1 Yorum

Namık Kemal Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Namık Kemal Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Namık Kemal Üniversitesi 2006 yılında Trakya Üniversitesi’nden ayrılarak kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Genç sayılabilecek bu üniversitemiz gençliğinin de verdiği dinamizm ile uzaktan eğitim alanında faaliyet göstermek için gerekli girişimlere başlamıştır.

Namık Kemal Üniversitesi şu anda uzaktan eğitim merkezi değil uzaktan eğitim birimi şeklinde uzaktan öğretim faaliyetleri yürütmektedir. Bunun sebebi ise YÖK’ten yasal izinler alınıncaya kadar bu şekilde faaliyet göstermek zorunda olmaları. Yani YÖK’ün izni olmadan bir merkez kurulamıyor. Bu bağlamda Namık Kemal Üniversitesi Uzaktan Eğitim Birimi 2008 yılında faaliyet göstermeye başladı

Kurum şu anda YÖK’den izin alamadığı için kampüs içi örgün öğrencilere yönelik ortak dersler vermektedir. Bu dersler ise şimdilik Türk Dili ile Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

Kampüs dışı uzaktan öğretim faaliyetleri olarak da girişimlerini sürdüren uzaktan eğitim merkezi, E-MYO kurmak için YÖK’e başvuruda bulunmuş. Bunun dışında e-sertifika ve e-hizmet içi eğitim programları kurum bünyesinde eğitim veriyor.
Namık Kemal Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi yükseköğretim camiasına eğitim faaliyetleri sunmanın yanında piyasaya ve özel sektöre de eğitim hizmetleri götürme hedefinde. Bu amaçla proje ve danışmanlık hizmetleri, canlı yayınlar ve akıllı sınıflar gibi sahip olduğu teknoloji altyapısını da sektör için kullanıma açıyor. İlgili hizmetler hakkında detaylı bilgiler kurumun internet sitesinde mevcut.

Söz internet sitesinden açılmışken, site üzerinde uzaktan eğitim ile ilgili yönetmelik ve mevzuatlar paylaşıma açılmış. Olumsuz olarak değerlendirebileceğimiz durumlar ise sitenin bir kısmının halen yapım aşamasında olması ve akademik LMS sisteminin (öğretim yönetim sistemi) tam manasıyla aktif hale gelmemiş olması durumu.

Namık Kemal Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

  • E-MYO bünyesinde ön lisans programları (YÖK onayı bekleniyor)

Diğer Uzaktan Öğretim Hizmetleri

  • E-Sertifikalar
  • E-Hizmet İçi Eğitim

Namık Kemal Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü Ana Bina Giriş Katı, Değirmenaltı/TEKİRDAĞ
Telefon: (0282) 250 1151
E-posta: nkuzem@nku.edu.tr
İnternet Sitesi: http://nkuzem.nku.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz.

Yorumlar (1 Yorum)

  1. melek diyor ki:

    Ben orgun egitime kayıt yaptırdım henüz baslamadım aynı bolumu acıktan devam etmek istiyorum yardımcı olurmusunuz acaba….nereye basvuru yapmam gperekir.

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


× bir = 1