21 Yorum

Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans

Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans

Bilindiği üzere son yıllarda atak gösteren ve oldukça gelişen bir yapılanma da sağlık konusunda gerçekleşmektedir. Sağlık kurumlarının denetim mekanizmasının geliştirilmesi ile birlikte, gerek özel hastaneler gerekse devlet hastaneleri ve sağlık ocakları daha üstün anlayışlı bir hizmet sunmaya başlamışlardır. Bu durumda Sağlık kurumları işletmeciliği bölümünün değerini arttırıcı rol oynamıştır. Sağlık kurumları işletmeciliği bölümünü lisans düzeyinde bitirmiş kişiler için büyük bir fırsat niteliği taşıyan, uzaktan eğitim lisans diploması programları günümüzde mevcut hale gelmiştir. Bu programdan yararlanarak gerek devlet kurumlarında yönetici pozisyonunda atanmanız gerekse özel hastanelerde yönetici olabilmeniz mümkün olacaktır. Diğer yandan bu programda yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler önceden yalnızca Ankara ve İstanbul’da programın açılması sebebiyle zorluk çekmekteydiler. Bu durum uzaktan eğitim modeli ile aşılarak hangi şehirde yaşadığınızı önemsiz kılmış ve yüksek lisans programından yararlanabilir hale getirmiştir.

Uzaktan Eğitim Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitim İşletme Yüksek Lisans başlıklı makalemizde işletme mba, işletme mezunlarının yüksek lisans alanları ve işletme mezunu yüksek lisans bölümleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , ,

Yorumlar (21 Yorum)

 1. Derya diyor ki:

  2015 bahar dönemi hemşirelikte uzaktan yüksek lisans veren üniversite hangileri
  Atatürk ve İnönü Üniversite’si bahar Döneminde uzaktan öğrenci almayacağını bildirmiş
  Hemşirelikte uzaktan yüksek lisans açacak üniversite hangileri teşekkürler

 2. nurr diyor ki:

  A.t.t olarak calismaktayim ust ogrenim olarak aof sağlık kurumları işletmeciliği okuyorum .. hangi bolume nasil lisans tamamlayabilirim ?? Yardmci olurmusnz

 3. nurr diyor ki:

  A.t.t olarak calismaktayim ust ogrenim olarak aof sağlık kurumları işletmeciliği okuyorum .. hangi bolume nasil lisans tamamlayabilirim ??

 4. arzu diyor ki:

  laborant ve veteriner sağlık bölümüne lisans tamamlama verildimi acaba verildiyse kayıt tarihleri ne zaman yapılmaktadır.

 5. yunus emre diyor ki:

  Öncelikle kolay gelsin uzaktan Eğitim mühendislik Fakültesi açılmış diye duydum ne kadar doğru öğrenebilir miyim acaba

 6. efsun diyor ki:

  aöf işetme 4 yıllık mezunu sağlık kurumları işletmesi yükseklisans yapması şartı nedir.sağlık kurumları işletmesi uzaktan lisans tamamlama şansı verebilecekmi üniversiteniz.teşekkürler

 7. hatice diyor ki:

  ben inönü üniversıtesi ebelik mezunuyum ve aynı unıversıtemde yükseklisans istıyorum uzaktan istiyorum sağlık kurumları ıiçin basvuru ne zaman

 8. Laborantlık programı için lisans tamamlama konusunda yoğun bir talep olmasına rağmen maalesef hala böyle bir program mevcut değil.

 9. hasret diyor ki:

  labaront veterinerlik aöf mezunuyum bizede lisans tamamlama verildimi bilgi verebilirsiniz acaba ?

 10. Tülay Hanım şu anda size uygun olarak OMÜ Uzaktan Eğitimde Sağlık Kurumları Tezsiz Yüksek Lisans mevcuttur. Bilginize.

 11. Tülay Yakut diyor ki:

  Merhaba, lisans mezunu 16 yıllık çocuk yoğun bakım hemşiresiyim. Uzaktan eğitim-öğretim ile tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum, malatya aynı zamanda memleketim olduğu için inönü üniversitesini tercih ediyorum. Acaba 2014-2015 yılı için uzaktan eğitim ile tezsiz çocuk sağlığı ve hastalıkları yüksek lisans bölümü açılır mı ya da yine sadece cerrahi hemşireliği programı olacak ise yeni kayıtları devam eder mi ? teşekkürler

 12. UE_Rehberi diyor ki:

  ALEV hanım genellikle dönem ortaları ve dönem başlarında bu yüksek lisans programı için ilanlar yayına çıkmaktadır. Bu ilanları takip edip başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Örneğin bu program için 1 ay sonra başvurular açılmış olur.

 13. ALEV diyor ki:

  ebelik mezunuyum.sağlık kurumları yöneticiliği yüksek lisans yapmak istiyorum..nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 14. İBRAHİM BOZKURTR diyor ki:

  laborant ve veterinerlik önlisans menzunuyum. lisans tamamlama programına baş vurabiliyor muyum. hangi lisans tamamlama bölümüne kayıt yaptırabilirim

 15. ömer diyor ki:

  laborant ve veteriner sağlık bölümüne lisans tamamlama verildimi acaba verildiyse kayıt tarihleri ne zaman bilen varsa cevap verirse sevinirim.

 16. FESİH KAYNAK diyor ki:

  laborant veteriner sağlık mezunuyum uzatan eğitim hemşirelık bolumune kayıt yapabiliyormuyum duyduğum kadarıyla ataturk universitesi kayıt alıyormuş şartlar ve kayıt tarıhı hakında bilgi verebilirmısınz

 17. ELVAN CANSARAN diyor ki:

  laborant ve veterinerlik önlisans menzunuyum. lisans tamamlama programına baş vurabiliyor muyum.eğer baş vuramıyorsam üniversite sınavı ile lise diplomam ile yeni sınava girip tercih edebiliyor muyum.cevaplarsanız sevinirim.teşekkürler.

 18. canan diyor ki:

  hemşire mezunuyum. 2013-2014 sağlık kurumları işletmeliği bölümünde yüksek lisans yapmak istiyorum. Ahmet yesevi üniversitesinde nasıl bir üniversitedir, uzaktan eğitim almak istiyorum , bu sene mezun oluyorum, acil bilgi almak istiyorum. Bu bölümü okuyan arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim.

 19. fatih tanrıseven diyor ki:

  Anadolu üniversitesi iktisat lisans ve ilahiyat önlisans mezunuyum.Sağlık kurumları işletmeciliği uzaktan eğitim yüksek lisans yapmak istiyorum ALES sınavından sözel 79,29 EA 60 puan aldım. hangi üniversitelerde var şartları ve ücretleri nedir, hangisini önerirsiniz.

 20. hanife diyor ki:

  Diş Hekimiyim. Uzaktan eğitim ile Sağlık kurumları işletmeciliği bölümünde tezli yüksek lisans yapmak istiyorum. Nereye başvurabilirim. Yardımlarınız için teşikkür ederim.

 21. Rahmiye Saraç diyor ki:

  Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Mezunuyum.Uzaktan Eğitim ile Sağlık Kurumları
  İşletmeciliği Bölümünde Yüksek Lisans yapabilir miyim? Nasıl başvuru yapabilirim? Hangi sınava girmeliyim?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


dokuz + 9 =