Yorum Yok

İşyeri Hekimliği Ve İş Güvenliği Uzmanlığı

İşyeri Hekimliği Ve İş Güvenliği Uzmanlığı

Firmaların kalite güvence ve kontrol mekanizmaları arasında bulunan iş güvenliği ve işyeri hekimliği, belirli sayıda çalışanı bulunan bütün kuruluşlarda uyulması gereken ve bu konuda uzman olan kişilerin bulundurulması zorunluluğunu kapsayan bir konudur. Zorunluluğun doğuş noktası elbette çalışanların güvence içerisinde, gerekli bilgileri almış olmaları ve bu sayede hayati riskleri minimuma indirmektir.

Gerek ülkemizde gerekse diğer ülkelerde iş sahası içerisinde meydana gelen kazalar, hayati risk taşımaktadır. Öncelikli olarak “insan sağlığı” düşünüldüğü zaman işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanının önemi ortaya çıkacaktır. Bunun yanı sıra belirli sayıda işçi çalıştıran firmalarda bu konuda uzman kişilerin varlığı kamusal denetim mekanizmaları tarafından kontrol edilmekte, olumsuz bir durumla karşılaşıldığında ise olay iş yerinin kapanması boyutuna dahi gelebilmektedir. Konu bu derece hassas olunca bu, İşyeri hekimliği ve İş güvenliği Uzmanının sistem içerisindeki değeri de artış göstermektedir. Bu konuda bilgi sahibi olmak ve bir sertifikaya sahip olabilmek için, uzaktan eğitim modelini seçebilir, firmalar için aranılan eleman olabilirsiniz.
Bu sertifikayı uzaktan eğitim ile alabileceğiniz okullar:

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


8 − = bir