19 Yorum

OMÜ İle MEB Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Protokolü İmzaladı

OMÜ İle MEB Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Protokolü İmzaladı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü arasında 17 Şubat 2014 tarihinde Eğitimde Lisans Tamamlama kapsamında bir protokol anlaşması imzalandı. İmzalanan protokol çerçevesinde bazı öğretmenlik bölümleri için lisans tamamlama kapısı açılmış oldu. Lisans tamamlama hakkı elde eden branşlar ise eskiden yüksekokul düzeyinde 2 ya da 3 sene öğrenim görmüş Fen Bilgisi ve Sınıf Öğretmenliği şeklinde.

Bu şekilde yüksekokul mezunu olup da lisans tamamlayacak durumda olan yaklaşık 10bin civarında öğretmen olduğu tahmin ediliyor. İmza töreninde açıklamalarda bulunan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan “Eğitim enstitüsü ve eğitim yüksekokulu mezunlarından, bakanlıkça herhangi bir tarihte sınıf öğretmenliği veya fen bilgisi öğretmenliği kadrolarına atamaları yapılmış olanların durumlarına uygun 2+2 veya 3+1 Lisans Tamamlama Programı’na kayıt yaptırabileceklerini kaydeden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, programların Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından uzaktan eğitim yöntemleriyle uygulanacağını” belirtti.

Programın öğrenci alımına başlaması için YÖK onayından geçmesinin gerektiği de ayrıca belirtildi.

İmza törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanı sıra; Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve çok sayıda bürokrat katıldı.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,

Yorumlar (19 Yorum)

 1. nurgul diyor ki:

  lütfen emeklerimiz boşa gitmesin uzem ile lisans tamamlama istyoruuuz bu bölümü bitirenlerin cogu evli ve acıkögretim mezunu lütfen bizlerede kolaylık tanıyın

 2. nafia diyor ki:

  Bende çocuk gelişimi önlisans mezunuym..birçok bölüme verilen lisans tamamlama hakkını istiyorum.

 3. nafia diyor ki:

  Bende çocuk gelişimi önlisans mezunuym..birçok bölüme verilen lisans tamamlama hakki bizede verilmesini istiyorum.Artik çocuk gelişimi önlisans mezunlarininda dikkate alinip bu konuda hakkmizin verilmesini talep ediyorum.

 4. zeynep diyor ki:

  bende diğer arkdaşlar gibi cocuk gelişimi meznuyuö ve tamamlama hakkı istiyoruz lutfen.

 5. sema diyor ki:

  2 yıllık çocuk gelişimi bölümünü okumaktayım lisans tamamlama hakkının verilmesini talep ediyorum.

 6. gökçen diyor ki:

  aynı proğramın 3 yıllık eğitim enstitüsü mezunu sosyal bilgiler öğretmenliği için yapılmasını dileriz

 7. nur diyor ki:

  bende makıne teknıkerıyım lısans tamamlama hakkı verılsın dgs cok yuksek puan ısatenmesı nerdeyse sınavı full yapmamız gerıkyor ama bı dgs jeojızk vs daha dusuk puanlarla gıdılebılınıyor barajı gectıkten sonra unv derce ıle bıtırsekte dgs engelıne takılıyoruz bence hakklar esıt olmalı

 8. orhan diyor ki:

  ziraat mühendisliği lisans tamamlama hakkı verilsin

 9. SEDA diyor ki:

  cocuk gelişimi için hakk tanınmasını önemle rica ediyoruz egitime onem veren bir ülkede çocuk gelişimi mezunlarını lısans tamamlama hakkı neden verilmiyolar acın artık su cocuk gelişimi lisans tamamlamayı

 10. şeyma diyor ki:

  Bende çocuk gelişimi önlisans mezunuym..birçok bölüme verilen lisans tamamlama hakki bizede verilmesini istiyorum.Artik çocuk gelişimi önlisans mezunlarininda dikkate alinip bu konuda hakkmizin verilmesini talep ediyorum…

 11. seda diyor ki:

  Cocuk gelisimi icin bir firsat bir sans taniyin artik sayin yetkililerr lutfennn onlisans mezunlari olarak sesimizi duyun lutfen:(

 12. zerda diyor ki:

  2 yıllık çocuk gelişimi mezunuyum 4 yıllığa lisans tamamlama hakkı istiyorum…

 13. ayşegül diyor ki:

  türkiyede en önemli mesleklerden olan okul öncesi öğretmenliği yada çocuk gelişiminin de 2+2 lisans tamamlama programınızı bekliyoruz. gerçekten maaduruz. sesimiz duyulsun artık.

 14. sibel diyor ki:

  ben çocuk gelişimine kayıt yaptırmayı düşünüyorum.puanlarımı yüksek tutarsam 4 yıllığa çevirebilirsin diyorlar. doğrumu

 15. METİN diyor ki:

  İNŞAAT TEKNİKERLERİ İÇİN LİSANS TAMAMLAMA HAKKI İSTİYORUZ

 16. hakan diyor ki:

  Ziraat mühendisliği lisans tamamlama bekliyoruz.

 17. Ayla diyor ki:

  Çocuk gelişimi 1. sınıf öğrencisiyim.Benim durumumda olan arkadaşlarım ve kendi adıma lisans tamamlama hakkı verilmesini talep ediyorum..

 18. Ayla diyor ki:

  çocuk gelişimi 1. sınıf öğrencisiyim.Benim durumumda olan arkadaşlarım ve kendi adıma lisans tamamla hakkı verilmesini talep ediyorum.

 19. meltem diyor ki:

  bende çocuk gelişimi mezunuyum bizede lisans tamamlama hakkı verilsin

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


+ 4 = sekiz