43 Yorum

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim

OndokuzMayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi 2009 yılında kurulmuş ve aynı sene uzaktan eğitim faaliyetlerine başlamıştır. O dönem yeni kurulan bir uzaktan eğitim merkezi olmasına rağmen, ilk etapta yaklaşık 5000 öğrenciye ebelik lisans tamamlama eğitim vermeyi rahatlıkla başarmıştır. Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol gereği ebelik lisans tamamlama programı 2012-2013 eğitim döneminde son kez öğrenci almıştır. Bundan sonra bu bölüme öğrenci kabul etmeyecek olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, yeni uzaktan eğitim programları ile eğitimine devam etmektedir. Nispeten Türkiye’de uzaktan eğitim alanında geç faaliyet göstermeye başlayan bir uzaktan eğitim merkezi olmasına rağmen OMÜ UZEM, Türkiye’de uzaktan eğitime yön veren bir konuma gelmeyi başarmıştır. Bu bağlamda uzaktan eğitim çalıştayı düzenlemiş, yeni kurulacak uzaktan eğitim merkezilerine rehberlik ve danışmanlık yapmış, bölge üniversiteleri ve bazı özel üniversitelere uzaktan eğitim altyapısı sağlamıştır. Bu açıdan bakıldığında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi dinamik ve aktif bir kurum profili çizmektedir.

Ondokuzmayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, uzaktan eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, sınav hizmetleri vermekte, üniversite bünyesinde yer alan eğitim ve seminer faaliyetlerine teknik destek sağlamakta, fakülte yönetimleriyle sürekli irtibat halinde olup uzaktan eğitim yoluyla öğrencilere yeni fırsatlar yaratma gayretindedir.
Teknik altyapısını deneyimli personelleri ile en verimli şekilde kullanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, uzaktan eğitim faaliyetleri veren tüm üniversiteler içerisinde aynı anda 3000 öğrenciyi belirli bir zaman diliminde çevrimiçi sınav yapabilen tek merkez konumundadır. Kampüs dışı eğitimin yanı sıra örgün öğrencilerine de 5i ortak dersleri veren merkez, altyapı ve teknoloji yatırımlarına ara vermeden devam etmektedir.
Ayrıca Ondokuzmayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, uzaktan eğitim öğrencilerine mezuniyet töreni düzenleyen, uzaktan eğitim alıpta öğrencilik duygusunu tam olarak yaşayamayan (uzaktan eğitimin dezavantajları adlı yazımız.) öğrencilerine bu eşsiz duyguyu tattıran ilk uzaktan eğitim merkezi durumundadır.

Ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi çeşitli bakanlıklar adına da sınavlar düzenlemektedir. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığı için Ağız ve Diş Teknikerliği sınavı ile Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları sınavını gerçekleştirmiştir. Yakın zamanda internet sitesini de yenileyen kurum, potansiyel ve mevcut öğrencilerine de en güncel bilgileri bu kanaldan veriyor.

Ondokuzmayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

Ondokuzmayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Programları

Ondokuzmayıs Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

 •  Evde Bakım Hemşireliği
 • Yerel Yönetimler
 • İtfaiye ve Zabıtalar İçin Görevde Yükselme

Onokduz Mayıs Üniversitesi Kampüs İçin Ortak Dersler

 • Türk Dili ve Tarih dersleri

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Kurupelit Kampüsü Atakum / Samsun / Türkiye
Telefon: 0362 312 1919, Dahili: 2010
Faks: 0362 457 5806
E-Posta: irtibat@uzem.omu.edu.tr
İnternet Sitesi: http://uzem.omu.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitimin Açıköğretimden Farkı başlıklı makalemizde açıköğretimle uzaktan eğitimin farkı, uzaktan eğitimin açıköğretimden farkı ve uzaktan eğitimin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , ,

Yorumlar (43 Yorum)

 1. aysun diyor ki:

  çocuk gelişimi ön lisans mezunları , üniversitenizde lisans tamamlama hakkı istiyoruz..maduriyetimizi lütfen dikkate alın.

 2. vildan diyor ki:

  COCUK GELİSİMİ LİSANS TAMAMLAMA hakki istiyoruz bu konuda yardimci olursaniz seviniriz ve biliyoruz ki bu bolumu sizin gibi egitimin hakkini veren bir universite yapabilir.tesekkurler:)

 3. daisy diyor ki:

  çoçuk gelişim 2 yıllık mezunları olarak lisans tamamlama hakkımızı istiyoruz lütfen sesimize kulak verin

 4. sabriye diyor ki:

  Çocuk gelişimi önlisans mezunuyum artık tamamlamak istiyorum tüm bölümlere verilen hakların bize de verilmesini istiyorum.

