4 Yorum

Selçuk Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Selçuk Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Selçuk Üniversitesi, Türkiye’nin büyük şehirlerinden birisi olan Konya’da yer almaktadır. Selçuk Üniversitesi’ndeki uzaktan eğitim faaliyetlerine değinecek olursak, karşımıza 2 tane uzaktan eğitim sistemi çıkmaktadır. Bu iki farklı uzaktan öğretim sistemine eğilmeden önce, Selçuk Üniversitesi’nde uzaktan eğitim faaliyetlerinin şu anda sadece kampüs içi öğrencilere yönelik olduğunu belirtelim. Yani Selçuk Üniversitesi öğrencisi değilseniz sisteme erişemiyorsunuz. Zaten üniversitenin uzaktan eğitim için kurduğu ayrı bir merkez de yok. Sadece 2 farklı eğitim portalı kurulmuş.

Makalemizin başında 2 farklı sistemden bahsetmiştik. Bu sistemleri ele alalım. Selçuk Üniversitesi çeşitli eğitim fakültelerinin derslerini uzaktan öğretim yöntemi ile veriyor. Bunlardan birisi de Teknik Eğitim Fakültesi derslerine yönelik olan eğitim portalı. Bu eğitim sistemi üzerinde Bilgisayar Sistemleri Eğitimi bölümü ve Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünün dersleri mevcut.

Bu bölümlere dikkat edilirse teknik eğitimlerin ağırlıklı olarak verildiği mühendislik alanına yakın bölümler. Bu noktada uzaktan eğitimin gücü ortaya çıkıyor ve en zor derslerin de bir şekilde e eğitim sistemi üzerinden verileceğini bizlere ispatlıyor. Bu derslere örnek vermek gerekirse Grafik Animasyon, Bilgisayar Programlama, Server Ağ Sistemleri, Emisyon Kontrol Tekniği gibi dersler.

Bahsettiğimiz bir diğer sistemde Fen Bilimleri, Mimarlık Fakültesi ve Sağlık Bilimleri derslerinin uzaktan eğitim yoluyla verildiği ikinci bir uzaktan eğitim platformu. Bu bahsettiğimiz sistemde çeşitli fakültelerde toplam 35 ders Selçuk Üniversitesi’nin örgün öğrencilerine uzaktan eğitim teknolojisi ile veriliyor.

Kısaca bilgi verdiğimiz bu iki eğitim yazılım sistemi altyapı olarak Moodle kullanılarak kurulmuş. Zaten diğer makalelerimizde de belirttiğimiz üzere Moodle dünyada en çok kullanılan eğitim yönetim sistemi. Sistemin kullanılması açısından da hem öğrenci hem de akademisyenlere yönelik kullanma kılavuzları yayına alınmış. Bu da ufak çapta da bir teknik destek hizmeti olarak görülebilir.

Selçuk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Bölümleri

  • Örgün öğrencilere yönelik bölüm dersleri

Selçuk Üniversitesi İletişim Bilgileri

Teknik Eğitim Fakültesi uzaktan eğitim ders portalı sitesi: http://moodle.selcuk.edu.tr
Fen Bilimleri, Mimarlık Fakültesi ve Sağlık Bilimleri uzaktan eğitim ders portalı: http://uzaktan.selcuk.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,

Yorumlar (4 Yorum)

  1. Ealtun diyor ki:

    Sadullah Bey şu anda çeşitli mecralarda bu şekilde bir lisans tamamlama açılası için çalışmalar var. Özellikle sağlık bakalığı kendi alanıyla ilgili lisans tamamlama meselesine çok sıcak bakıyor. Sendikal düzeyde bir başvuru bu bölümün açılmasına katkı sağlayacaktır. Fakat halihazırda şu anda böyle bir bölüm mevcut değil ne yazıkki.

  2. sadullah diyor ki:

    sağlık kurumları işletmeciliği lisans tamamlamaya başvurulabilir mi? sağlık kurumları işletmeciliği ön lisans mezunuyum.

  3. suskun diyor ki:

    c dersini cok seviyorum

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


üç × 6 =