Yorum Yok

İlköğretimde Teknoloji Uygulamaları Sertifikası

İlköğretimde Teknoloji Uygulamaları Sertifikası

İçerisinde bulunduğumuz çağa verilen isim hiç kuşkusuz teknoloji çağıdır. Yaşadığımız global dünyada teknoloji bir ihtiyaç olmaktan çıkmış artık zorunluluk haline gelmiştir. Hal böyle olunca geleceğimizi teslim edeceğimiz çocuklarımızın da bu çağa ayak uydurmaları, ülkemiz açısından oldukça önemlidir.

İlkokul çağında bulunan çocuklara teknolojiyi sevdirmek, benimsetmek ve öğretmek adına, eğitim sisteminde de köklü değişiklikler yapılması zorunludur. Aslında bunun ilk adımları atıldı, eskiden  “Fen Bilgisi” dersi adında okutulan ders şu anda “Fen ve Teknoloji” adını almış ders içeriği de teoriden ziyade uygulamaya dönükleştirilmiştir. Diğer ders içeriklerinde de uygulama prensiplerine dayalı sistem geliştirilmiş ve eğitimde “Avrupa Modeli” dediğimiz sisteme geçiş başlamıştır.
İlköğretimde Teknoloji Uygulamaları, ev ödevleri konusunda da pratiksel bazda uygulanarak, öğrencilere bilgisayar üzerinden araştırma ödevleri verilerek, bilgisayarın amacına uygun kullanılması gerektiği çocuklara aşılanmaya çalışılmaktadır. Bu uygulama ile çocuklarımızın global dünyaya entegrasyonu daha kolay olacak gibi gözüküyor.
Bu sertifikayı uzaktan eğitim ile alabileceğiniz okullar

Bir önceki yazımız olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim başlıklı makalemizde afyon kocatepe uzaktan eğitim bölümleri ve afyon uzaktan eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


× 3 = oniki