 5. aybala diyor ki:

  Merhabalar. Ben bu yıl üniversite sınavına girdim ve alaçam myo posta hizmetleri bölümünü tercih etmeyi düşünüyorum. Fakat kafamda dolaşıp duran, cevapsız birçok soru var ve benim zamanım darılıyor lütfen bana bilgi verin. Alaçam m y o uzaktan eğitimle alıyormuş, ücret isteniyor mu? uzaktan eğitim nasıl bir program bu bölüm için? evde oturarak mı okunur yoksa samsuna gitmek mi gerekir? istihdam alanı nedir? Lütfen bu bölümü okuyan abi ve ablalarımız, veyahut bilgi sahibi olan kişiler beni bilgilendirirseniz size minnettar olurum. Teşekkürler..

 6. gizem diyor ki:

  Omü de 2 yıllık truzim otelcilik okuyan birinin 2. senede uzaktan okuma şansı var mı ?

 7. melek diyor ki:

  sakarya üniversitesi shmyo mezunuyum . benim gibi binlerce önlisans mezunu arkadaşım var.maalesef hiçbirimiz bi okula yerleşemiyoruz önümüz engellerle kapalı bizde bölümümüzde kadrolu olarak çalışmak ve kabul görülmek istiyoruz.lütfen bölümümüzün lisans tamamlama programı açılsın.o kadar emek verdik çalıştık çabaladık hakkımız evde oturmak olmamalı.

 8. hatice diyor ki:

  çocuk gelişim 2. sınıftayım lütfen lisans tamamlama açilsın bizim gibi çalışanlara okuma hakkı verilsin

 9. sema diyor ki:

  merhabalar çocuk gelişimi bölümünde okuyorum bunu okul öncesi öğretmenliği ile 4 yıla tamamlamak istiyorum bunu 19 Mayıs Üniversitesinin uzaktan eğitim ile yapmasını ümit ediyorum ön kayıt formunu doldurdum hala haber bekliyorum lütfen açılsın artık.

 10. eda diyor ki:

  çocuk gelişimi lise mezunuyum …3 yıldır çalışıyorum…artık bölümümü okumak istiyorum..lütfen çocuk gelişimi bölümü açınız bu sene..şimdiden teşekkürler

 11. serpil diyor ki:

  merhabalar ben de yorum yazan arkadaşlar gibi ÇOCUK GELİŞİMİ [önlisans] mezunuyum bunun gibi birçok siteye yorum yazıyorum ve artık gerçekten birey olarak anlaşılmak istiyorum…bundan önce dgs ile aöf geçiş sağlandı ve 2000 kişi alındı madem böyle bir sistemle öğretmen olunmaz o hak verilmeden önce düşünülecekti hak hukuk mahşere kalacak gibi öylede olsun benim arzum dileğim bölümümü bitirmek lisansımı tamamlamak sayın yetkililer.. bunca mezun çocuk gelişimcilere nasıl bir isdihdam düşünüyorsunuz merak ediyorum hak ettiğimiz kpss kadrosunu dahi açmıyorsunuz 2013 atamalarında toplam 3 kişi alındı revamı bu..sizden temennim lisansımızı verin Allah rızası için lütfen…birileri duysun artık

 12. laz kızı diyor ki:

  ben cocuk gelişimi önlisans okuyorum lisans tamamlama hakkı istiyoruzzzzzzzzzzzzz lütfen acınnn duyun bizi artık

 13. meryem diyor ki:

  Ben çocuk gelişimi 2009 mezunuyum. Bu alanda 5 yıl okudum bu süreçte farklı okullarda staj yaptım.4 yıl çalıştım. İki adet yuksek onur belgesi aldım sayısız eğitim seminerlerine katılarak bir sürü sertifikalar aldım. Bu alanda daha iyi nasıl başarılı olabilirim diye çalışırken sürekli karşıma siz ön lisans mezunusunuz yetkiniz yok kadrolu degilsiniz gibi cümlelerle çalışma zevkimizi kırmaya çalıştılar ama biz bunlardan yılmadan meslegimizin hakkını verecegiz benim gibi lisans tamamlama hakkını bekeleyen öğretmen arkadaslarimada en yakın zamandda siz degerli yetkilileri mizden dört gözle lisans tamamlama hakkımızın verilmesini rica ediyoruz.

 14. sema diyor ki:

  mehrraba arkadaslar ne kadar çaba göstersek elimize fırsat vermiyorlar cok sıkıldım bu konuda kimsede hakkımızıda vermıcek sanırım çocuk gelişimi mezun olduğum halde acılmıcak işallah acılır sesımız bu sefer duyulur

 15. behice ÇETİN ERDEM diyor ki:

  üç yıldır lisans tamamlamak için haber bekliyoruz biz çocuk gelişimi ön lisans mezunları olarak her yerde hakir görülmekten bıktık okul müdürleri bile ücretli öğretmeniz diye beğendikleri sözleri yüzümüze söyleyip yok yere aşağılanmaktan bıktık yetkililerin dikkatine lütfen her bölüme verilen hak neden bizlere kapalı eşim sakat hasta ben çalışmalıyım aldığım ücretle evimi nasıl geçindiririm soruyorum size sayın MEB ve YÖK …….

