6 Yorum

Kırıkkale Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Kırıkkale Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Kırıkkale Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi 10 Haziran 2009 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik ile kurulmuş ve aktif olarak faaliyetlerine başlamıştır. Merkez aktif çalışmaları ile ön plana çıkmıştır. Açıkçası kurum bizlere dinamik ve sosyal bir uzaktan eğitim merkezi izlenimi verdi.

Kırıkkale Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde şu anda yüksek lisans ve lisans eğitimleri bulunmamaktadır. Fakat kurum sertifika ve kurs eğitimlerine ağırlık vermiş, bu bağlamda da dikkate değer girişimlerde bulunmuştur. Merkez bünyesindeki uzaktan eğitim sertifika ve kurs programlarına yazımızın ilerleyen kısımlarında değineceğiz.

Kırıkkale Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi ayrıca örgün eğitim öğrencilerine de kampüs içi dersler vermektedir. Bu doğrultuda şu anda bilgisayar dersi bazı örgün öğretim bölümlerine uzaktan öğretim teknolojisi ile verilmekte.

Uzaktan eğitim merkezinin internet sitesine şöyle bir göz attığımızda, uzaktan öğretime aday olan bireyler için can simidi olan “Sıkça Sorulan Sorular” bölümünün oldukça kapsamlı olduğunu gördük ve sevindik. Çünkü incelediğimiz uzaktan eğitim merkezleri arasında pek azında bu duruma rastladık. Sıkça sorulan sorular sayfasında uzaktan eğitim ön lisans, sertifika ve uzaktan eğitim sisteminin işleyişi hakkında ayrı ayrı başlıklar olması da bir diğer pozitif durum.

Kurum hakkında ön bilgilendirmeyi yaptıktan sonra verilen uzaktan eğitim programlarına göz atacak olursak;

Kırıkkale Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

Kırıkkale Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

 • Temel PLC Programlama
 • İş Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitim
 • İşyeri Hekimliği Temel Eğitim
 • E-bilgisayar programcılığı
 • Serbest Müşavir Mühendis

Kırıkkale Üniversitesi Uzaktan Eğitim Kursları

*Bu kurslar örgün ve uzaktan olmak üzere karma şekilde eğitim vermektedir.

 • Kalite Yönetim Sistemi ve İş Sağlığı ve İş Güvenliği (İÇDENETÇİ EĞİTİMİ)
 • AUTOCAD Eğitimi
 • ÜDS Kursu

Kırıkkale Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: Merkez Yerleşke 71450, Yahşihan / KIRIKKALE
Telefon: (318) 357 34 48, (318) 357 42 42, Müdür: 1272, Bilgi İşlem: 1273, Öğrenci İşleri: 1274
Fax: (318) 357 34 49
E-posta: kuzem@kku.edu.tr, kukuzem@gmail.com
İnternet Sitesi: http://kuzem2.kku.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitimin Açıköğretimden Farkı başlıklı makalemizde açıköğretimle uzaktan eğitimin farkı, uzaktan eğitimin açıköğretimden farkı ve uzaktan eğitimin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,

Yorumlar (6 Yorum)

 1. dolunay diyor ki:

  ben 2001 aöf halkla ilişkiler mezunuyum.liseden çocuk gelişimi okudum.şimdi öğretmenlik yapabilmek için çocuk gelişimi uzaktan eğitimi istiyorum ama nasıl yapılır ve fiyatları nedir bilmiyorum.ayrıca evliyim ve ankara da oturuyorum.okula gidip gelmem gerekir mi?nasıl yapacağım ve nereye başvuracağım bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 2. Gülşan diyor ki:

  Çocuk Gelişimi hac ücreti ne kadar, kayıtları okula gelip yaptırmak zorunlumu ve yüz yüze dersleri nail oluyor

 3. cesur diyor ki:

  selam,
  Geçen sene Kırıkkale ünv.uzaktan eğitim elektrik bölümüne kayıt oldum,şu an iki dönemim bitti.dersleri mesai saatleri dışında daha önceden ders saatini mail ile bilgilendirdikten sonra online olarak işliyoruz ders sırasında analaşılmayan kısımları sorabiliyoruz aynı zamanda ders kaydıda yapıldığı için derse katılamayan yada tekrar dinlemek isteyenler kayıttan izleyebiliyor.Ayrıca mesai saatlerinde anlaşılmayan konular için hocalarımızı arayıp sorabiliyoruz.Final yada bütünlemeye gittiğimizde (Kırıkkale dışından gelenler için) okulun yurdunda kalabiliyoruz.İstanbuldan 560 km civarında özel araç ile ortalama 7 saat sürüyor.biz 3 arkadaş birlikte gittiğimiz için yol masraflarınıda bu şekilde bölmüş oluyoruz. ben ve arkadaşlarım şu an için memnunuz.

 4. ceren ak diyor ki:

  mrb üniversitenizde uzaktan eğitim yoluyla çocuk gelişimi lisans tamamlama bölümü açılacak mı?

 5. SEMİH diyor ki:

  2013 yılı PLC Kursları ne zaman veriliyor?

 6. selçuk diyor ki:

  Kırıkkale Üniversitesi uzaktan eğitim merkezindeki » PIC Programlama Kursu
  » PLC Kursu
  nasıl katılabilirim bu konuda bana yardımcı olunursa sevinirim bide hangi PLC Programları veriliyor temel düzeydemi kurslar sadece ön bilgi maiyetindemi?
  sertifikaların geçerliligi nedir?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


× iki = 6