3 Yorum

İşletme Lisans Tamamlama

İşletme Lisans Tamamlama

Artık uzaktan eğitim ile İşletme Lisans Tamamlama Programı da verilmektedir. Yani üniversitede 2 yıllık İşletme bölümü okuyan bireyler bu eğitimlerini uzaktan eğitim ile 4 yıllığa çıkararak lisans mezunu olma fırsatını elde etmişlerdir. İşletme Lisans Tamamlama programından mezun olan öğrenciler; banka müfettişliği, SPK uzmanlığı, yeminli mali müşavirlik, Sayıştay denetçiliği gibi alanlarda istihdam olanağı bulmaktadır. Tabi ki uzaktan eğitimle bu programı veren üniversiteler, bu programa öğrencileri DGS (dikey geçiş sınavı) ile almaktadır. Uzaktan eğitim İşletme bölümü diploması; iktisat, çalışma ekonomisi, işletme, uluslararası ticaret, maliye bölümü mezunlarına sağlanan tüm haklarla eş değerdedir.

Uzaktan Eğitim ile İşletme Lisans Tamamlama Programı Veren Üniversiteler

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kurumları İşletmeciği Yüksek Lisans başlıklı makalemizde sağlık kurumları işletmeciliği aöf, sağlık kurumları işletmeciliği bölümü ve sağlık kurumları işletmeciliği puanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,

Yorumlar (3 Yorum)

 1. ipek diyor ki:

  merhabalar ben kocaeli üniverstesinde harita kadastro okudum açık öğretimle lisans tamalamada işletme okuyabiliyorum acaba uzaktan eğitimlede işletme okuyabilirmiyim veya hangi bölümlere lisans tamamlama yapabilirim?

 2. aysan diyor ki:

  Akdeniz üniversitesi işletmecilik bölümü mezunuyum.Lisans tamamlamak için ne yapmalıyım?

 3. elif diyor ki:

  merhabalar.
  ben adapazarı meslek yüksek okulu işletme okudum. lisans tamamlamak istiyorum ne yapmalıyım.

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


3 × = altı