 16. sabriye diyor ki:

  HAKKIMIZI İSTİYORUZ. ARTIK YETER EGE ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUM. ÖZEL BİR KOLEJDE ÇALIŞIYORUM. ORDA BİLE LİSANS MEZUNLARIYLA AYRIMCILIK YAPILIYOR NE LİSE NE ÜNİVERSİTE BİZ NEYİZ? LİSANS TAMAMLAMAK İSTİYORUZ………..

 17. rojda diyor ki:

  bende çocuk gelişimi mezunuyum uzak eğitim verilmesi beni ve çocuk gelişimi arkadaşlarımı çok sevindirir hayırlı haberler alma dileğiyle

 18. yıldız diyor ki:

  arkadaslar bu boyle olmaz birlik olup sesimizi duyuralım bu şekilde kımsenın bızı taktığı yok

 19. gülizar diyor ki:

  merhaba bende 2009 gaziantep üni çocuk gelşimi mezunuyum..bu yıl ücretli öğretmenlik bile yapaamdım artık bi adımız olsun istiyorum özele gidiyosun 400 lira aylık devlet kabul etmiyo bıktım artık vasıfsız sıfatından.LÜTFENNNNNNNNN. BİZDE LİSANS TAMAMLAMA HAKKI SUNULSUN 19 mayı üniversitesi rektörlüğündende yöktende yardım istiyoruz..yapın artık bişeyler…bizide düşünün…..

 20. ayşe diyor ki:

  çocuk gelşimi lisans tamamlama hakkını bizede verirseniz seviniriz.teşekkürler

 21. nevin diyor ki:

  Merhabalar ben de çocuk gelişimi mezunuyum lisans tamamlamak istiyorum. Fakat bir yrrlerr başvuru mu yapılacak onu anladkm.bir de dgsye girmek gerekiyor mu tesekkurler

 22. MERVE GÜL diyor ki:

  Çocuk Gelişiminden Bu yıl mezun olduk. Lisemizle birlikte 6 yıl okuduk. Bizlerde Lisans tamamlama hakkı istiyoruz. Bu Bizim en doğal hakkımız. Bitki ve hayvan yetiştirmek için lisans tamamlamaya ihtiyaç var. Bu bölümler için lisans tamamlama Açılıyorda. İnsan yetiştirmek Daha iyi bir gelecek hazırlamak için çaba harcayan ve 6 yılını vermiş biz çocuk gelişimcilerin neden önünü kapatıyorsunuz….? Bizler sizin üvey evlatınız değiliz.

 23. gülsüm diyor ki:

  bende çocuk gelişimi önlisans mezunuyum.bizede lisans tamamlama hakkı verilsin lütfen.bebeğim var.görsel eğitime gidemem.sitenize ön kayıtta yaptım.tel no da yazdım.bilgi verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler.

 24. nesrin diyor ki:

  önlisans çocuk gelişimi mezunuyum.açık öğretimden sadece bir yıl izin verdiniz geçiş hakkına bu haksızlık.ben ozaman mezun değildim ve açık öğretimide kapattınız.lütfen uzaktan eğtimi açın.19 mayıs ünv talep formu doldurduk.yök biran önce 2014e yetiştrr umarım

 25. Ruken diyor ki:

  Mrb ben çocuk gelişimi önlisans mezunuyum. Çocuk gelişimi önlisans mezunları olarak okul öncesi öğretmenliği lisans tamamlamak üstiyoruz.19 Mayıs ünv. yönetimi inş bizim sesimizide duyar bizede lisans tamamlama hakkı verir.

 26. ÇİĞDEM diyor ki:

  bu siteyi yeni gördüm 2yıllık önlisans mezunuyum veterinerliğe geçmek istiyorum omü uzaktan eğitime biraz önce online başvurdum aslında pek bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi?cigdemyedigozalper@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.TEŞEKKÜR EDERİM

 27. Ebru diyor ki:

  Bende çocuk gelişimi önlisans mezunuyum 3 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum bizede okul öncesi bölümü lisans tamamlama hakkı verilsin istiyorum…lütfen bizleride anlamanızı rica ediyorum.

