Yorum Yok

Muhasebe Bilgi Yönetimi Sertifika Programı

Muhasebe Bilgi Yönetimi Sertifika Programı

Muhasebe Bilgi Yönetimi bölümü mezunlarının yaptığı iş, serbest muhasebeciler ve mali müşavirleri değişen yönetmelikler konusunda bilgilendirmek ve bu meslek gruplarına yeni ortaya çıkan mecralarda uygulanması gereken sistemi planlamak, sunmak ve tanıtmaktır.

Özellikle muhasebe departmanı bulunan büyük ölçekli firmalarda departmanın çizeceği rotayı ve uygulanacak teknikleri tasarlayan ve bunun belirli bir ahenk içerisinde uygulanması sağlayan muhasebe bilgi yönetimi bölümü mezunu yâda başka bir deyişle muhasebe şefidir.
Muhasebe Bilgi Yönetimi bölümü bu yapısıyla birtakım artı ve eksileri beraberinden getirmektedir.
Genel olarak muhasebe işinin koordinatörlüğü ve ar-ge tarafıyla ilgilenmesi, çoğunlukla sıkıcı denebilecek işlerden uzaklaşması işin artı yönü olsa da yürüttüğü koordinatörlüğün başarısız olması ve şirketin maddi-manevi kayıplara uğraması takdirde işinden olabilecek kadar hassas bir mevkii olması da işin eksi yönü olarak gösterilebilir.
Bu sertifikayı uzaktan eğitim yolu ile alabileceğiniz okullar

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


dokuz − = 1