5 Yorum

Mekatronik Bölümü Önlisans

Mekatronik Bölümü Önlisans

Makine, elektronik ve bilgisayar mühendisliği dallarının ortak kaynaşması sonucunda meydana gelen mekatronik bölümü, her 3 dalın içeriklerini kapsayan ve ortak paydada çözüm üretebilen kalifiye elemanları yetiştirmeyi hedefler. Bilgisayar çağını yaşadığımız bu dönem içerisinde, elektronik makinelerin tamamının içerisine bilgisayarın girmesi neticesinde doğmuş olan bu bölüm, son yılların en gözde meslek gruplarından birisi haline gelmiştir.

Çağın en popüler bilimlerinden birisi olan mekatronik, uzaktan eğitim modeli çerçevesinde okunabilen bir önlisans programdır. Aynı bölümün lisans düzeyinde de eğitimi verilmekte olup bu programı başarıyla bitirip sertifikasını alan kişiler için 2 yıl daha okuyarak mekatronik mühendisliği lisans diplomasına sahip olma hakları bulunmaktadır. Bu denli değerli bir bölüm olan mekatronik bölümü mezunları arasında, kendisini yetiştirmiş bir birey için iş bulma sıkıntısı yaşamayacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Uzaktan Eğitim Mekatronik Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , ,

Yorumlar (5 Yorum)

 1. akın diyor ki:

  merhaba bu bölüme ne zaman başvuru yapılmalı nasıl bir yol izlenlenmi yardımcı olursanız sevinirim

 2. ali candaş diyor ki:

  s.a beyler 2 yıllık mekatronik fakültesi okuyan kişi mühendis çıkıyormus doğrumu acaba bana bunu lisede hocamız söylemişti

 3. şeyhmus diyor ki:

  s.a. ben şeyhmus çetinkaya i. ü. ilahiyat okuyorum 4 yıllık ilahiyat okurken aynı zamanda Mekatronik Ön Lisansı da okuya bilirmiyim

 4. Onur diyor ki:

  Merhaba ;

  Ön lisans yaptıktan sonra lisans tamamlama için sınav varmıdır yoksa direk devam edilebiliyor mu?

 5. sedat çelik diyor ki:

  merhaba ben teknik lise makina bölümü mezunuyum(2001 yılında mezun oldum), mekatronik bölümüne uzaktan eğitim için sınavsız geçebilirmiyim, geçemezsem bu bölüm için kaç puan almam gerekir.

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


8 − beş =