Yorum Yok

Melikşah Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Melikşah Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim veren üniversiteleri incelediğimiz yazı dizimizde bu hafta Kayseri Melikşah Üniversitesi’ni mercek altına alıyoruz. Üniversitenin uzaktan öğretim faaliyetlerine geçmeden önce kısaca bir geçmişine değinelim.

Melikşah Üniversitesi, Kayseri’nin Talas ilçesinde kurulmuştur. Aslında ticareti ve girişkenliği ile ön plana çıkmış olan Kayseri ilinde bu zamana kadar bir vakıf üniversitesinin çıkmamış olması biraz ilginç bir durum. Yani Kayseri de kurulmuş ilk özel vakıf üniversitesi Melikşah Üniversitesi’dir.

Melikşah Üniversitesi’nin uzaktan eğitim faaliyetleri 2012 yılında başlamıştır. 2012- 2013 eğitim öğretim yılında örgün öğrencilerine uzaktan eğitim vermeye başlayan üniversitenin uzaktan öğretim öğrencileri ise kampüs içi örgün eğitim öğrencileri. Merkez şu anda örgün öğrencilere ortak derslerden olan Türk Dili ve Atatürk ilke ve İnkılapları dersini uzaktan eğitim kanalıyla vermektedir. Bunun dışında şu anda kampüs dışı uzaktan eğitim programları ne yazık ki yok.

Melikşah Üniversitesi Uzaktan Öğretim Bölümleri

  • Kampüs içi öğrencilere 5i ortak dersler

Melikşah Üniversitesi İletişim Bilgileri

İnternet Sitesi: Tıklayınız
Koordinatör: osonmez@meliksah.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


6 − = beş