5 Yorum

İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim

İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim

İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi, 2009 yılında resmi gazetede yayınlanan yönetmelik ile kurulmuştur. Kurulduğu yıl Sağlık Eğitimi Uzaktan Lisans Tamamlama programı ile uzaktan öğretim faaliyetlerine başlayan merkez, ilerleyen yıllarda bu programların sayısını arttırmıştır.

İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi özellikle yenilikçi ve AR-GE çalışmalarıyla öne çıkan bir kurum. Devlet dairesi olmasına rağmen bünyesinde oluşturduğu Teknik Büro sayesinde sürekli bir gelişim içerisinde olan kurum, bu ekip sayesinde çok az uzaktan eğitim merkezinin sahip olduğu kendi LMS sistemine sahip olmuştur. Bu bakımdan İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezini tebrik etmemek elde değil.

Yardım ve destek konusunda da merkez site içeriğini epey zengin tutmuş. Bu doğrultuda LMS sisteminin kullanımı hakkında çok detaylı bir kullanım kılavuzu ve uzaktan eğitim sistemine kimler başvurabilir, sistemin işleyişi ile ilgili dökümanlara merkezin internet sitesinde yer verilmiş. Ayrıca örnek canlı dersler gibi İNUZEM öğrencisi olmaya aday bireylere sistem hakkında ipuçlar da veriliyor. Son olarak destek konusunda pek az üniversitede bulunan canlı sohbet sistemi de İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nin artılarında birisi.

Asenkron dersler için kendi LMS sistemini kullanan İnönü Üniversitesi, canlı dersler için Adobe Connect yazılımını kullanmaktadır. Adobe Connect çoğu üniversitenin canlı dersleri gerçekleştirmek için kullandığı bir sistemdir.
Merkez hakkında kısa kısa notlar verdikten sonra uzaktan öğretim programlarına göz atalım.

İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Yüksek Lisans Programları

İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Lisans Programları

 • Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
 • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
 • Ekonometri
 • İşletme

İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Lisans Tamamlama Programları

 • İlahiyat Lisans Tamamlama
 • Sağlık Lisans Tamamlama (3+1)

İnönü Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Ön Lisans Programları

İnönü Üniversitesi İletişim Bilgileri

Adres: İnönü Üniversitesi Merkez Kampüsü, 44280, Malatya, Türkiye,
Telefon: 0422 377 3463, 0422 377 3465
Fax: 0422 341 0022
E-posta: inuzem@inonu.edu.tr
İnternet Sitesi: http://inuzem.inonu.edu.tr

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Eğitimin Açıköğretimden Farkı başlıklı makalemizde açıköğretimle uzaktan eğitimin farkı, uzaktan eğitimin açıköğretimden farkı ve uzaktan eğitimin kullanım alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , , , ,

Yorumlar (5 Yorum)

 1. özlem diyor ki:

  hemşirelikte uzaktan eğitimle 2014 yılınde yeni öğrenci alınacak mı yök kararı ile artık sonlandırıldı mı yoksa geçici bir süre mi alınmayacak teşekkürler

 2. Turabiy diyor ki:

  slm ben işletme 4 yıllık aöf 2009 mezunuyum uzaktan egitim yuksek lısans düşünüyorum acaba bunun için ales gereklimi yoksa bir ücret mukabilindemi olacak… bir diğer sorumda herhangi bir 4 yıllık okuyupta ondan sonra baska bir bolumden yuksek lısans yapılabilirmi beni aydınlatırsanız sevinirim slm

 3. Nazım BAŞ diyor ki:

  Sağlık Eğitimi programı yeniden uygulanacakmı?

 4. adrian angeles diyor ki:

  Sağlık Eğitimi Lisans Tamamlama Programı işte o bölüm benim için çok cazibeli geldiği için il işim o bölüme gitmek neden biliyormusunuz sağlık her zaman insanlar için çok önemli olduğu için daha konuşacak çok şey var olduğu için şimdilik kısa kesiyorum bu konuşmamaı sağlıkla kalın her zaman bye sizlere

 5. funda diyor ki:

  okul öncesi öğretmenliği uzaktan eğitim var mı acaba ?

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


+ üç = 9