1 Yorum

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi 2012 yılında kurulmuş olan çok yeni bir merkezdir. Kurumun temel amacı geniş kitlelere bilgi aktarmada kullanılan bilgi teknolojilerinin, özellikle son zamanların en yeni teknolojisi olan uzaktan öğretimin Muğla’da kullanımını yaygınlaştırmaktır. Merkez şu anda uzaktan eğitim fırsatından yararlanan öğrencileri için iki adet lisans tamamlama programı, kendi bünyesinde çalışan üniversite personeli için de bir adet sertifika programı yürütmektedir.

Bunların yanında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, örgün eğitim kapsamındaki Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Bilgisayar I, Türk Dili ve Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi derslerinin de uzaktan eğitim yöntemiyle verilmesi konusunda destek sağlamaktadır. Uzaktan eğitimde dersler senkron ve asenkron (eş zamanlı) yöntemler kullanılarak sunulacak, sizler de bu sayede derslere istediğiniz yerden ve istediğiniz zaman kolaylıkla erişebileceksiniz.

Merkez bilgisayarı ya da internet erişimi olmayan öğrencilerini de düşünmüş, böyle bir durumu olan öğrencilerine Enformatik Bölümü’ndeki laboratuvarı kullanma imkânı vermiştir. Bu da Üniversitenin öğrencilerine ne kadar değer verdiğinin ve eğitimi ne kadar önemsediğinin bir göstergesidir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Programları

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

  • Çevrimiçi Eğitmen

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ortak Zorunlu Dersler

  • Türk Dili Dersi
  • Temel Bilgi Teknolojileri
  • Bilgi ve İletişim Teknolojileri
  • Bilgisayar 1 Dersi
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Dersi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi
Telefon : (252) 2111283 – Uzm. Burcu Güvenç
Telefon : (252) 2111333 – Uzm. Nurhayat Kocatürk Kapucu
E-posta :uzem@mu.edu.tr
Enformatik e-posta : enformatik@mu.edu.tr
İnternet Sitesi : http://uzem.mu.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,

Yorumlar (1 Yorum)

  1. gizem diyor ki:

    ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ DİDİM MYO öğrencisiyim.Turizm ve otel işletmeciliği programında okumaktayım.Uzaktan lisans eğitimine kayıt yaptırmak istiyorum ve son sınıf öğrencisiyim nasıl yaptırabilirim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum…

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


3 × = dokuz