7 Yorum

Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Kocaeli Üniversitesi 1992 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Kocaeli Üniversitesi 17 Ağustos 1999 depreminde büyük hasar görmüş, maddi varlığının yaklaşık %75 ini kaybetmiştir. Bir süre prefabrik sınıflarda ve çadırlarda eğitim veren üniversite tüm bu olumsuzluklara inat hızla binalarını onarmış, eğitim öğretime ara vermeden devam etmiştir. Bu durum aslında üniversitenin eğitime ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

1999 depreminde fiziksel imkânsızlıklarla eğitim veren Kocaeli üniversitesi, bugün zaman ve mekân engellerini de kaldırarak tüm Türkiye çapında eğitim vermeye başlamıştır. Bunu da 2005 yılında kurduğu Kocaeli Uzaktan Eğitim Merkezi ile gerçekleştirmektedir. Günümüzde sosyal imkânsızlıklar nedeniyle eğitimini tamamlayamayan bireylerin çıkış noktası olan uzaktan öğretim ihtiyacını, tecrübe ve bilgisiyle erkenden fark eden kurum, Türkiye’deki çoğu üniversiteden daha erken harekete geçerek uzaktan eğitim faaliyetlerine başlamıştır.

Fakat Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin kurulmasının üzerinden 7 sene gibi bir zaman geçmesine rağmen maalesef merkezde sadece 2 adet yüksek lisans,3 adet ön lisans programı bulunmaktadır. Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin verdiği uzaktan eğitim programı sayısı açısından biraz geride kaldığını söylersek sanırım yanlış olmaz.Ayrıca kurumun internet sitesinde yer verdiği yüksek lisans programlarından biri olan, Halkla ilişkiler uzaktan eğitim yüksek lisans programı hakkında herhangi bir bilgi verilmemiştir. Muhtemelen bu programın önümüzdeki dönem açılması planlanmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Umuttepe Yerleşkesi, 41380, Kocaeli
Tel: 0 (262) 303 1298
Fax: 0 (262) 303 10 33
E-posta: uzem@kocaeli.edu.tr
İnternet sitesi: http://uzem.kocaeli.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , ,

Yorumlar (7 Yorum)

 1. barış diyor ki:

  Kocaeli üniversitesinde elektrik yada elektronik bölümleri ile ilgili uzaktan öğretim var m? varsada başvuru yapmam için gerekli şeyler nelerdir? 2 YILLIK…. LİSE SON ÖĞRENCİSİYİM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM

 2. Hediye diyor ki:

  Merhaba,
  Ben 2 yıllık lojistik önlisans bölüm mezunuym. Dgs sınavı ile uzaktan eğitim görebilecegim bölümler var mı varsa hangi üniversiteler de var. Bunun için bilgi verirseniz çok sevinirim.

 3. tuğba diyor ki:

  uzaktan eğitim nasıl oluyo düz lise mezunuyum,düz lise mezunları için varmı,sınavdan kaç puan almak gerekiyo,hangi bölümler var dersleri internetten saat kaçta veriliyo bu konular hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

 4. Emre diyor ki:

  Çalışma için teşekkür ediyoruz. Gerçekten büyük kolaylık. UE hizmeti veren tüm üniversitelere tek bir sayfa üzerinden ulaşabiliyoruz.

 5. tugba diyor ki:

  2yıllık önlisans işletme mezunuyum yıllık lisans tamamlayabiliyomuyuumm

 6. esra diyor ki:

  okul öncesi uzaktan egıtım varmı?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


− dört = 3