2 Yorum

Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim vermeye başlayan bir diğer özel üniversitemiz de Maltepe Üniversitesidir. Teknolojinin getirdiği nimetlerden faydalanarak eğitim faaliyetlerini daha geniş kitlelere sunma amacıyla kurulan, Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (MUZEB), öğrenci ve öğretim elemanını zaman ve mekândan bağımsız olarak bir araya getirmiştir. Hatta uzaktan öğretim veren çoğu üniversitenin yapmaya yanaşmadığı bir şeyi yapmış, uzaktan eğitim derslerini vermek amacıyla ihtiyaç duyulan eğitim platformunu kendisi geliştirmiştir. Bu bağlamda Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Türkiye’de uzaktan kendi alt yapısını geliştiren sayılı üniversiteler arasında yerini almıştır.

Tüm bunların yanı sıra Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi ve Yabancı Diller Bölümü’nün birlikte hazırladığı eLiveEnglish Temel İngilizce Eğitim programı da uzaktan eğitim ile verilmektedir. Yabancı dil eğitimine ihtiyaç duyan ve bu eğitimi almak isteyen herkes bu programa katılabilir.

Ayrıca Maltepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu (e-MYO) uzaktan öğretimle, Bilgisayar Programcılığı, İşletme Yönetimi ile Muhasebe ve Vergi Uygulamaları uzaktan eğitim programlarını geçmiş dönemlerde uzaktan öğretim teknolojisi ile vermiştir. Ancak yeni dönemde e-MYO programlarına yeni öğrenci alınmayacaktır.

Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Programları

Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

 • Temel İngilizce
 • e-lojistik
 • e – İnsan Kaynakları Yönetimi
 • İş İngilizcesi Sertifika Programı

Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön lisans Programları

 • Bilgisayar Programcılığı
 • İşletme Yönetimi
 • Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: T.C. Maltepe Üniversitesi, 2009 Marmara Eğitim Köyü 34857 Maltepe – İSTANBUL
Tel: (0 216) 626 10 50 (pbx)
Fax: (0 216) 626 10 70
E-posta: ue@maltepe.edu.tr, muyad@maltepe.edu.tr
Web Adresi: http://muzeb.maltepe.edu.tr/
Diğer iletişim bilgileri için buraya tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitimin Açıköğretimden Farkı başlıklı makalemizde açıköğretimle uzaktan eğitimin farkı, uzaktan eğitimin açıköğretimden farkı ve uzaktan eğitimin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. Bölüm hakkında detaylı bilgileri eklemeye çalışıyoruz fakat ilgili üniversitenin uzaktan eğitim merkezini arayıp detaylı bilgi talep etmek sanırsak en doğrusu.

 2. gökçen diyor ki:

  merhaba,
  e – İnsan Kaynakları Yönetimi hakkında bilgi alabilir miyim acaba?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


dokuz − 2 =