30 Yorum

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Türkiye’deki sayılı okullardan olan ve eğitim kalitesi tartışılmaz olan İstanbul Üniversitesi’nin de uzaktan eğitim merkezi, kendine yakışır şekilde faaliyetlerine devam etmektedir. İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi 20 Ağustos 2009 tarihinde kurulmuştur. 2009 senesinde kurulmasına rağmen bünyesinde bir çok sertifika, lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans programları mevcuttur ve bunların sayısını her geçen gün artırmaktadır. Uzaktan öğretime ne kadar önem verdiğini açtığı programlarla ortaya koyan İSUZEM çalışmalarına devam etmektedir.
Ayrıca kurumun internet sitesi aktif olarak çalışmakta, yapılan etkinlikler ve faaliyetler kamuoyuna duyurulmaktadır. Kurum öğrencilerin teknik ve idari konularla ilgili sorularına hızlı cevap verebilmek için Öğrenci Çağrı ve Danışma Sistemi kurmuştur. İSUZEM çağrı merkezi kuran bir kaç üniversiteden birisidir. Çağrı merkezinin 08:00-22:00 arası hizmet verdiğini de belirtmeden geçmeyelim.
Merkezde profesyonel tasarımcılar, mühendisler, programcılar çalışmakta buda kurumun tekniğini arttırmaktadır. Bu kadar övgüyü hak eden merkezin programlarına bakacak olursak;

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

 • Enformatik
 • Sermaye Piyasası Uzmanlığı(tezsiz)
 • Finansal Ekonometri
 • Müze Yönetimi Bilim Dalı
 • Kültürel Miras Alanlarının Yönetimi Bilim Dalı

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Programları

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Programları

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sertifika programları

 • Hastalıkların Moleküler Mekanizmaları
 • Cisco Networking Academy

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Bozdoğan Kemeri Cad. No: 4 Beyazıt / İstanbul
Telefon: 0 212 440 00 44
Faks: 0 212 440 00 45
İdari İşler Birimi: 0 212 440 00 47
İnternet sitesi: http://uzaktanegitim.istanbul.edu.tr
Ayrıca tüm sorularınıza aşağıdaki adresten cevap bulabilirsiniz.

http://uzaktanegitim.istanbul.edu.tr/cozum/

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitimin Açıköğretimden Farkı başlıklı makalemizde açıköğretimle uzaktan eğitimin farkı, uzaktan eğitimin açıköğretimden farkı ve uzaktan eğitimin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , ,

Yorumlar (30 Yorum)

 1. burcu diyor ki:

  Merhabalar,

  Hastalıkların Moleküler Mekanizmaları sertifika programı açılmıyor mu acaba? nasıl bilgi edinebilrim?

 2. Yıldız diyor ki:

  COĞRAFYA, LİSANS PROGRAMI, (AÇIKÖĞRETİM) bölümünü bu yıl kazandı Dicle ünv. derslere girebiliyor muyum? bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz

 3. ali çakıcı diyor ki:

  uludağ üniversitesi myo pazarlama son sınıf öğrencisiyim.

  bu yıl lys girip ıstanbul üniversitesi açık uzaktan öğretim halkla ilişkiler bölümünü seçmek istiyorum.
  Bu yıl okuduğum bölümden mezun olamazsam ilgili bölüm açık eğitim olduğu için kayıt yaptırabilirmiyim

 4. elif diyor ki:

  Bilgiler için teşekkürler.Ayrıca birde üniversitelerin harç ödemeleri hakkındada bilgi verirseniz seviniriz..

 5. Bircan diyor ki:

  Merhabalar..
  Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi istiyorum fakat şartlar ne tam olarak bilmiyorum .Puan türü ve kaç puan gerekiyor yardımcı olablir misiniz ?

 6. emine diyor ki:

  Ayşe Hanım hangi bölüme giriş için bilgi istiyorsunuz.

