4 Yorum

Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Süleyman Demirel Üniversitesi yakın zamanda 25. Yılını kutlayan, köklü devlet üniversitelerimizden. Bu açıdan yıllar boyu kazandığı deneyim göz önüne alınırsa Süleyman Demirel Üniversitesi’nden uzaktan eğitim konusunda büyük beklentiler içine girdik. Adını aldığı siyasetçi olan Süleyman Demirel’in de dediği gibi “netekim” yanılmadık.
Süleyman Demirel Üniversitesi uzaktan öğretim teknolojisini erken kullanmaya başlayan üniversitelerimizden. Bu bağlamda Türkiye’de daha uzaktan eğitim merkezleri yeni yeni kurulurken Süleyman Demirel Üniversitesi uzaktan eğitim vermek için bir meslek yüksek okulu kurmuş.

Şunu belirmemiz gerekirse SDÜ Uzaktan Eğitim Meslek Yüksek Okulu’nun internet sitesini çok kullanışlı bulduk. Site içerisinde ne ararsanız rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Her şey göz önünde ve elinizin altında duruyor. Sitede uzaktan eğitim sistemini kullanımını anlatan dokümanlardan tutunda, yönetmelik ve yönergeler kullanıcılara sunulmuş durumda. Ayrıca sitede öğrencilerin ihtiyaç duyacağı matbu formlara da yer verilmiş.

Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu bünyesinde 2 yıllık ön lisans programları barındırıyor. Bu uzaktan eğitim önlisans programları ve kontenjanları ise şu şekilde; Bilgisayar Programcılığı (kontenjan 100 kişi), Bilgi Yönetimi (kontenjan 50 kişi), Büro Yönetimi ve Sekreterlik (kontenjan 50 kişi), Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (kontenjan 150 kişi). Bahsi geçen bu programlara YGS (ÖSS sınavlarının ilk sınavı) puanınızla başvuruda bulunabiliyorsunuz. Ayrıca endüstri meslek liseleri mezunları da bu programlara direk geçiş yapabilme hakkına sahip. Tabi okudukları alanda tercih yapmak kaydıyla.

Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Önlisans Programları

Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu Ertokuş Bey Derslikleri Kat:2 Doğu Yerleşkesi, Isparta
Telefon: 0 (246) 211 35 00
Faks: 0 (246) 211 34 73
E-posta: ue@sdu.edu.tr
İnternet sitesi: http://ue.sdu.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitimin Açıköğretimden Farkı başlıklı makalemizde açıköğretimle uzaktan eğitimin farkı, uzaktan eğitimin açıköğretimden farkı ve uzaktan eğitimin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,

Yorumlar (4 Yorum)

 1. hüseyin diyor ki:

  Süleyman Demirel Üniversitesi’nde acaba en az hangi bölümler tercih edilir

 2. Ealtun diyor ki:

  Pınar hanım formasyon şu anda yok

 3. pınar diyor ki:

  formasyon veriliyor mu uzaktan eğitim ile arıyorum ama bulamadım

 4. .... diyor ki:

  ya bu uzaktan eğitim kazanma şansımız % kaç ne kadar net yapmak gerek ygs den ????

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


altı + = 8