Yorum Yok

Perakendeciliğe Giriş Sertifika Programı

Perakendeciliğe Giriş Sertifika Programı

Perakendeciliğe Giriş bölümü kişilerin perakendecilik işinde dikkat etmesi gereken önemli unsurlar hakkında bilgi verir. Burada perakendeciliğe giriş bölümünün verdiği eğitim aslında sosyoloji ve iç mimarlıkla oldukça örtüşmektedir. Perakendecilikte tüketici davranışlarını bilmek yâda tahmin etmek sonradan oluşacak olumsuz durumların önünü kapatmak için önemlidir. Bu perakendecilikte hem zamanla olacak bir iştir hem de eğitimle… Bu yüzden Perakendeciliğe Giriş bölümünde alacağınız tüketici davranışları dersinin fazlasıyla faydasını göreceksiniz.

Perakendeciliğe Giriş’te bir diğer önemli husus ise mağazanın konumudur. Mağazanın konumu, ürünlerin dağılımı, ürünlerin sınıflandırılması bunlar tüketicinin işini kolaylaştıran ve daha rahat alışveriş yapmasını sağlayan unsurlardır. Tüketici satın almayı düşündüğü ürüne kendisi yaklaşmak ve test etmek ister ve genelde görevlilerin bulunmasından pek hoşlanmazlar. O yüzden ürünün tüketicinin kolayca göreceği ve ulaşacağı bir yerde olması önemlidir. Perakendeciliğe Giriş bölümünde alacağınız mağaza atmosferi dersinde bu konuları daha detaylı inceleyeceksiniz.
Unutmayın, insan kendisini çoğu zaman yeterli görür. Eksikleri yüzüne vurulana kadar… Eksikler yüzünüze vurulmadan harekete geçin.
Bu sertifikayı uzaktan eğitim yolu ile alabileceğiniz okullar:

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


dört + = 9