3 Yorum

Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Trakya Üniversitesi 1982 yılında İstanbul Üniversitesi’ne bağlı iken ayrı bir yapılanma işine girmiş ve kurulmuştur. Bugünkü yazımızda Edirne’de yer alan bu devlet üniversitemizin uzaktan eğitim faaliyetlerine eğileceğiz.

Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi kurmuş ve bu alanda faaliyet gösteren üniversitelerimizden. 18 Nisan 2006 yılında İletişim ve Bilgi Teknolojilerine dayalı öğretim yapılabilmesi için piyasa ve imkan araştırması yapılabilmesi için bir komisyon kurulmuştur. Neticesinde de 3 Mayıs 2006 tarihinde Trakya Üniversitesi Senatosu’nun kararı ile Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi kurulmuştur. Merkezin kuruluşu da 6 Eylül 2006 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.

Trakya Üniversitesi uzaktan öğretim alanında diğer uzaktan eğitim veren üniversiteler arasında nispeten bu işe daha erken başlayan bir üniversite. Fakat tezat bir durumdur ki merkez aradan geçen süreç içerisinde pek aktif çalışmalar yürütememiş ve etkili bir eğitim politikası güdememiştir. Zaten merkezin internet sitesine şöyle bir baktığımızda bu durağanlığın biraz olsun farkına varabiliyoruz. Örneğin 2011 yılından kalma duyurular sitede mevcut. Bu da bir boş vermişliğin işareti sayılabilir. Bir de buna ek olarak şu anda aktif olan ve öğrenci kabul eden ne bir uzaktan eğitim ön lisans ne de bir uzaktan eğitim yüksek lisans programı mevcut. Şu anda internet sitesinde görünen 2 tane sertifika programı var. Açıkçası bunların da aktif olup da eğitim verdiğine kesin kanaat getiremedik.

Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

  • ÜDS Kursu
  • Microsoft Office 2010 Kursu

Trakya Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi, Tıp Fakültesi Dekanlık Binası Kat:2, Edirne
Telefon: 0284-236-23-41, 0284-236-23-41 Dahili: 1342
Fax: 0284-236-20-00
E-posta Adresi: tuzem@trakya.edu.tr
İnternet Sitesi: http://tuzem.trakya.edu.tr
Akademik Öğretim Yönetim Sistemi: http://e-trakya.trakya.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitimin Açıköğretimden Farkı başlıklı makalemizde açıköğretimle uzaktan eğitimin farkı, uzaktan eğitimin açıköğretimden farkı ve uzaktan eğitimin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,

Yorumlar (3 Yorum)

  1. kübra kaya diyor ki:

    çocuk gelişimi mezunları olarak üniversitenizde uzaktan eğitim çocuk gelişmi lisans tamamlama eğitimini vermenizi istiyoruz.

  2. mevlüt acar diyor ki:

    Tarım teknikerlerine lisans tamamlama imkanı vermeyi düşünüyormusunuz gıda ve Tarım ve hayvancılık bakanlığında sayımız yaklaşık 7,8 bin civarındadır
    Lisans tamamlamayı çok istiyoruz

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


9 + = onyedi