 7. ayşe turunç diyor ki:

  giriş için ne gerekiyor acaba

 8. osman diyor ki:

  merhaba ben dgs de 205 puan aldım acaba 2 yıl daha uzaktan eğitim alıp tamamlamam mümkün mü yardımcı olurmusunuz

 9. meltem diyor ki:

  uaktan egitimin ist ünv için ücretlerini öğrenmek istiyorum yardmcı olurmusunuz

 10. ergün diyor ki:

  istanbul üniversitesi uzaktan eğitim çok kaliteli dersler çalışana kolay diyebilirim ben çalışamam diyorsan yazma çünkü dersten kalma yok direk sınıfta kalıyorsun bu arada vizeler internet üzerinden finaller okulda vizeden de finalden de en az 45 alman gerekiyor ortalama en az 2.00 olmalı 4.00 üzerinden bu ortalama birinci dönemle ikinci dönemin toplamı. 2 nin altında olursa ortalamanız kalıyorsunuz. ancak sınıfta kalmaktan kast ettiğim kaldığınız dönemi okuyorsunuz. şöyle birinci dönem 2 nin üzerinde ortalamanız o zaman 3 yarıyılı okuyabilirsiniz. 2. dönem 2 altında ortalamanız o zaman 4. döneme geldiğinizde 2 dönemi tekrar okuyorsunuz üsten ders alamıyorsunuz. ama bu sizi korkutmasın dersler çalışınca çok kolay ve inanan yapar bu üniversiteyi okuyabilmek için ankara üniversitesi edebiyat fakültesini son sınıfta bıraktım uzaktan da olsa istediğim bir bölümü ve istediğim üniversite de okuyorum ne olursa olsun ve aileniz ne derse desin bu sizin bir ömür mesleğiniz olacak neyi istiyor ve seviyorsanız onu okuyun. istanbul üniversitesi için bilgi isteyen olursa kumsal_1711@hotmail.com mail atabilir dilimin döndüğünce cevap verebilirim.
  bir aneknotla bitireyim
  Bilge kişi ölmeden hemen önce halkını geniş bir meydanda toplar. Gerçekleri son bir kez hepsinin huzurunda dile getirir. Halkla arasında nefis bir diyalog kurulur.

  Halktan biri öne çıkarak “bize” der “sevgiden söz et”

  Bilge anlatır, anlatır, anlatır…

  Bir diğeri “bize aşktan, evlilikten söz et” der, anlatır…

  Bunu “alışveriş hakkında ne dersin?” diyen biri izler, anlatır…

  “Çocuklardan bahset” derler, anlatır…

  “Eğitimden bahset” derler, anlatır…

  “Çiftçilikten bahset” derler, anlatır…

  “Alınterinden, emekten ve adaletten” bahset derler, anlatır…

  Ve daha günlük hayatın türlü sorunlarından söz etmesi istenir. Bilge hepsi hakkında hikmetli sözler söyler, anlatır, anlatır, anlatır…

  Konuşmasının sonuna doğru birisi “Bize ‘din’den bahset” deyince Bilge şöyle cevap verir;

  “Bahsettim ya, dinlemedin mi?”

  Ve devam eder: “Siz zamanınızı, bunlar Allah’ın saatleridir, bunlar bizim saatlerimizdir diye ayırabilir misiniz? Öyleyse din, yaşadığımız hayat ve tüm davranışlarımızdır. Her an Allah huzurunda olduğunun bilincinde, öylesine titiz, doğruyu gözeterek temiz bir hayat yaşamaktan daha güzel bir din olur mu?”
  ( lütfen gerçekten ilgisi olanlar mail atsın. güzel bir din yaşamanız dileğiyle )

 11. resulullah gülleri diyor ki:

  ben imam hatip son sınıftayım ygs den sonra uzaktan eğitimden yararlabilir miyim ilahiyat fakültesi için

 12. İbrahim ALTUNDAĞ diyor ki:

  Aslında uzaktan eğittime dgs alım olsa daha faydalı olur. mesela ben Radyo-Tv mezunuyum yani kamera ve fotoğraf makinasıyla epey haşir neşir oldum yabancısı değilim. sıfırdan başlayan biri ne öğrenebilir ki uzaktan eğittimle.

 13. filiz diyor ki:

  çisem hanım bulunduğunuz ildeki açıköğretim fakültesine 31 ekim tarihinden itibaren başlayan kayıtlardan kaydınızı yaptırabilirsiniz önlisans proğrfamından lisansa geçiş proğramı adı altında girdiğinizdede isdediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz

 14. anonim sırrı diyor ki:

  merhabalar.. uzaktan eğitim okdugum zaman 2 yıllık yuksek lisans diploması alabilcekmıyım. yoksa diğer kursların verdiği belge mı verilcek bana :). teşekkur ederım..

