Yorum Yok

Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Önlisans

Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Önlisans

Kontrol ve otomasyon teknolojisi ön lisans programının temel amacı, endüstriyel bazda faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının ara eleman ihtiyacını karşılamaktır. Bu bağlamda okutulan dersler, mühendislik bilimleri, teknik resim, CNC makineleri, mekanik dersle olarak sayılabilir. Bölüm genel anlamda endüstri mühendisliği bölümünün ön lisansda okutulan kısmı şeklinde düşünülebilir.
Bu meslek dalında çalışmayı hedefleyen kişilerin, fen bilimlerine yatkın olması, teknik açıdan kabiliyetli olması gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olan kimseler kontrol ve otomasyon teknolojisi ön lisans programını uzaktan eğitim modeli çerçevesinde okuyabilir ve diploma sahibi olabilir. Bu programı başarıyla tamamlamış ve kendisini geliştirmiş bireyler için, son yıllarda sanayi açısından büyük gelişme gösteren ülkemizde iş bulma konusunda sıkıntı çekmeyecekleri söylenebilir.

Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Ön Lisans Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


iki + = 3