1 Yorum

Perakendecilik Sertifika Programı

Perakendecilik Sertifika Programı

Perakendeci bir hizmetin tüketiciye ulaşmadan önceki son aracısıdır. Verilen hizmete göre değişse de perakendecilerin çoğunu günlük hayatımızda esnaf kimliğiyle tanırız. Dolayısıyla çoğu insan Perakendecilik bölümüyle ilgili hayattan gelen bir aşinalık sebebiyle dersin giriş kısmını başarıyla tamamlamış sayabiliriz.

Büyüklerimizin bir lafı vardır:”Ağız kokusu çekmek”.Bu deyim amiyane tabirle Perakendecilik bölümünün temel felsefesinden biridir. Perakendecilikle uğraşan büyüklerimiz bu işin inceliklerini yıllar boyunca tecrübe ederek öğrendiler. Biz ise bu basamakları daha bilinçli, daha sistemli ve daha bilimsel bir şekilde eğitimini alarak çıkma niyetindeyiz.
Günümüzde global dünya düzeninin getirisi nedeniyle her alanda kendini yenileyen sektörlerden biri olan Perakendecilik’in eğitimi de bir hayli önem kazandı. Bunun sebeplerinden biri insanların önüne çok fazla alternatif tüketim mallarının sunulmasıdır. Rekabetin yoğun olduğu bir sektörde zirveye oynamak kişinin kendini geliştirmesinin yanında bu işin akademik eğitimi de gerektirir. Bu yüzden üniversitelerin Perakendecilik bölümünü de pek yabana atmamanızı tavsiye ederiz.
Bu sertifikayı uzaktan eğitim yolu ile alabileceğiniz okullar:

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,

Yorumlar (1 Yorum)

  1. halil ibrahim işbilici diyor ki:

    Site yönetici ve yazarlarına gönülden katılıyorum,parekende sektörü her geçen gün çığ gibi büyüyor ve sektörün ne sattığını ve insanların ihtiyaçlarını bilen,namuslu,şerefli,haysiyetli profesyonellere çok ihtiyacı var!

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


9 + iki =