 15. İlkay diyor ki:

  2011-2012 öğretim yılında lisans programlarından felsefe ve coğrafya bölümünün yanında sosyoloji bölümü de açılsaydı ne iyi olurdu..

 16. okan diyor ki:

  başka bir okan daha yorum yazmış, o ben değilim karışıklık olmasın ben bu tür uygulamaları sonuna kadar destekliyorum ancak dgs ile de öğrenci alınmasından yanayım..saygılar..

 17. okan diyor ki:

  Ne olur yani dgs ile uzaktan eğitime geçiş yapabilsek..lütfen yaptığnız projelerde myo mezunlarını da düşünün…….

 18. Hasret diyor ki:

  Uzaktan eğitim sınavları ve ücretleri hakkında bilgi verir misiniz?

 19. cemyılmaz diyor ki:

  merhabalar bu uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans yerinemi geçiyor

 20. Barış diyor ki:

  Mrb ben AÖF 3.sınıf öğrencisiyim,eğitimime kaldığım yerden devam edebilirmiyim,okula nasıl kaydolabilirim,şartlar nlerdir,ücretler nelerdir,bilgilendirirseniz sevinirim

 21. paydar diyor ki:

  arkadaşlar bu uzaktan eğitim nasıl oluyor. uzaktan eğitim dedikleri aof gibi mi yoksa internet üzerinden mi dersler takip ediliyor, veya dersleri hafta sonları yüzyüze eğitimlemi veriyorlar.bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı ollsun

 22. Okan diyor ki:

  Ben maalesef adı geçen üniversiteden mezunum. Beş para etmeyen bir okuldur. Örgün eğitim kalitesi o kadar kötü ki anlatamam. Ne kapısına aldanın ne de adına. Türkiye’nin en kötü üniversitesi…

 23. FADİME diyor ki:

  adalet myo nun uzaktan eğitimi var mı arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yazabilir mi lütfen…

 24. aslı denizli diyor ki:

  diş hekimliği bölümünüde açarsanız bizde size minnettar oluruz….

 25. dilara diyor ki:

  uzaktan eğitimle sınavlar nasıl oluyor acaba birde ben şu anda başka bir üniversitede zaten okuyorum ikisini aynı anada okumam mümkün mü ? yoksa başka bir üniversitede kayıtlı olmamam mı gerekiyor ?

 26. çisem diyor ki:

  merhaba ben çanakkale 18 mart üniversitesinde 2 yıllık işletme yönetimi okuyorum. mezun olduktan sonra uzaktan eğitimle 4 yıllığa tamamlamayı düşünüyorum.bunun için gerekli olan neler ve puan ne kadar ? hep araştırdım fakat net bilgi alamadım bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurumm..

 27. Altun diyor ki:

  Geçiş yapmak istediğiniz okulun yönetim kararlarına ve bölümüne bağlı olarak değişir. Okuduğunuz bölümün sınıf denkliğini yeni bölümde olması da gerekmektedir. Örneğin bu sene(2010) “İstanbul Teknik Üniversitesi” uzaktan eğitim yolu ile bilgisayar öğretmenliği lisans bölümü açtı, herhangi bir okulda aynı bölümü okuyan bir 3. sınıf öğrencisinin bu bölüme geçmesi mümkün değil çünkü İTÜ de bölüm yeni olduğu için sadece 1. sınıf dersleri verilebiliyor.
  Gerekli bilgiyi geçiş yapmak istediğiniz üniversitenin “uzaktan eğitim merkezi” ne mail atarak alabilirsiniz. Sitemizde her üniversitenin iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

 28. Serkan diyor ki:

  İstanbul üniversitesi bu kadar uzaktan eğitim lisans eğitiminin arasında birde Sosyoloji Programını açsaydı ne güzel olurdu

 29. Tugsan Tezcan diyor ki:

  örgün eğitimden uzaktan eğitime geçiş yapılıyor mu? şartlar nedir? teşekkürler

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


sekiz × = 32