2 Yorum

Tıbbi Tanıtım Ve Pazarlama, İlaç Mümessilliği Önlisans

Tıbbi Tanıtım Ve Pazarlama, İlaç Mümessilliği Önlisans

Tıpın ilerlemesi sonucunda doğmuş olan ve son yılların en gözde meslek gruplarından birisi haline gelen meslek gruplarından bir tanesi de tıbbi tanıtım ve pazarlama bölümüdür. İlaç sektöründen tutun, tıbbi araç ve gereçlere kadar hemen her gün yeni bir firmanın kurulması, yeni bir buluşun yapılması, sektörde de rekabeti üst düzeye getirmiştir. Bu rekabetçi ortamda işin içeriğini bilen, kabiliyetli pazarlama elemanlarına duyulan ihtiyaçta haliyle artış göstermiştir.

Kariyer siteleri incelendiğinde, tıbbi tanıtım temsilciliği veya mümessilliği pozisyonunda aranmakta olan eleman sayısının fazlalığı direk göze çarpacaktır. Bu denli potansiyeli olan bir sektörde, bu işin bölümünü okumuş kimseler elbette diğer rakiplerinden bir adım önde olacaktır. Bu sektörde faaliyet göstermeyi hedefleyen adaylarda aranacak en büyük özellik, ifade kabiliyetinin üstün olması, prezentabl görünüm, zamanı iyi kullanabilir ve takım çalışmasına yatkınlık olacaktır. Şayet bu yetilere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, tıbbi tanıtım ve pazarlama bölümünü uzaktan eğitim modeli çerçevesinde okuyabilir ve hayallerinizdeki mesleğe kavuşabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Tıbbi Tanıtım Ve Pazarlama (İlaç Mümessilliği) Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler


Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , ,

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Karan diyor ki:

    Kamp süresi firmaya göre değişkenlik gösteriyor kamp demekte yanlış olur mesleki eğitim kursu diyelim eğitimlerde genelde katılımcıların en iyi ihtimalle yarısı elenir kalanlar işe hak kazanır lise mezunu almıyorlar minimal ön lisans olması lazım tabi firmanın ciddiyetine göre değişir bu durum

  2. ilknur diyor ki:

    merhaba,biyoloji bölümünde okuyan bi arkdstan duymstm ilaç mümessilliğini.1 aylık bi kampa katılıyormussun o sekilde oluyormus lise mezunları icinde sınava gerek yokmus sanrm.tam olaraka uzman birinden bilgi almak istiyorum lütfen.

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


− üç = 3