1 Yorum

Kimya Teknolojisi Önlisans

Kimya Teknolojisi Önlisans

Kimya denildiğinde maalesef ülkemizde ilk akla gelen olgu, sabun, deterjan yapımı olmaktadır. Oysa ki kimya branş olarak bakıldığında, kozmetikten, çimentoya, gıdadan, boya sanayine, enerjiden, plastik sanayine kadar aklınıza gelebilecek bütün sektörlerde mevcut olan ve olması zorunlu olan bir sektörü kapsar. Öyle ki şu anda hali hazırda üretim yapan bütün fabrikalarda bir adet kimya uzmanı mutlak suretle çalışmakta yada çalıştırılma zorunluluğu bulunmaktadır.

Kimya teknolojisi ön lisans programı 2 yıllık bir süreç içerisinde, uzaktan eğitim çerçevesinde okunabilmektedir. Bu bölümün tek dezavantajı, ülkemizde kimya alanında çok sayıda uzmanın bulunması gösterilebilir bu dezavantajlı durumu yenmek ise tamamen kişinin hassasiyetiyle orantılıdır. Kişi mesleğine ne kadar önem verir ve ne kadar çok bilgi sahibi olursa iş bulma sıkıntısını da aynı ölçüde yenecektir. Ayrıca 2 yıl sonra bu sertifikayı alan kişi 2 yıl daha okuyarak 4 yıllık lisans mezunu olabilir ve kimyager unvanı alabilir.

Bu bölümü uzaktan eğitim ile veren okullar:

Bir önceki yazımız olan Elektronik Teknolojisi Bölümü Önlisans başlıklı makalemizde elektronik bölümü, elektronik haberleşme teknolojisi bölümü ve elektronik teknolojisi iş alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , ,

Yorumlar (1 Yorum)

  1. muttalip diyor ki:

    slm arkadaşlarr ben lise ikiye geçtimm ve alan olarak kimya teknolojisi seçtimm sizce iyi yaptımmı ??

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


iki + = 9