2 Yorum

Mevlana Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Mevlana Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim veren özel üniversitelerimizden bir diğeri de Mevlana Üniversitesi’dir. Uzaktan öğretim konusunda henüz taze olan Mevlana Üniversitesi’nin uzaktan eğitim mevzuatı 14 Ağustos 2012 yılında Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. (Bahsi geçen mevzuata buradan ulaşabilirsiniz.) Mevlana Üniversitesi’nin bu alandaki varmak istediği nokta mevzuatlarında da yazdığı üzere önlisans, lisans ve lisansüstü eğitiminde e-öğrenme temelli ders ve program açmak bu programları geliştirmek ve Mevlana Üniversitesi’nde verilmekte olan dersleri e-eğitim ile desteklemek şeklinde.

Uzaktan eğitim faaliyetlerine henüz başlayan Mevlana Üniversitesi’nin şu anda kampüs dışı öğrencilere yönelik uzaktan eğitim programı mevcut değil. Bunun sebebi de tahmin edeceğiniz üzere yeni kurulmuş olması. Şu anda sadece Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu (MUMYO) üzerinden örgün öğrencilere Yabancı dil, Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi, Türk dili dersleri verilmektedir. Bu dersler MEVUZEM eğitim portalı üzerinden öğrencilere ulaştırılmaktadır.

Kurumun destek noktasında öğrencilerine ve sistem üzerinden eğitim veren akademisyenlere yönelik hazırladığı sistem kılavuzları mevcut. Uzaktan eğitim ile verdiğiniz dersler ne kadar kaliteli olsun, teknik destek noktasında belirli bir seviyede olmayan üniversiteler ne yazık ki işin en önemli tarafını eksik yapış olmakta. Bu noktada yeni kurulan bir merkez olmasına rağmen işin bu boyutunu da ihmal etmeyen Mevlana Üniversitesi’ni tebrik etmek gerekiyor. Fakat internet sitesi üzerinden sıkça sorulan sorular, sisteme giremiyorum gibi teknik destek adı altında bir kısım oluşturan uzaktan eğitim merkezi bu sayfaların içeriğini boş bırakmış. Bunu da kampüs dışı öğrencileri olmamasına bağlayabiliriz. Merkez bünyesindeki uzaktan eğitim programlarının sayısı arttıkça, yardım içeriğinin artacağına hiç şüphe yok.

Mevlana Üniversitesi Uzaktan Eğitim Bölümleri

  • Örgün öğretim öğrencilerine yönelik kampüs içi ortak dersler

Mevlana Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Yeni İstanbul Cad. No: 235 42003 Selçuklu / KONYA
Telefon: 444 42 43
E-posta: mevuzem@mevlana.edu.tr
İnternet Sitesi: http://mevuzem.mevlana.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,

Yorumlar (2 Yorum)

  1. handan diyor ki:

    Keşke sadece kampüs içi öğrencilere verilmese, başkaları da bu hizmetten yararlanabilse :) Ama daha çok yeni zamanla o da olur :)

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


yedi + 7 =