalim cok talep olmasi halinde belki tekrar acilabilir. YOK tel:444 8 965

 3. abdulkadir diyor ki:

  uzaktan eğitim programı olarak ingiliz dili ve edebiyatı gibi arap dili ve edebiyatı da açılır mı acaba istanbul üniversitesi veya diğer arap dili ve edebiyatı okutan üniversiteler tarafından olsa ne iyi olur

 4. Muhammed diyor ki:

  2014-2015 öğretim yılı için alım olacak mı?

 5. Muhammed diyor ki:

  Bu yıl uzaktan Eğitim İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü açılır mı ya da bilginiz var mı ?

 6. Cahit diyor ki:

  1980 yılı 3 yıllık eğitim enstitüsü mezunu olarak lisans tamamlama imkanınm var mı?

 7. masum diyor ki:

  öss dil ve türkçe sosyal soruları yapmanız lazım

 8. gonca diyor ki:

  başvurular nezaman başvuru koşulları nedir sitede hiçbişi bulamadım

 9. cenedra diyor ki:

  tuncay bey bu sorduğunuzu ben de şiddetle merak etmekteyim. daha önce öğrt okumuş biri bu bölümü bitirince ing öğrt yapabilir mi?

 10. TUNcay diyor ki:

  Uzaktan eğitim süper bir fikir olmuş. Merak ettigim şu.Önceki mezun oldugu Lisansta formasyon dersi almış birisi acaba ingiliz dili edebiyatı okusa ,Devlette ingilizce öğretmenligi yapabilir mi? :?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


altı + 2 =