3 Yorum

İş Sağlığı Ve Güvenliği Sertifikası

İş Sağlığı Ve Güvenliği Sertifikası

İş sağlığı ve güvenliği konusu son 5 yıldır oldukça değer kazanmış, firmaların son derece önem vermeye başladıkları bir konudur. Öyle ki hangi kariyer sitesini açacak olursanız olun, aranan elemanın niteliği ve diploması yanında iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgi ve sertifika sahibi olmak tercih sebebidir, şeklinde bir kıstas karşınıza gelebilmektedir. Özellikle mühendislik bilimleri mezunu olan kimselerde tercih sebebi olabilmek için bu sertifika büyük önem arz etmektedir.

İş sağlığı ve güvenliğinin bu derece önemli hale gelmesinde Avrupa Birliği kriterleri açısından, işçilerin haklarının korunması adı altında oluşturulmuş yasa gereği, belirli bir sayıda işçi çalıştıran her firmanın iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğunun en büyük sebep olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Aksi durumlarda yaşanılan üzücü olaylar neticesinde firmaların büyük yükümlülüğünün bulunması da bu sertifikaya sahip kişileri aranan eleman kategorisine itmektedir. Bu denli değerli olan bu sertifikaya uzaktan eğitim modeli sonucunda sahip olabilir, iş bulma konusunda rakiplerinizin bir adım önünde yer alabilirsiniz.

Bu sertifikayı uzaktan eğitim ile alabileceğiniz okullar:

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , , , , , , ,

Yorumlar (3 Yorum)

  1. Dilek diyor ki:

    Merhaba, düz lise mezunuyum ve iş sağlığı ve güvenliği sertifikasını almak istiyorum. Bilgilendirmenizi rica ederim.

  2. FERHAT diyor ki:

    MRB BEN ATT MEZUNUYUM VE BU BÖLÜMÜ OKUMAK İSTİYORUM BU BÖLÜMÜ OKUDUGUM ZAMAN ATT DİPLOMAM DÜŞERMİ ACABA ATTLIK YAPAMAZMIYIM ARTIK

  3. mustafa diyor ki:

    bu sertifikayı nasıl alabilirim. biyoloji bölümü mezunuyum alabilmem mümkünmü acaba bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


9 − üç =