13 Yorum

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans

Hastalıkların teşhisi ve tedavisi konusunda, laboratuvar çalışmalarının önemi büyüktür. Çağdaş tedavi sistemi içerisinde laboratuvarlarda kullanılan cihazlar ve ekipmanlar teknoloji ve bilgisayar sisteminin de gelişmesine paralel olarak artış göstermiştir. Bu bağlamda bu cihazları kullanabilen ve analizleri yapabilen uzman kişilere duyulan ihtiyaçta haliyle artış göstermiştir.

Tıbbi laboratuvar teknikerinin esas görevi, doktorun koyduğu teşhis neticesinde uygulanması gereken analizleri yapmak ve sonuçlarını doktorun yorumuna sunmaktır. Söz konusu insan sağlığı olduğu için bu konuda görev alacak kişinin de uzman olması gerekmektedir. Tıbbi laboratvuar teknikerliği ön lisans programı uzaktan eğitim modeli çerçevesine eğitimi mümkün olan bir programdır. Bu sertifikayı alan kişiler gerek kamu kurumlarında ki sağlık kuruluşlarında gerekse özel hastanelerde iş bulabilirler.
NOT: Bazı arkadaşlarımız uzaktan eğitim merkezi ile görüşmüşler, anadolu Üniversitesi artık bu bölüme öğrenci almamaktadır. Biz internet sayfasından takip ettiğimiz için bu bilgiyi sizlere veremedik, çünkü üniversite uzaktan eğitim merkezi sitesinde bu güncel değişikliği yapmamıştır. Bizi bilgilendiren arkadaşlara tesekkür ediyoruz. İyi çalışmalar.

Uzaktan Eğitim Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , ,

Yorumlar (13 Yorum)

 1. seçil diyor ki:

  Arkadaşlar bence güzel bir bölüm hem dikey geçiş ile hemşire bile olunabiliyor ben 4 yıllık üniversite okuyorum ve açıktan üniversite okumayı da düşünüyorum yani ikinci bir üniversite olarak hep sağlık okumak istedim hayatım boyunca çok merakım var ve eğer iyi bir sayısal yapabilseydim mesleğimde de başarılı olacağımı biliyorum ama olmadı şuan bu bölüm yok deniyor ama açılmaz mı ? açılması için ne yapabiliriz ? Maalesef bu ülkede kimse istediği mesleği yapamıyor sayısalı aman aman yapamamak suç resmen çok istiyorum bu bölümde okumayı umarım yine hak tanırlar

 2. huseyın diyor ki:

  ben tııbı laboratuarda calısmak ıstıyorum egıtım eren veya kurs verıp gecerlıgı olan bır yer varmıdır

 3. fulya diyor ki:

  arkadaşlar okulu aradım tıbbi lab. tek. uzem kapatılmış boşuna uğraşmayın yani

 4. selim diyor ki:

  dgs den geçip hemşire olursun diyorsunda 300 ü geçti hemşire alan üniversitelerin puanları

 5. emre b. diyor ki:

  Gençler kimsemin dediğine bakmayın mantıklı olun biraz.Açıktan Tıbbi labarutuar teknikeri okuyun.Dgs ye girin ve 2 yıl daha okuyup hemşire olun.çok mantıklı.

 6. ilyas diyor ki:

  arkadaşlar bu bolümü 2 yıllık okuduk bitirdik diyelim . özel sektörde maaş durumu ne olur. yada atanma durumu nasıl. lütfen yazar mısınız ?

 7. Ealtun diyor ki:

  Bilgilendirmen için teşekkür ederiz.

 8. tugbacoskun diyor ki:

  arkadaşlar bu bölüm artık öğrenci almıyor….. okumak isteyen örgün öğrenim şeklinde okuyabilir ama bunun için de sağlık meslek lisesi çıkışlı olmanız gerekir….. bilgi güncel değil, bilgilerinize

 9. Ebu Musab diyor ki:

  mrb. sayın editör anadolu üniversitesi son bir kaç yıldır uzaktan eğitime öğrenci almıyor. ben öğrenci işleriyle görüşmüştüm, uzaktan eğitim tıbbi laboratuvar için öğrenci almıyoruz dediler. Nasıl bişey yapabiliriz. saygılar

 10. nüvit bozbay diyor ki:

  turizim otelcilik mezunuyom önlisans. uzaktan eğitimle sizin buTıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı nı okuya bilirmiyim okuya bilirsem eğer nasıl müracat etmem gerekikor. üçreti ne kadar. okuyamassam eğer hangi bölümleri uzaktan eğitimle okuya bilirim. beni aydınlatırsanız memnun olurum

 11. hikmet diyor ki:

  arkadaşlar saglık alanlarındaki bölümleri yazmayın artık çok şişme oldu ve bitirenlerin%80 i işsiz:(

 12. natali diyor ki:

  ben sözel çıkışlıyım bu bölümü aöf ten seçip bitirdikten sonra dikey geçiş yapabiliyor muyum? ve bitince yüksek okul mu bitirmiş oluyoruz yoksa üniv. mi bitirmiş oluyoruz. Bu meslek Lab. dr ile aynı meslek mi?

 13. seval diyor ki:

  bu bölümü uzaktan eğitim olarak veren üniversiteleri görmek nasıl mümkün

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


+ yedi = 14