3 Yorum

Turizm ve Otel İşletmeciliği Önlisans

Turizm ve Otel İşletmeciliği Önlisans

Yurdumuzun 3 tarafının denizlerle çevrili olması, iklimsel bazda 4 mevsiminde ayrı ayrı yaşanması turizm sektörünün de gelişmesine sebep olmuştur. Öyle ki hem kış ve yaz turizmi hem de mevsimsel bazda turların çok sık yapıldığı ülkemizde turizm alanında çalışmayı düşünmek doğru bir seçenek olacaktır. Ayrıca kültür turizmi de düşünülecek olursa yaşadığımız topraklarda birçok milletin ve uygarlığın yaşamış olması da turizmi geliştiren faktörlerdendir.

Bütün bu saydığımız ve daha sayamadığımız birçok sebepten ötürü, ülkemizde geniş bir yelpazede otelcilik sektörü gelişmiştir. Bu konuda kendisini geliştirmiş ve eğitimini almış kimselere de oldukça ihtiyaç vardır. Turizm ve otel işletmeciliği programı uzaktan eğitim şeklinde okunabilir ve sertifika sahibi olunabilir.

Uzaktan Eğitim Turizm ve Otel İşletmeciliği Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , ,

Yorumlar (3 Yorum)

  1. Emre diyor ki:

    Benim anlamadığım nokta , bu üniversiteden mezun olunca gerçek üniversite diplomasına sahip oluyor muyuz ? Burda sertifika yazıyor da …

  2. Bu bölümün eğitimini veren üniversitenin öğrenci işlerine derslerinizi saydırabilirseniz mümkündür.

  3. selçuk diyor ki:

    mrblr. ben sinop üniversitesi gerze meslek yüksekokulu 1. sınıf turizm otel işletmeciliği öğrencisiyim 1. sınıfımı şuan öğrencisi olduğum okulda tamamlayıp 2. sınıfı uzaktan eğitime yatay geçiş yaparak okuyabilirmiyim ?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


+ sekiz = 15