Yorum Yok

Uşak Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Uşak Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Uşak Üniversitesi 17.03.2006 tarihinde Uşakta Kurulmuş bir üniversitemizdir. Üniversite ürettiği bilgiyi başta öğrenciler olmak üzere, çevresine yaymayı ve eğitimi her kitleye ulaştırmayı kendisine görev edinmiştir. Bu doğrultuda modern dünyanın teknolojik gelişmelerini eğitim ile birleştirmek isteyen Uşak Üniversitesi, 2009 yılında Uşak Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksek Okulu’nu (UZEMYO) kurmuştur. Böylece 2006 ve sonrasında kurulan Üniversiteler arasında Uzaktan Eğitim sistemine geçmesine karar verilen ilk üniversite Uşak Üniversitesi olmuştur.

Üniversite ilk olarak 2009-2010 eğitim öğretim yılında uzaktan öğretim programına öğrenci almaya başlamıştır. İlk açtığı program ise İşletme Yönetimi programıdır. Daha sonraları ise bölgedeki teknik lise ve meslek lisesi mezunlarının eğitimlerini devam ettirmeleri için Bilgisayar Programcılığı adında bir uzaktan eğitim programı açmış ve program sayısını ikiye çıkarmıştır. 2013 yılına yaklaştığımız bu günlerde Üniversiteye baktığımızda program sayısını hala iki olarak görüyoruz. Zamanında çok büyük projelerden biri olan ve Avrupa Birliğinden fon desteği alan “Görme Engelli Bireylerin Uzaktan Eğitim Sistemi ile Mesleki Eğitimi” projesini yürüten Üniversitenin kendini daha hızlı geliştirmesi ve program sayılarını artırması gerekiyor.

Bir önceki yazımızda Yüksek Öğretim Kurumundan onay çıkması haline, üniversitenin Pazarlama Programını da açacağını ve uzaktan eğitimle vereceğini duyurmuştuk. Ancak bu konuyla ilgili hala bir gelişme kaydedilmiş değil. Bu da demek oluyor ki ya YÖK’ten karar çıkmadı ya da Uşak Üniversitesi bu programı açmaktan vazgeçti.

Uşak Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

Uşak Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksek Okulu İletişim Bilgileri

Adres: İzmir Yolu 8 km. 1 Eylül Kampüsü D.1 B Blok Zemin Kat 64200-UŞAK
Telefon: 0.276.221 21 48
Fax: 0.276.221 21 49
E-Posta: ue@usak.edu.tr
Web Sitesi: http://uzaktanegitim.usak.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz.
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


9 − altı =