13 Yorum

Bilgisayar Mühendisliği Lisans

Bilgisayar Mühendisliği Lisans

Bilgisayar çağında bulunmamız gerekçesiyle, iş dünyasının doğan talep miktarını karşılamak için kurulmuş olan, bilgisayar mühendisliği uzaktan eğitim lisans programı, uzaktan eğitim modeli çerçevesinde en çok rağbet gören bölümler arasında gelmektedir. Mezunlarının iş bulma konusunda sıkıntı çekmemesi bölümü ilgi odağı haline getirmiş ve birçok öğrencinin seçimini bilgisayar mühendisliği yönünde kullanmasına sebep olmuştur.Bilgisayar mühendisliği uzaktan eğitim modeli çerçevesinde okunabilmekte olup, mezunlarının gerek statü gerekse diploma açısından örgün öğretim öğrencileriyle hiçbir farkı bulunmamaktadır. Şu anda birkaç üniversitede uzaktan eğitim modeli ile okutulan bu bölüm, gelecekte iş bulma konusunda sıkıntı çekmemeyi isteyen birçok öğrenci için umut kapısı olmaktadır. Günümüzde bilgisayarlı sistemleri kullanmayan firmaların kalmamış olması, devlet karolarında dahi bilgisayar mühendisliği adına oldukça geniş yer verilmesi kişiyi cazip edecek özelliklerdendir. Bu nedenle bilgisayar mühendisliği bölümünü uzaktan eğitim çerçevesinde dahi okuyan kişiler birçok bölümü örgün okuyan öğrencilere oranla, iş bulma konusunda daha şanslı olmaktadırlar.

Uzaktan Eğitim Bilgisayar Mühendisliği Programı veren Üniversiteler :

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , , , , , ,

Yorumlar (13 Yorum)

 1. esin diyor ki:

  merhaba ,bil.prog.mezunuyum uzaktan ahmet yesevi üni.bil.mühendisliği için dgs den kaç puan almam gerekiyor, kaç net kurtarır?
  diploma notum 60 ,birde kaç yıl öğrenim görürüz?

 2. Yusuf diyor ki:

  Arkadaşlar Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin diploma denkliğinde herhangi bir sorun yok. Örgün öğretimden mezun olan mühendislerle aynı statüde oluyorsunuz.

  Resmi Gazetede ki İlanı: http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/03/20120323.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/03/20120323.htm

  Madde 9′a bakarsanız diplomanın denkliğinde sorun olmadığını göreceksiniz.

  Ayrıca 2012 nin ilk aylarında TMMOB’a bağlı olarak kurulan Bilgisayar Mühendisleri Odası’nın üye istatistiklerini kontol edin. Üyelerin okullara göre dağılımında Ahmet Yesevi Üniversiteside var ve 7. sırada. Yani TBMO’ya da kayıt yaptırabiliyorsunuz.

  Buyrun: http://tbmo.org/istatistik.html

  Üçüncü bir kanıt isteyen varsa ALES’e hangi yükseköğretim kurumlarının mezunlarının başvurabildiğine baksın. Ahmet Yesevi Üniversitesi’ni orada da göreceksiniz :)

 3. mehmet diyor ki:

  merhaba

  Ahmet yesevi universitesi YOK Onaylı değildir arkadaşlar.Yani diplomanız Türkiye sınırları içersinde geçersizdir.

  bilginize

 4. enes diyor ki:

  bilgisayar mühendisliği için kaç puan gerekiyor acaba lütfen bilgilendirir misiniz ?

 5. betul diyor ki:

  pardon var denilmiş

 6. betul diyor ki:

  Ahmet Yesevi üniversitesi bilg müh’den mezun olundugunda diploma denkliği var mı

 7. ahmetkozanlı diyor ki:

  Sakarya ünv Bilg Müh bitirince diplomada herhangi bir uzaktan eğitim almışltır ibaresi yazacak mıdır? Normal Bilg Müh diploması verilir mi?

 8. ÜNAL diyor ki:

  Ahmet Yeswvi Üniversitesi nin denkliği var murat kardeş.Artık DGS puanları baz alınıyor geçişlerde..

 9. ÜNA diyor ki:

  dgs siz uzaktan eğitim veren bilg. mhendisliği bölümü yok arkadaşlar..

 10. PcDr diyor ki:

  merhabalar;
  Raif beyin sorusuna cvp verilmemiş bende aynı soruyo soruyoru “dgs siz direk olarak uzaktan egitim muhendıslık varmı acaba..”

 11. Raif diyor ki:

  Merhaba dgs siz direk olarak uzaktan egitim muhendıslık varmı acaba..

 12. mehmet diyor ki:

  Ahmet yesevi üniversitesinde uzaktan eğitim bölümleri 2009 dan beri ösym tercih kitapçıklarında tercih yapılabildiği için diploma denkliği vardır

 13. murat diyor ki:

  merhaba hoca ahmet yesevi üniversitesi bilg.müh.den mezun olduğumuzda diploma denkliği varmı bunu öğrenmek istiyorum

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


− bir = 2