28 Yorum

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi teknolojinin bütün imkânlarından istifade ederek öğrencilerin uzak öğrenim ile akademik kariyerlerinde ilerlemelerini sağlamaktadır. Sakarya üniversitesi, uzaktan öğretim alanında yapmış olduğu başarılı çalışmalarla adından sıkça duyurmayı başarmış, ses getiren bölümlerle iş hayatında üst noktalara gelmenizi sağlamayı hedefleyen bir üniversitedir.

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezinde birçok bölüm bulabilir, eğitim kariyerinizi yükseltmek için lisans ve yüksek lisans programlarını seçebilirsiniz. Uzaktan eğitim ile Sakarya üniversitesinden diploma alarak eğitim kariyeriniz için olumlu gelişmeler kaydedebilirsiniz. Böylece üniversite eğitimi alma şansını tekrar elde etmiş olur, farklı şehir ya da vakit problemi nedeniyle eğitiminizden vazgeçmiş olmak zorunda kalmazsınız. Lisans programları ile olduğu kadar yüksek lisans programları ile de dikkat çeken Sakarya üniversitesinde eğitiminize uzak öğrenim ile devam edebilirsiniz.

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

 • Mahalli İdareler ve Şehircilik
 • Türkiye Cumhuriyeti Tarihi
 • İşletme
 • Kamu Yönetimi
 • Maliye
 • Bilişim Teknolojileri
 • Mühendislik Yönetimi
 • Yönetim Bilişim Sistemleri
 • Eğitim Programları ve Öğretim
 • Middle East Studies
 • Toplumsal Yapı ve Sosyal Değişim Analizleri
 • Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği
 • Turizm İşletmeciliği
 • Finans ve İktisat
 • Kalite Yönetimi

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Karma Lisans Programları

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Programları

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

 • Dış Ticaret Uzmanlığı
 • C#, ASP.NET, Sql server Bilgisayar Programcılığı
 • E-Ticaret İşletmenliği
 • Maliye Muhasebesi
 • Kat Hizmetleri Yönetimi
 • Adobe Fireworks CS5
 • Banka Gişe Asistanlığı
 • Kalite Yönetim Sistemleri
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi
 • Kurumsal İletişim ve İmaj Yönetimi
 • Loıjistik Uzmanlığı
 • Para ve Fon yönetimi

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma veUygulama Merkezi Esentepe Kampüsü 54187 Serdivan/SAKARYA
Telefon: (264) 295 55 00
Fax: (264) 346 00 80
İnternet Sitesi: http://www.uzem.sakarya.edu.tr/

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitimin Açıköğretimden Farkı başlıklı makalemizde açıköğretimle uzaktan eğitimin farkı, uzaktan eğitimin açıköğretimden farkı ve uzaktan eğitimin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , ,

Yorumlar (28 Yorum)

 1. sena diyor ki:

  uzaktan eğitim öğrencileri yaz okuluna gidebilir mi

 2. Kadir diyor ki:

  Mrb dgs ile endüstri Mühendisliğine geçişte diplomada uzaktan Eğitim ibaresi yer alıyormu

 3. MURAT diyor ki:

  muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünüz var mı?

 4. murat yılmaz diyor ki:

  selam ya uzak tan egitim sitemiyle neden hukuk yok acaba varsa da biligisi bana yardımcı olurmusunuz.

 5. ayshe diyor ki:

  bilgi yönetimi mezunuyum lisans tamamlamak istiyorum..hangi bölüme geçebilirim bilgilendirirseniz sevinirim.

 6. merve diyor ki:

  merhaba,
  ben 2 yıllık muhasebe ve vergi uygulamaları mezunuyum uzaktan eğitimden yaralanmak istiyorum hangi bölümü seçmeliyim? başvuru tarihleri ne zaman?

 7. çiğdem diyor ki:

  İYİ ÇALIŞMALAR
  AÖF LABORANT VE VETERİNER SAĞLIK MEZUNUYUM.VETERİNERLİĞE GEÇİŞ YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM.ÜNİVERSİTENİZDE UZAKTAN EĞİTİM PROĞRAMINIZDA VETERİNERLİK BÖLÜMÜ VARMI?

 8. gül diyor ki:

  mrb ben smyo muhasebe mezunuyum lisans tamamlamak için dgs sınavına gireceğim fakat uzaktan eğitim istiyorum saü dgs ile gelen öğrenciye uzaktan eğitim veriyor mu ? bunu öğrenmek istiyorum lütfen bana yardımcı olablir misiniz ?

 9. Ealtun diyor ki:

  @jangat: Sadece Sakarya Üniversitesi’nde değil diğer üniversitedeki uzaktan eğitim ön lisans ya da lisans bölümlerini seçebilirsiniz. bunun için YGS sınavına girmeniz gerekiyor. Fakat bazı ön lisans bölümleri direk geçiş yoluyla endüstri meslek liselerinden öğrenci kabul ediyor.
  Net bilgi almak için ilgili uzaktan eğitim merkezini aramanızda fayda var.