 28. fatma yel diyor ki:

  Merhaba ben ön lisans çocuk gelişimi eğitimi mezunuyum. halk eğitimde usta öğretici olarak çalışıyorum. 2 yıllık mezun olduğum için istediğim kalitede ,düzeyde iş bulamıyorum. bizlere de bir an önce lisans tamamlamamıza olanak sağlarsanız sevinirim.
  lütfen bizlerin sesine kulak verin
  saygılarımla…

 29. müşerref diyor ki:

  çocuk gelişimi mezunuyum.bizlerde lisans tamamlamak istiyoruz.lütfen bizede kontejyan açın.

 30. müşerref diyor ki:

  çocuk gelişimi önlisans mezunuyum.6 yıldır ücretli anasınıfı öğretmenliği yapıyorum.çocuk gelişimi önlisans mezunu olarak bizde lisans tamamlamak istiyoruz.üniversitenizde uzaktan eğitimle bizim bölümede kontejyan açarsanız çok seviniriz.bizde bu ülkenin insanları olarak çocuklarımıza kalıcı eğitim vermek istiyoruz.lütfen artık bizimde sesimizi duyun.bizler iki yıl daha okumaya razıyız yeterki lisans tamamlayalım.üniversite yönetiminizden rica ediyorum lütfen iki bölüme verdiğiniz şansı bizede verin.umarım msjımı dikkate alırsınız.Saygılar

 31. esma diyor ki:

  okul öncesi egitim uzaktan egitim açılacakmıdır?

 32. GÜLCAN diyor ki:

  Çocuk gelişimi önlisans mezunları olarak okul öncesi öğretmenliği lisans tamamlamak üstiyoruz..
  BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİZ..

 33. merve diyor ki:

  arkadaşlar çocuk gelişimi 2+2 için 19 mayıs Ünversitesi uzaktan eğitim ön kayıt için 19 mayıs uzem kayıt formu deyip kayıt olun çünkü bölüm açılacak .

 34. mensure diyor ki:

  selamun aleyküm arkadaşlar inşallah bizide anlarlar.Allahtan ümit kesilmez kul kesmedikçe.bende çocuk gelişimi önlisans mezunuyum.ücretli çalışmakta bir şereftir sonuçta.Memnunum ama imkan sunulursa daha güzel bir nesil yetiştirilir.inşallah hayırlı sonuçlar alırız……………………………Aminnnnnn…………………………………………….

 35. Meral diyor ki:

  Önlisans çocuk gelişimi mezunu olarak “ÇOCUK GELİŞİMİ LİSANS TAMAMLAMA” hakkı istiyoruz. Bunu Çanakkale Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin yapacağından eminiz. İyi bir eğitim öğretim yılı olması dileğiyle.

 36. nesrin diyor ki:

  ben önlisans çocuk gelişimi mezunuyum ve halk egitimde usta ögreticiyim.hem çalışıp, hem lisansımı tamamlamak istiyorum.bizler sadece ebelik ve ilahiyatçılara verilen hakların bizede verilmesini talep ediyoruz.yeter artık ücretli kölelikten yorulduk.bizimde bir ünvanımız olsun.uzaktan egitim çocuk gelişimi lisans tamamlama bölümünün açılmasını rica eder saygılar sunarım.çocuklar bu ülkenin gelecegidir,umududur.

 37. imreeenn diyor ki:

  bizde çocuk gelişimi önlisans mezunları olarak okul öncesi öğretmenliği lisans tamamlamak üstiyoruz yardımcı olursanız seviniriz..bunun için ne yapmamız gerekli lütfennnnn bilgiii

 38. mehmet akıf kurbanoglu diyor ki:

  laborant veterıner saglık teknıkerlerı olarak hemsırelık lısan tamamlama ıstıyoruz onca mezun magdur durumdayız bırılerı bızımde sesımızı duysun artık

 39. seda diyor ki:

  okul öncesi uzem açılıyor mu ???? ne zaman??

 40. emine diyor ki:

  1997 lise mezunu ebeyim.çalışıyor olduğum için ebelik lisans eğitimimi devam ettiremedim.(1. sınıf terk).
  lise mezunu ebe veya hemşirelerede lisans tamamlayabilmemiz için fırsat verilecek mi.sağlık bakanlığı ve üniversitelerin bu konuda ortak çalışmaları var mı.yine yüksek oranda başvuru olacağına eminim.

 41. Gülay Dede diyor ki:

  Merhabalar ben önlisans ebelik bölümü mezunuyum. Psikoloji veya Davranış Bilimleri alanında lisans tamamlamak istiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim. iyi Çalışmalar

 42. funda diyor ki:

  okul öncesi öğretmenliği uzaktan eğitim var mı acaba ?

 43. kadriye çimentepe diyor ki:

  ebelik lisans tamamlama için tekrar öğrenci alacakmısınız?bilgi verirseniz sevinirim

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


üç + 4 =