2 Yorum

Uzaktan Eğitim İktisat Lisans

Uzaktan Eğitim İktisat Lisans

İktisat; üretim yapan firmaların, hangi ürünü, ne şekilde ve nasıl üretecekleri konusunda yardımcı olan bir bilim dalıdır. Bu bölüm; ekonomi, istatistik ve sosyal bir varlık olan insanı ele alarak üretim yapan firmanın zamanını en değerli şekilde ve en ergonomik biçimde nasıl kullanacağını araştıran ve uygulama alanına döken bireyleri yetiştirmeyi hedefler. Enflasyondan, işsizlik konularına, büyüme ve verimlilik konularına dek bir çok kulu bulunan iktisat bölümü, gerek özel sektör gerekse devlet dairelerinin dinamosu konumundadır. Bu sebeple bu bölümü okuyan öğrenciler oldukça geniş bir yelpazede iş bulma alanına sahip olacaklar ve kendilerini yetiştirmeleri halinde güzel bir geleceğe emin adımlarla yürüyeceklerdir. Bu bölümü okuyacak kişilerin, matematiksel işlemlere yatkın, ekonomiyi ve dış ticareti yakından takip eden, çözüm odaklı verileri ortaya koyabilen kişiler olması başarının temel anahtarını oluşturacaktır. İktisat bölümü uzaktan eğitim modeli çerçevesinde okunabilen bir lisans programı olup, oldukça talep gören bir bölümdür.

Uzaktan Eğitim İktisat Lisans Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde bilgisayar mühendisliği çalışma alanları, bilgisayar mühendisliği hakkında bilgi ve bilgisayar mühendisliği iş imkanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Geçmeyi düşündüğünüx bölüm ebağlı fakat sanırım işletme lisans okuyup diploma sahibi olabilirsiniz. Tabi önceden aldığınız derslerinizi ilgili üniversitenin öğrenci işlerine saydırmanız gerekiyor.

  2. sinsn diyor ki:

    Merhaba ben aof 3 sinif iktisat ogrencisiyim uzanktan egitim programina gecis yapabilirmiyim ve lisans diploması alabilirmiyim

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


9 × = dokuz