 10. Ealtun diyor ki:

  Bahadır bey askerliğinizi uzaktan eğitim ile tecil ettirebiliyorsunuz. Özlük hakları bakımından örgün öğrencilerden hiçbir farkınız olmuyor

 11. Jangat diyor ki:

  Merhaba ;

  Endüstri Meslek Lisesi Mezunuyum ve Eğtim düzeyimi yükseltmek için mesleki Yüksek Okul veya Mühendislik Bölümlerniz varmı,
  Yardımlarınız için tşk.

 12. Bahadır diyor ki:

  Merhabalar UE lisans programları ASKERLİĞİ tecil ettiriyor mu???

 13. kenan diyor ki:

  şu telefonlara bakmayacaksanız neden numara veriyorsunuz …

 14. Salih diyor ki:

  Merhaba
  2005-2006 yıllarında sınavsız geçişle sakarya üniversitesi Mekatronik bölümünü kazandım .Fakat kayıt yaptırmadım yeni çıkan 2013 yılı öğrenci affı kapsamında tekrar kayıt yaptırabilirmiyim?

 15. ziyu diyor ki:

  minnettar ne demek ? saahiden nasıl minnettar kalınır ?

 16. seda diyor ki:

  bilgi yönetimi mezunuyum lisans tamamlamak istiyorum..hangi bölüme geçebilirim bilgilendirirseniz sevinirim. lisans tamamlama bi an önce olursa seviniriz gerçekten.

 17. kumsal diyor ki:

  mrb ben ziraat teknikeri mezunuyum..lisans tamamlamak istiyorum hangi bölümlere geçiş yapabilirim?yada ziraat ile ilgili bölüm açmayı düşünüyormusunuz? bilgilendirirseniz sevinirim.

 18. muhammet diyor ki:

  hangi sınavla giriyoruz uzaktan eğitim için (dgs,öss)

 19. murat diyor ki:

  ben ön lisans mezunuyum bu sene mezun oldum uzaktan eğitimle lisans yapmak istiyorum ama nasıl yapcam hiç bi bilgim yok sınava girmeme gerekiomu kayıt nasıl olcak hiç bilmiotum bi yardımcı olursanız sevinirim.

 20. emine diyor ki:

  uzaktn öğrtm iktisat öğrencileri okula kac gün gelyr ???

 21. hilal diyor ki:

  ben sakarya üniv. işletmeden mezun oldum kısa sınavlar ve vızelerı ıntterneten oluyosunuz bıde odevler ve tez var zorunlu staj var calıstıgınz bı yerı staj olarak gosterebılırsınız fınal sınazvları hafta sonları oluyo fınallerde okula gıdıyosunuz. ve kaldıgınız derseler varsa yaz okulunda verebırlısnız

 22. okan diyor ki:

  yaw yüzde30 u uzaktan olmasa ne olur anlamıyorum bunları, adam okula gelmeden okulu bitebiliyorsa zekidir bitiriyordur, yani ne diye illa okula gelmesini bekliyorsunuz anlamıyorum, sonuçta o sınavı geçmek için çalışmak gerekiyorsa, adamda emek verip çalışmış geçmişse, illaki sizin hocalarınızın suratını görmezse sınıfta mı kalacak..küçük çocuk mu bunlar el insaf…

 23. glsm diyor ki:

  iyi gnler ben şuan erzincan üni.bilgisayar öğretmenliğinde okuyorm ancak ikinci bi diploma için uzaktan eğitime başvurmak istedim ama arkadaşlarında dediği gibi hiç bir bilgim yok.ne yapmam gerekiyo acaba bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 24. mine diyor ki:

  mrb. ben bilgisayar tek. ve proğramlama mezunuyum. uz eğitimle bilgisayar ve öğretim tek. öğrt. bölümünden lisans tamamlama yapmak istiyorum. bunun için gereken şartlar ne? ara sınıftan başlama gibi bir durum sözkonusu mu? dönemlik ücret ne kadar isteniyor. bu konularda bilgilendirirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler..

 25. sedat diyor ki:

  iyi günler meslek lisesi elektrik bölümü mezunutum uzakatan egitim olarak sakarya ünivertesinde mekatronik yada eleokronik teknolojisi okuya bilirmiyim okuya bilirsen kaydımı nezaman ve nereye yaptıra bilirim teşekkürler

 26. hasan diyor ki:

  meslek lisesinde okuyosun mezun olduğunda bu yıl sınavsız geçiş son zaten o yüzden sınavsız geçişle uzaktan eğitim sakarya-gazi-mersin üniv. olarak seçim yaparsan ön lisans olarak birinden biri muhakkak tutacaktır.

 27. Şeyma diyor ki:

  ben lise son muhasebe öğrencisiyim… sakarya ünv işletme okumak istiyorum ve bunu mümkünse uzaktan eğitim sistemiyle gerçekleştirmek istiyorum… fakat uzaktam eğitim sistemini tam olarak bilmiyorum… kayıt olabilmek için girmemiz gereken bir sınav var mı? yada bu sistemde okuyabilmek için neler yapmalıyım?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


sekiz + 8 =