Yorum Yok

Turgut Özal Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Turgut Özal Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Turgut Özal Üniversitesi, Ankara Etlik’te 2008 yılında kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Turgut Özal Üniversitesi’nin kurulması için gerekli adımları atmış vakıf ise Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı’dır.

Turgut Özal Üniversitesi nispeten genç bir üniversite fakat bu uzaktan eğitim merkezi kurmasına engel teşkil etmemiş. Zaten özel ve vakıf üniversitelerinin devlet üniversitelerine göre uzaktan eğitim faaliyetlerini daha yoğun gerçekleştirmesi sık rastlanılan bir durum. Bunun bir diğer sebebi de elbette ticari kaygılardır.

Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde bir uzaktan eğitim merkezinin faaliyete geçmesi için yönetmelik 9 Şubat 2011 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Fakat aradan geçen süre içerisinde kurum henüz faaliyete geçmemiştir. Zaten üniversitenin internet sitesinde de uzaktan eğitim merkezi ile ilgili bir bölüme yer verilmemiş.

Resmi Gazete’de yayımlanan Turgut Özal Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi yönetmeliği için lütfen tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


dört + 4 =