4 Yorum

İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim

İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Ülkemizde devlet üniversitelerinin yanı sıra, artık vakıf üniversiteleri de uzaktan eğitim merkezleri kurmaya başlamışlardır. Bu üniversitelerin birisi de İstanbul Aydın Üniversitesidir. Bunun yanında İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, 2009 yılında Türkiye’de ilk kez uzaktan eğitime dayalı e – işletme yüksek lisans programı ara sınavlarını belirli bir merkezde değil de, öğrencilerin bulundukları on ilde gerçekleştirmiştir. Kurum şu anda yüksek lisans programı olarak E – İşletme, ön lisans programı olarak Bilgisayar Programcılığı, Turizm ve Otel İşletmeciliği, sertifika programı olarak ise İş sağlığı ve Güvenliği programlarıyla uzaktan eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Üniversitenin uzaktan öğretime bakışı ise, geleceğin eğitim sistemi uzaktan eğitim olacak şeklindedir. Bu önemi de eğitim kadrosuna baktığımızda görebilmek mümkün, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin uzaktan eğitim merkezinde görevli öğretmenlerin çoğu prof. düzeyinde akademisyenler.

Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin, internet sitesinde yer verdiği sanal sınıf eğitimi uygulaması ile sistemi kullanacak olan öğrenci ve akademisyenlerine büyük kolaylık sağlamaktadır. Sisteme nasıl ulaşacağınızı, aradıklarınızı nasıl bulacağınızı ve sistem içerisinde nasıl hareket edeceğinizi bu uygulamayı izleyerek öğrenebilirsiniz.

İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları

İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Ön Lisans Programları

İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

  • İş sağlığı ve Güvenliği

İstanbul Aydın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri

İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi D Blok 3. Kat Oda No: 2507
Adres: Beşyol Mah. İnönü Cad. No:40 Sefaköy – Küçükçekmece / İSTANBUL
Tel: 0 (212) 425 61 51 – 1163 – 1296 – 1553 DİREK HAT : +90 (212) 411 61 36
Santral : 444 1 428
Yüksek Lisans : 444 1 428 / 1541
Web Sitesi: http://ue.istanbulaydin.edu.tr/

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitimin Açıköğretimden Farkı başlıklı makalemizde açıköğretimle uzaktan eğitimin farkı, uzaktan eğitimin açıköğretimden farkı ve uzaktan eğitimin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,

Yorumlar (4 Yorum)

  1. [...] İstanbul Aydın Üniversitesi [...]

  2. Müge diyor ki:

    İstanbul Aydın Üniversitesinde uzaktan eğitimle okul öncesi öğretmenliği yok ki !

  3. duygu diyor ki:

    benim bi sorum olucaktı.ben eğitim fakültesi mezunuyum.bu yıl üniv sınavına girdim.ygs 5 puanım 410 civarı olacak tahminen.ben üniversitenizin okul öncesi öğretmenliği bölümünü uzaktan eğitimle okuyabilirmiyim?bi de ortak derslerden muaf olmam halinde erken bitirme durumum olabilirmi?cevaplarsanız çoooooooooooooooooooook sevinirim.hem de çok…

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


4 × dört =