1 Yorum

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Uzaktan Eğitim

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Uzaktan Eğitim

Türkiye’de uzaktan eğitim veren tüm üniversiteleri araştırdığımız yazı dizimizde bugünkü inceleyeceğimiz üniversitesi İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü. Uzaktan öğretim bakış açısına İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü şimdiye kadar aşina olduğumuz bir sistemden farklı olarak yaklaşıyor. Uzaktan öğretimi, örgün öğretimi destekleyici daha doğrusu bütünleyici olarak kullanan kurum, çeşitli sebeplerden ötürü derslere gelemeyen öğrenciye ders alma imkânı veriyor. Tabi bu ‘ayrıcalık ’sadece yüksek lisans öğrencilerine verilmiş. Yani lisans, ya da önlisans öğrencileri uzaktan eğitim sisteminden faydalanamıyor.

Yüksek lisans programı kapsamında verilen her örgün dersin elbette uzaktan öğretim versiyonu bulunmuyor. Bu kapsamda açılan derslere Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsünden ulaşılabiliyor.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü internet sitesinden özendirici olabilmek için bu sistemden eğitim alan öğrencilerle röportajlar yapmış. Hatırı sayılır miktarda öğrencinin fikirleri alınmış ve öğrenciler bu uzaktan öğretim sisteminin kendilerine kazandırdığı avantajların neler olduğunu belirtmişler.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Uzaktan Eğitim Merkezi’nin internet sitesinde, öğrencilere ve sistemi anlamak isteyenlere yardımcı olmak amacıyla sıkça sorulan sorular kısmında kabaca sistem hakkında bilgiler sunulmuş. Buradan hiçbir fikir sahibi olmasanız dahi kurumdaki uzaktan öğretim işleyişi hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Uzaktan Eğitim Bölümleri

  • Yüksek Lisans Öğrencilerine Yönelik Örgün Eğitim Dersleri

Kurumun İletişim Bilgileri

İnternet Sitesi: http://ue.iyte.edu.tr

Mühendislik Ve Fen Bilimleri Enstitüsü İçin

E-posta: muhfenbe@iyte.edu.tr
Telefon: 0232 750 6350, 0232 750 6355
İnternet sitesi: http://enstitu.iyte.edu.tr

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı İçin

E-posta: oidb@iyte.edu.tr
Telefon: 0232 750 63 00
İnternet Sitesi: http://ogrenciisleri.iyte.edu.tr

Uzaktan Eğitim İle İlgili Teknik Sorunlar İçin

Teknik Sorumlu: Mesut Güngör
E-posta: mesutgungor@iyte.edu.tr
Telefon: 0232 750 7786 – 7667-765

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz.

Yorumlar (1 Yorum)

  1. [...] İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü [...]

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


6 × iki =