2 Yorum

Nevşehir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi

Nevşehir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi

Nevşehir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi yeni kurulmuş genç uzaktan eğitim merkezlerinden bir tanesi. Türkiye’de uzaktan öğretim teknolojisini kullanan üniversitelerin sayısının artması neticesinde bu alana yönelme kararı alan Nevşehir Üniversitesi Rektörlüğü, bu bağlamda kurumu faaliyete geçirmiştir.

Kurum elbette faaliyete apar topar geçmemiştir. İlk etapta uzaktan eğitim faaliyetlerini gerçekleştirme amacıyla Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğü Birimi oluşturulmuştur. Bu birimin çalışmaları neticesinde şu anda üniversite bünyesinde 7 birimde uzaktan eğitim sistemi ile ders verilmektedir. Elbette bu birimlere şu anlık sadece kampüs içi örgün öğrencilere yönelik dersler verilmektedir. Bu durumu genelde yeni kurulan merkezlerin uyguladığı bir nevi test yayınına benzetebiliriz. İlk etapta örgün öğrenciler, daha sonra kampüs dışı öğrenciler.

Kampüs içi öğrencilere verilen dersler ise Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili ve Temel Bilgisayar Teknolojileri dersleridir. Bu dersler 2012 – 2013 eğitim – öğretim yılından itibaren verilmeye başlanmıştır. Sistemde ders veren 9 adet öğretim elemanı vardır. Sistem üzerinden de öğrenciler soru – cevap etkinlikleri ile öğretim elemanlarına sorularını yöneltebilmektedirler.

Akademik Eğitim Yazılım Sistemi olarak Enocta Akademik Eğitim Platformunu kullanan Nevşehir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, işin içerik geliştirme tarafı için de yine aynı firmadan danışmanlık hizmetleri almıştır. Ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşları ile de yapılan etkinlikler sayesinde öğretim elemanlarının daha etkin ders içerikleri hazırlayabilmeleri için çalışmalar sürdürülmektedir.

Nevşehir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Bölümleri

  • Kampüs içi örgün öğrencilere yönelik ortak dersler

Nevşehir Üniversitesi İletişim Bilgileri

İnternet Sitesi: http://ue.nevsehir.edu.tr
Öğretim Yönetim Sistemi: Tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. funda berker diyor ki:

    meraba benim ygs puanım 235 tıbbı dökümantasyon bölümüne yerleşebilirmiyim uzaktan eğitim de

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


8 − = dört