8 Yorum

Endüstri Mühendisliği Lisans

Endüstri Mühendisliği Lisans

Çalışan işçiyi, malzeme ve makinelerle entegre etme görevini üstlenen mühendislik dallarından bir tanesi olan endüstri mühendisliği bölümü uzaktan eğitim programları çerçevesinde okutulan lisans bölümlerindendir.Sanayileşme sürecinin hız kazandığı ülkemizde, endüstri mühendisliği bilim dalına da gereken ihtiyaç artış göstermektedir. Bu durum sektörel piyasalarda mevcut endüstri mühendisleri sayısının yetersiz kalmasına ve doğal olarak uzaktan eğitim modelinin doğmasına neden olmuştur. Çalışma alanları teknik konularda matematik ve fen bilimlerini kullanarak, sosyal bir varlık olan insanı en verimli şekilde kullanmayı hedefleyen endüstri mühendisliği bölümü, makine paramatresini de kullanarak sistemi bütünüyle ele alır. Üretim yapan firmalarda adeta beyin işlevini gören endüstri mühendisleri, insan kaynaklarından, proje yönetimlerine, girişimciliğe, fizibilite çalışmalarına kadar birçok konuda çalıştığı firmaya katkı sağlar. Bütün bu sebeplerden dolayı bölüm oldukça değerli olup, bu alanda eğitim gören ve kendisini geliştirmiş bir birey için geleceğin oldukça parlak olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu bölümü uzaktan eğitim ile okuyabileceğiniz okullar:

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , ,

Yorumlar (8 Yorum)

 1. deniz diyor ki:

  merhaba.ben endüstri muhendisliği uzaktan eğitim kac yıl,hazırlık var mı öğrenmek istiyorum..ve de fakülteyi en fazla kac senede bitirmeliyiz,atılma söz konusu mu öğrenmek istiyorum.tşkr ederim.

 2. onur diyor ki:

  merve merhabalar, lys mf 4 ten puan almn lazım ondanda fizik,kimya mat sorumlu oldugun konular.

 3. Ealtun diyor ki:

  Ali bey açıkcası ben örgün eğitim kalitesinin uzaktan eğitimden daha az olacağını düşünmüyorum. bu işin içinde 3 senedir yer alıyorum. İnanın örgün okuyan öğrenciler daha az zorlanıyor.

 4. ali diyor ki:

  bende endüstri mühendisliği okumak istiyorum 2 yıllık yüksekokul elektrik bölümü mezunuyum dgs sınavına girmem gerekiyor ama fakülteyi tamamlayabilecek donanım uzaktan eğitimle verilebilecekmi sonuçta mühendislik zor bölüm eğitimin kalitesinin nasıl olduğunu merak ediyorum açıkçası

 5. vedat kandemir diyor ki:

  uzaktan egitim danışmanıyım sorusu olan arkadaşım beni eklesin yardımcı olurum kaptan_1540@hotmail.com

 6. ceyda diyor ki:

  uzaktan ögretim okursam iş bulmamda bi sıkıntı olur mu? bi de 1sene hazırlık zorunlulugu varmı yoksa direk 4 yıl mı?

 7. salih diyor ki:

  ygs ye girmelisin ve oradan en az 180 puan almalısın. ardından lys-1 ve lys-2 sınavlarına girerek buralardan da hedeflediğin okul ve bölümle ilgili gerekli puanı almalısın. başarılar

 8. merve diyor ki:

  mrb ben endustrı muhendıslıgı okumak ıstıyorum hangı sınavdan kac puan almam gerekıyor lutfen yardımcı olun

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


8 − = yedi