1 Yorum

Işık Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Işık Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Işık Üniversitesi’nin uzaktan eğitim faaliyetlerine geçmeden önce, bu saygın eğitim kurumundan biraz bahsetmek istiyoruz. Zira Işık Üniversitesi’nin geçmişi Türkiye Cumhuriyeti’nden daha eskilere dayanıyor. Osmanlı Devleti zamanında 14 Aralık 1885 tarihinde Selanik’te kurulan Feyz-i Sıbyan Mektebi’nin gelenekleriyle kurulan bir özel üniversite olan Işık Üniversitesi, 1996 yılında Türkiye’de eğitim faaliyetlerine başlamıştır.

Uzaktan öğretim faaliyetlerine devlet üniversitelerine göre nispeten daha erken başlayan Işık Üniversitesi, biraz da özel üniversite olması sebebiyle ağırlığı eMBA işletme Yüksek Lisans programına vermiştir. Bu yüksek lisans programı çerçevesinde verilen dersler ise şunlardır; Çağdaş Yönetim, İşletme Yönetimi için Araştırma Yöntemleri, Stratejik Pazarlama, Yöneticiler İçin Finansal Analiz ve Araçları, Stratejik Yönetim Muhasebesi, Yönetim Ekonomisi, Uluslararası Yönetim, İnsan Kaynakları Yönetiminde Yeni Akımlar, Üretim Yönetimi ve Stratejik Marka Yönetimi.

Işık Üniversitesi’nin uzaktan eğitim faaliyetleri elbette bununla sınırlı değildir. Örgün lisans öğrencilerine UZEM sistemi üzerinden dersler verilmekle beraber, hazırlık sınıfında okuyan öğrencilere İngilizce dersleri verilmektedir. Bu İngilizce dersleri ile ilgili olarak ders dökümanları, aktiviteler ve birçok eğitime yönelik materyal LMS sistemi üzerinden hazırlık sınıfı öğrencileriyle buluşturulmaktadır.

Teknik yönden Işık Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’ni ele alacak olursak, eski yapılan canlı derslere uzaktan eğitim öğrencilerinin sürekli erişme imkânı bulunmakta. Ayrıca bu dersleri dinleyebilmeleri için gerekli programların bulunduğu ufak çapta bir program deposu bulunuyor.

Işık Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Yüksek Lisans Programları

Işık Üniversitesi Örgün Eğitim Öğrencilerine Verilen Dersler

  • Hazırlık Sınıfı Öğrencilerine Yönelik İngilizce Dersi
  • Örgün Lisans Öğrencilerine Yönelik bölüm Dersleri

Işık Üniversitesi İletişim Bilgileri

E-posta: Teknik Destek: uzem@isik.edu.tr, Fakülte: sbe@isikun.edu.tr
İnternet Sitesi: http://emba.isikun.edu.tr
Adres: Meşrutiyet Köyü Üniversite Sokak, Dış Kapı No:2 Şile/İstanbul, 34980

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,

Yorumlar (1 Yorum)

  1. metin uluk diyor ki:

    merhaba;
    ben uzaktan eğitim ile üniversite eğitimimi tamamlamak istiyorum..şuan açıköğretim fakültesi 2.sınıf kamu yönetimi öğrencisiyim..uzaktan eğitim nasıl alırım.??? lütfen beni bilgilendirirmisiniz..

    teşk.ler..

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


dokuz × 5 =